środa, 8 grudnia, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościMówią przed 9. edycją Wyścigu Górskiego "Limanowa".

Mówią przed 9. edycją Wyścigu Górskiego „Limanowa”.

Zapraszamy na wypowiedzi zawodników przez wyścigami górskimi w Limanowej:

1. Waldek Kluza w mocnej międzynarodowej obsadzie Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy w Limanowej

WKluza 01 - Foto Agnieszka Wołkowicz

W najbliższy weekend wystartuje dziewiąta edycja Wyścigu Górskiego Limanowa. Na trasie Przełęczy pod Ostrą rozegra się rywalizacja o punkty piątej i szóstej rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski i rozgrywanej równocześnie, 9 rundy FIA Mistrzostw Europy w Wyścigach Górskich. Po raz kolejny Limanowa przyciągnie nie tylko polską, ale i europejską czołówkę zawodników. W mocnej międzynarodowej obsadzie pojawi się równie Waldemar Kluza, za kierownicą Skody Fabia S2000 zespołu Rexteam. W minionym sezonie kierowca z Wieliczki dwukrotnie kończył te zawody na drugim stopniu podium klasyfikacji generalnej. Przesiadka do nowego samochodu i doskonałe wyniki z pierwszej części sezonu, dają Waldkowi duże szanse na kolejne tegoroczne zwycięstwo. Zadanie nie będzie łatwe, ponieważ grupa faworytów do zwycięstwa w Limanowej już tradycyjnie jest bardzo silna, ale gwarantuje to zaciętą walkę i mocną dawkę sportowych emocji podczas trzeciego wyścigowego weekendu GSMP 2017. Gorąco zapraszamy wszystkich kibiców do przyjazdu na trasę Przełęczy pod Ostrą.

WKluza 02 - Foto Agnieszka Wołkowicz

Waldek Kluza: „Przed nami jedne z najbardziej wyczekiwanych rund sezonu. Limanowa przez wielu nazywana jest najlepszym polskim wyścigiem górskim i myślę, że w pełni zasługuje na ten tytuł. Najdłuższy dystans, największa liczba zakrętów i zdecydowanie najbardziej wyścigowy charakter ze wszystkich tras, jakie mamy do dyspozycji w GSMP. Dopełnieniem wszystkiego jest ranga zawodów, która ściąga na ten weekend do Limanowej europejską czołówkę zawodników w samochodach i formułach. Będę w tym roku walczył i o punkty w Mistrzostwach Polski i w Mistrzostwach Europy, więc poprzeczkę stawiamy sobie bardzo wysoko, ale po weekendzie w Magurze wiem, że jesteśmy dobrze przygotowani na to zadanie. Samochód działa perfekcyjnie, a ja coraz lepiej potrafię to wykorzystać. Perspektywa walki w tak mocnej stawce jeszcze bardziej mnie mobilizuje i daje jeszcze większy zastrzyk adrenaliny.

WKluza 03 - Foto Grzegorz Kozera

Lubię to miejsce, nie tylko ze względu na jego walory wyścigowe, ale również przez atmosferę, jaką tworzą tutaj kibice. Na żadnej innej trasie, nie zjeżdżamy po każdym podjeździe w takim stojących przy trasie, machających i dopingujących nas tłumie ludzi. W Limanowej te chwile są szczególnie przyjemne. Ze względu na niewielką odległość od Wieliczki, zawsze mogłem tutaj liczyć na wsparcie przyjaciół i znajomych, a mam nadzieję, że w tym roku również kibiców z mojego miasta nie zabraknie!

Zapraszam do Limanowej wspólnie z partnerami Kluza Racing Team, bez wsparcia których nie czekały by na nas te wszystkie emocje. Z ogromną przyjemnością mogę też poinformować, że poszerzyło się grono wspierających nas sponsorów. Limanowa będzie pierwszym wyścigiem, w którym do Solne Miasto Wieliczka, Powiat Wielicki, Stalco, Jania Construction, AutoCzesciValdi.pl oraz Buchti.pl Promotion dołączy również ROWE Motor Oil – marka jednego z największych niemieckich producentów olejów i środków smarnych, która od lat mocno angażuje się również w sporty samochodowe.”

WKluza 04 - Foto Grzegorz Kozera

HARMONOGRAM
9. Wyścig Górski Limanowa Przełęcz pod Ostrą

Piątek 14 lipca 2017
13:00 – 19:00 – Odbiór administracyjny -Dom Kultury, ul. Br. Czecha 4, Limanowa
13:30 – 19:30 – Badanie kontrolne BK1 – Dom Kultury, ul. Br. Czecha 4, Limanowa

Sobota 15 lipca 2017
08:00 – Publikacja listy startowej do podjazdów treningowych –
08:00 – Odprawa z zawodnikami Scena – na parku serwisowym – Stara Wieś
09:00 – 1-szy podjazd treningowy
11:30 – 2-gi podjazd treningowy
13:30 – Publikacja listy startowej do podjazdów wyścigowych
14:00 – 1-szy podjazd wyścigowy
Zaraz po 1 podjeździe wyścigowym 2-gi podjazd wyścigowy

30 min po zakończeniu 2 podjazdu wyścigowego publikacja wyników końcowych prowizorycznych / Ceremonia wręczenia nagród za 5 rundę GSMP – rejon startu – scena – Stara Wieś

90 min po zakończeniu 2 podjazdu wyścigowego – Konferencja prasowa – Zespół Szkół nr 1 w Starej Wsi (GPS: N49 40’28,77”; E20 23’48,86”

18:00 – Publikacja wyników końcowych oficjalnych – 5 runda GSMP

Niedziela 16 lipca 2017
08:30 – Publikacja listy startowej do podjazdów treningowych
09:00 – 1-szy podjazd treningowy
11:00 – Publikacja listy startowej do podjazdów wyścigowych
11:30 – 1-szy podjazd wyścigowy

Zaraz po 1 podjeździe wyścigowym 2-gi podjazd wyścigowy
30 min po zakończeniu 2 podjazdu wyścigowego – publikacja wyników końcowych prowizorycznych
45 min po zakończeniu 2 podjazdu wyścigowego – ceremonia wręczenia nagród
za 6 rundę GSMP

17:00 – Publikacja wyników końcowych oficjalnych
Klasyfikacja generalna samochodów z dachem
(po czterech rozegranych rundach GSMP 2017)

1. DUBAI (Mitsubishi Lancer Berg Monster) – 65 pkt
2. Waldemar KLUZA (Skoda Fabia S2000) – 60 pkt
3. Roman BARAN (Mitsubishi Lancer) – 35 pkt
4. Piotr OSTROWSKI (Mitsubishi Lancer EVO 8) – 30 pkt
5. Grzegorz KOZIOŁ (Mitsubishi Lancer EVO 8) – 28 pkt
6. Michał RATAJCZYK (Mitsubishi Lancer EVO IX) – 22 pkt
7. Andrzej SZEPIENIEC (Mitsubishi Lancer) – 20 pkt
8. Karel TRNĔNÝ [CZE] (Skoda Fabia WRC) – 12 pkt
8. Peter JURENA [SVK] (Mitsubishi Lancer EO IX) – 12 pkt
8. Rafał SERAFINOWICZ (Mitsubishi Lancer) – 12 pkt
11. BOCZEK (Mitsubishi Lancer EVO) – 9 pkt
12. Robert SŁUGOCKI (Mitsubishi Lancer EVO X R4) – 8 pkt
13. Mariusz STEC (Ford Fiesta Proto) – 6 pkt
14. Karol KRUPA (Mitsubishi Lancer EVO IX) – 5 pkt
14. Szymon PIĘKOŚ (Mitsubishi Lancer EVO 8) – 5 pkt

2. Grzegorz Kozioł w Limanowej będzie walczył o samodzielne prowadzenie w Grupie A

Już w najbliższy weekend czeka szczególnie mocna dawka emocji Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2017. Na trasie w Limanowej zmierzy się ponad 100 ekip w międzynarodowym składzie, a wśród nich także Grzegorz Kozioł reprezentujący barwy FLORA RACING TEAM. Po czterech rozegranych dotychczas rundach kierowca z Krakowa zajmuje pierwsze miejsce w Grupie A i celem jest sięgnięcie po kolejne zwycięstwo. W Grupie A rywalizacja zapowiada się wyjątkowo widowiskowo, a to dlatego, że przed Wyścigiem Górskim Limanowa Grzegorz Kozioł i Piotr Ostrowski zdobyli ex aequo 70 punktów. Kierowcy Mitsubishi Lancerów są autorami najbardziej wyrównanej walki w pierwszej części sezonu, a na trasie Przełęczy pod Ostrą kibice mogą być pewni kolejnego zaciętego pojedynku.

GKozioł Foto 001 - Autor Agnieszka Wołkowicz

Grzegorz Kozioł: „Przed nami wyścigowy weekend, na który chyba każdy z nas czeka szczególnie mocno. Specyfika najdłuższej, jednej z najpiękniejszych polskich tras, ranga zawodów która przyciąga od lat najmocniejszą stawkę kierowców i największe tłumy kibiców w całym sezonie – to wszystko tworzy atmosferę prawdziwego sportowego święta, które w Limanowej zagości po raz dziewiąty. Cieszę się, że razem z FLORA RACING TEAM będziemy mogli być częścią tego wydarzenia i już nie mogę się doczekać pierwszego podjazdu.

GKozioł Foto 002 - Autor Agnieszka Wołkowicz

Przyjedziemy do Limanowej mocno skupieni i z celem objęcia samodzielnego prowadzenia w klasie. Po Magurze zostało we mnie dużo sportowej złości, bo wiem, że zwycięstwo było w naszym zasięgu.

Teraz mamy z Piotrkiem remis w wygranych rundach i wiem, że czeka nas zacięta walka, bo obydwaj chcemy wywieźć z Limanowej puchar za pierwsze miejsce. Zadanie będzie trudne, ale wyciągnęliśmy wnioski z poprzedniego weekendu i jesteśmy jeszcze lepiej przygotowani. Jedno jest pewne, że to będzie weekend pełen emocji!

GKozioł Foto 003 - Autor Agnieszka Wołkowicz

W walce w Wyścigu Górskim Limanowa wspierać nas będą: Flora, UNI-MATIC, 4turbo.pl, M-Tech i Mateusz Lisowski Driving Experience oraz Buchti.pl Promotion. Wspólnie ze wszystkimi partnerami i z Waszką Waszkownikiem, który szósty rok z rzędu będzie pełnił tu rolę kierowcy samochodu „Pilot 1”, zapraszamy w ten weekend do Limanowej i liczymy na to, że zobaczymy się wszyscy na trasie Przełęczy pod Ostrą. Korzystając z okazji obydwaj dziękujemy również firmom 4Turbo oraz PTT Przemek Pietruszka za perfekcyjnie przygotowanie naszych Evo. Trzymajcie mocno zaciśnięte kciuki za ekipę FLORA RACING TEAM.”

3. Święto wyścigów górskich

Michał Ratajczyk wystartuje w 5. i 6. rundzie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski – 9. Wyścigu Górskim Limanowa, wchodzącym także w skład kalendarza mistrzostw Europy

daftlimanowa

Na liście zgłoszeń znalazło się 103 zawodników z 8 państw – reprezentant zespołu Daftracing będzie rywalizował z 82. z nich zgłoszonymi do mistrzostw Polski
Na liczącej 5493 m trasie ze Starej Wsi na Przełęcz pod Ostrą Michał Ratajczyk będzie ścigał się za kierownicą Mitsubishi Lancera EVO IX przygotowanego przez ekipę 7motorsport

Kierowca Daftracing startował w Limanowej tylko raz, w sezonie 2015, kiedy sięgnął po tytuł mistrza Polski w grupie N

Barw zespołu Daftracing w 5. i 6. rundzie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski – 9. Wyścigu Górskim Limanowa bronić będzie Michał Ratajczyk, który podczas Wyścigu Górskiego Magura Małastowska, czerwcowej rundy mistrzostw Polski, stanął na najniższym stopniu podium, pokazując swoje aspiracje do walki w ścisłej czołówce stawki.

W dniach 14 – 16 lipca w imprezie organizowanej przez AMK Limanowa rywalizować będzie 103 zawodników z 8 państw. 9. Wyścig Górski Limanowa stanowi istną perełkę w kalendarzu naszego rodzimego czempionatu, bowiem połączony jest z mistrzostwami Europy, które przyciągają najszybszych zawodników i najlepsze samochody na Starym Kontynencie. Michał Ratajczyk w najbliższy weekend rywalizować będzie na liczącej 5493 metry trasie ze Starej Wsi na Przełęcz pod Ostrą. Na liście zgłoszeń znalazło się dziesięciu Czechów, ośmiu Włochów, czterech Francuzów, dwóch Austriaków, Szwajcar i jeden kierowca broniący barw Republiki Kosowo. Największą liczbę stanowić będą rzecz jasna Polacy.
Michał Ratajczyk, który zaliczył pechowe rozpoczęcie sezonu stojące pod znakiem awarii technicznych Mitsubishi Lancera, już podczas ostatniej czerwcowej rundy mistrzostw Polski pokazał świetne tempo i zakończył sobotnią rywalizację w Wyścigu Górskim Magura Małastowska na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej. Reprezentant zespołu Daftracing przyznaje, że mimo bardzo mocnej stawki i kilku niesamowicie szybkich samochodów, w rywalizacji o zwycięstwo w 5. i 6. rundzie GSMP da z siebie 110%.
Ze względu na bardzo wysoką rangę zbliżających się zawodów, kibice którzy nie pojawią się na trasie wyścigu, będą mieli szereg możliwości do wspierania Michała Ratajczyka i obserwowania rywalizacji mistrzostw Polski i mistrzostw Europy. Relacje z sobotnich i niedzielnych zajęć pojawiać będą się na antenach ogólnopolskiej TVP 3 i regionalnej TVP 3 Kraków. Ponadto, organizatorzy rozmieścili na trasie wyścigu liczne kamery, z których obraz na żywo transmitowany będzie za pośrednictwem Internetu. O ogromnym zainteresowaniu i wysokiej randzie imprezy świadczyć może fakt, iż w sezonie 2016 trasę wyścigu odwiedziło około 20 000 kibiców!
Zajęcia w Limanowej rozpoczną się już w piątek, 14 lipca, kiedy wszystkie zespoły zgłoszone do rywalizacji wezmą udział w odbiorze administracyjnym i Badaniu Kontrolnym, potwierdzającym legalność samochodów. Dolny park maszyn zlokalizowany w Starej Wsi zostanie otwarty punktualnie o godzinie 18:00. Właściwa walka o czas rozpocznie się jednak dopiero w sobotę, a Mitsubishi Lancer zespołu Daftracing pojawi się na trasie po raz pierwszy po godzinie 9:00 w 1. podjeździe treningowym. Drugi trening zaplanowany został na 11:30, natomiast 1. bieg wyścigowy wystartuje o 14:00. Tuż po 1. podjeździe rozpocznie się sobotni finał, a 30 minut później odbędzie się ceremonia rozdania nagród. Niedzielny harmonogram wygląda bardzo podobnie, a zawodnicy będą jeździć po trasie od godziny 9:00 do około 15:00.

daftlimanowa2

Link do relacji LIVE: https://youtu.be/fGlNjca-UfY

Kalendarz Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2017:
12-14.05.2017 – 43. Bieszczadzki Wyścig Górski
23-25.06.2017 – Wyścig Górski Magura Małastowska
14-16.07.2017 – 9. Wyścig Górski Limanowa Przełęcz pod Ostrą
28-30.07.2017 – Banovce-Jankov Vrsok
18-20.08.2017 – 20. Grand Prix Sopot-Gdynia
01-03.09.2017 – Wyścig Górski Sienna
15-17.09.2017 – 14. Wyścig Górski Prządki

Michał Ratajczyk: – Bardzo się cieszę, że wystartujemy w Limanowej, to zawsze wielka impreza! Miałem okazję jeździć po tej trasie raz, w sezonie 2015 i pamiętam, że czułem się bardzo komfortowo, a tempo było świetne. Przed nami kilka bardzo szybkich przejazdów, trasa wiedzie zakręt w zakręt i można ją podzielić na dwie partie – po pierwszej, dolnej, mamy bardzo ciekawy wjazd do lasu. Zapowiada się ogromna konkurencja, do Limanowej w ten weekend przyjedzie wielu bardzo szybkich kierowców, a kilku startujących na co dzień w mistrzostwach Europy zgłosiło się do GSMP, co tylko zaogni rywalizację. Od ostatniej rundy zrobiliśmy wszystko, by przygotować nasz samochód do tego wyścigu jak najlepiej, więc mam nadzieję, że będzie sprawował się idealnie. Liczę na świetny rezultat w „klasyfikacji Polaków” i obiecuję, że będę szedł wszystko!

4. Radosław Ćwięczek: Co roku czekam na Limanową

Radoslaw Cwieczek - Magura 2017(3)

103 kierowców z ośmiu państw awizuje swój udział w Wyścigu Górskim Limanowa, który rozegrany zostanie w najbliższy weekend na trasie ze Starej Wsi na Przełęcz pod Ostrą. IX edycja tej imprezy po raz czwarty stanowić będzie rundę Mistrzostwa Europy FIA w Wyścigach Górskich (FIA EHC). Podczas imprezy rozgrywana będzie także 5 i 6 runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. W tak doborowym towarzystwie nie mogło zabraknąć Radosława Ćwięczka, lidera z kompletem zdobytych punktów w krajowym czempionacie w klasie N-2000, który stanie na starcie zawodów za sterami Hondy Civic Type-R w „zielonych” barwach.

Radoslaw Cwieczek - Magura 2017(1)

Radek Ćwięczek: Limanowa to wyjątkowy wyścig i zawsze bardzo na niego czekam! Ludzie, którzy tworzą to największe w Polsce wydarzenie w wyścigach górskich, są ogromnymi pasjonatami i to widać podczas trzech dni w Starej Wsi!!! Radio wyścigowe, transmisja TV w Internecie, telebimy dla kibiców oraz co bardzo mnie cieszy – katering serwowany dla zawodników za linią mety przez jednego z moich partnerów – firmę Słodko Słone, to tylko te najważniejsze nowości! Co do trasy to wszyscy wiemy jak jest szybka i jakim jest dla nas wyzwaniem. Trzeba mocno wciskać gaz i jechać właściwym torem. Mój plan jest taki sam jak podczas pierwszych rund – jechać bardzo szybko, poprawiać błędy i czasy z lat ubiegłych! Mam nadzieję, że pogoda dopiszę, bo o kibiców się nie martwię! Zapraszam wszystkich w najbliższy weekend do Limanowej, gdzie emocji nie zabraknie! To wielkie święto wyścigów górskich w Polsce, do zobaczenia!

Radoslaw Cwieczek - Magura 2017(2)

Zapraszam na moją stronę Facebook/Radek Ćwięczek Sport, z której zawsze będziecie na bieżąco z informacjami o moich startach.

Partnerami zespołu Ćwięczek Sport w sezonie 2017 są CATKOP, Finish-A, Motologic oraz Słodko Słone Catering. Patroni medialni: portal TopRally.pl, telewizja TVP 3 Kraków, radio Eska oraz gazeta AutoMoto Biznes.

Informacja prasowa: Robert Duszyk

5. Baran jedzie swoje

Godziny dzielą nas od startu 9 wyścigu górskiego Limanowa 2017. Trasa ze Starej Wsi do szczytu Przełęczy pod Ostrą to 5493 metry na której Polscy jak i zagraniczni kierowcy będą rywalizować podczas weekendu. Jednym z czołowych zawodników Rzeszowianin Roman Baran pojawi się w swoim Mistubishi Lancerze by walczyć o kolejne punkty Klasyfikacji Generalnej.

slide1

Roman Baran: Wyścig górski w Limanowej zawsze należał do tych ciekawych ze względu na dużą konkurencje i rangę Mistrzostw Europy. Na trasie ma się pojawić około 100 samochodów, więc zapowiada się fajny wyścigowy weekend. Nie tylko dla nas zawodników, ale również dla kibiców. Nasz zespół pojawi się w bojowym nastawieniu by walczyć o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej w której zajmuję aktualnie 3 miejsce i mam nadzieję, że je utrzymam. Zapraszam wszystkich kibiców do udziału i gorącego kibicowania na trasie. Już jutro od godziny 9.00 ruszają podjazdy treningowe następnie o 14.00 powinny ruszyć podjazdy wyścigowe. Zapraszam również do odwiedzania naszego serwisu, a wszystkich, którzy nie mogą pojawić się osobiście do śledzenia mojego profilu na facebooku – https://www.facebook.com/RomanBaranRacing/ . Podziękowania należą się moim sponsorom i partnerom, którzy mi zaufali i dzięki ich dobremu sercu mogę przejechać cały wyścigowy sezon 2017: Miasto Rzeszów, Szik, Bendiks, Handlopex, B3Studio, Cutline, MPWiK Rzeszów, L Racing Liptak, L Sport, Motul, CR-turbo.pl, Carrera, Placard, MTD, Inter Cars, Patronom medialnym TVP3 Rzeszów, Gazecie Codziennej Nowiny, oraz portalowi www.wyscigigorskie.pl oraz, a także najlepszej firmie obsługującej zawodników w GSMP, czyli Team Promotion Marketing i PR Sportowy.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Fiat Panda 1 by M-Sport – 300KM

Fiat Panda 1 generacji przygotowany przez M-SPORT. Panda posiada silnik 1.6-litre Ford EcoBoost o mocy 300 KM...

Niespodzianka Rajdu Barbórka – Michał Ratajczyk

Przejazdy załogi Michał Ratajczyk i Jędrzej Szcześniak to zaskoczenie i nie mała sensacja bardzo dobrej formy podczas...

Moto-Mikołaj Rzeszów 2021 – video

Moto Mikołaj Rzeszów 2021
Moto-Mikołaj organizowany przez Automobilklub Rzeszowski odbył się w tym roku 5 grudnia. Impreza odbyła się w formie...

Andrea Adamo kończy współpracę z Hyundai Motorsport

Andrea Adamo
Andrea Adamo ze skutkiem natychmiastowym przestaje pełnić funkcję szefa sportowego Hyundaia. Poinformował o tym oficjalnie Hyundai Motorsport....

Toyota Yaris GR Sport, czyli wersja poprawiona już w Europie

Toyota zaprezentowała nowego Yarisa GR Sport. Nowe auto wzbogaca linię modelową GR Sport w Europie, ale niestety...

NAJPOCZYTNIEJSZE