Mówią przed Barbórką Warszawską

388

Barbórka Warszawska to z pewnością jedna z najbardziej kultowych imprez w kalendarzu, będąca jednocześnie swoistym zwieńczeniem sezonu. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami prasowymi zawodników i zespołów przed tym legendarnym wydarzeniem:

1. Creogram Rally Team wraz z LOTTO debiutują na Barbórce!!!

W najbliższą sobotę (02.12) rusza 55 edycja jednego z najbardziej znanych polskich rajdów – Barbórki Warszawskiej z królową oesów KAROWĄ, będącą zwieńczeniem sezonu 2017.

Dariusz Lamot: „Debiut na zakończenie sezonu 😉 Barbórka Warszawska to impreza – podziękowanie dla kibiców. Będziemy chcieli dać im jak najwięcej frajdy.”
Tegoroczna odsłona Barbórki Warszawskiej zgromadziła imponującą liczbę załóg. Na liście startowej zameldowało się aż 101 zespołów. Wśród nich cała czołówka sezonu 2017 oraz zawodnicy, którzy postanowili przypomnieć się kibicom, jak np. Wojtek „Siemanko” Chuchała. Nie sposób nie wspomnieć o nestorze WRC – Gillesie Panizzim, który zaprezentuje swoje nietuzinkowe umiejętności na pełnym dystansie rajdu.

Foto_info_pras_Barb

Creogram Rally Team wspierany przez Partnera Generalnego LOTTO stanie do rywalizacji z numerem 63. Załogi do pokonania mają 5 odcinków specjalnych: 3-krotnie przejeżdżany OS Bemowo ze słynnym mostkiem oraz 2 przejazdy Toru Modlin. „Wisienką na torcie” i czymś na co kibice czekają najbardziej będzie Kryterium KAROWA, która rozpocznie się w sobotę o godz. 18:30. Kto wykręci najlepszy czas, kto w najbardziej spektakularny sposób pokona „beczkę” – przekonamy się już w sobotę wieczorem.

Do pokonania będzie „tylko” 26,5 km, ale jesteśmy przekonani, że emocji nie zabraknie.

Dariusz Lamot: „Pierwszy sezon z naszym Partnerem Generalnym LOTTO i pierwszy start w Barbórce Warszawskiej. Mam nadzieję, że będziemy tu gościć już co roku 😉 To wyjątkowa impreza – podziękowanie dla kibiców, którzy wspierają nas – zawodników – przez cały sezon. Wszyscy, jestem przekonany, chcą im podziękować widowiskową jazdą, na którą fani rajdów czekają. Zapraszamy do naszej strefy serwisowej gdzie z naszym Partnerem Generalnym LOTTO przygotowaliśmy liczne niespodzianki i atrakcje dla kibiców, w tym mobilną kolekturę. Może do jednego z naszych kibiców uśmiechnie się szczęście…?”
Jarosław Hryniuk: „Miło jest po rocznej przerwie wrócić na warszawskie oesy. Licznie zgromadzeni kibice na pewno zadbają o fantastyczną atmosferę, a jazda dostarczy nam wszystkim wiele przyjemności. Zapraszam do kibicowania i do naszej strefy!”

Wspierają nas: LOTTO – Partner Generalny, Creogram, Invento, Infoscan, MSZZ.
Aktualności dotyczące naszego temu rajdowego można śledzić na naszych profilach w social mediach:
FB https://www.facebook.com/Creogram-Rally-Team-478942755626032/
Instagram https://www.instagram.com/creogram_rallyteam/
oraz na stronie www http://rally.creogram.com/

2. Gołek i Ćwięczek nową bronią na Barbórkę Warszawską

Rajd Barbórki Warszawskiej tradycyjnie w pierwszy weekend grudnia zamyka w Polsce sezon sportów samochodowych. Na starcie 55 edycji tej kultowej imprezy nie mogło zabraknąć Mateusza Gołka, dla którego będzie to doskonała okazja do zaprezentowania kibicom nowej broni przygotowanej na przyszły sezon – Peugeota 208 R2. W roli umysłowego, na prawym fotelu, zasiądzie tegoroczny Mistrz Polski Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w klasie N-2000 Radosław Ćwięczek.

Finish A Racing Team - Barborka Warszawska1Finish A Racing Team: Rajd Barbórka Warszawska 2017 miał być dla całego naszego zespołu wielkim wydarzeniem kończącym rajdowy sezon w Mistrzostwach Śląska. Niestety tragedia rodzina Mateusza zmusiła nas do wycofania się z ostatniej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, co w konsekwencji uniemożliwiło nam walkę o podium w klasie RO1.

Postanowiliśmy jednak pojechać Barbórkę Warszawską, by pożegnać w ten sposób Tatę Mateusza, który był najwierniejszym kibicem naszej załogi oraz podziękować naszym partnerom za sezon 2017.

Wystartujemy naszą nową bronią czyli Peugeotem 208 R2. Będą to nasze pierwsze kilometry w tym aucie więc grudniowy start traktujemy bardziej jako mocny trening przed sezonem 2018. Nie nastawiamy się na wynik tylko na dobrą zabawę i wysokie skoki na mostku na Bemowie 🙂

Finish A Racing Team - Barborka Warszawska2

Na prawym fotelu ponownie zasiądzie świeżo upieczony Mistrz Polski w GSMP w klasie N-2000 Radosław Ćwięczek.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich na odcinki Barbórki bo zapowiada się wielka rajdowa impreza.

Dziękujemy bardzo naszym Sponsorom i Partnerom, bez których nie byłoby naszych startów: Finish-A, AFRISO, FLEXIN, Rally Addict, ODS Opony do Sportu, Drive Club, Dominstal oraz naszemu serwisowi Car Speed Service.

Informacja prasowa: Robert Duszyk

3. SEZON NA „PIĄTKĘ” – DEBIUT AUTO PARTNER RALLY TEAM W RAJDOWYCH SAMOCHODOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI

2 GRUDNIA 2017 – RAJD BARBÓRKA W WARSZAWIE

Sześć wymagających rajdów, ponad 600 przejechanych sportowym tempem kilometrów, 9 wygranych odcinków specjalnych, 44 zdobyte punkty i dwukrotne podium na Power Stage’ach. Podczas każdego startu załoga była w pełni skoncentrowana, miała perfekcyjnie przygotowany samochód i cieszyła oko efektowną jazdą. Swój debiutancki sezon w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski (RSMP), Auto Partner Rally Team w składzie Dominykas Butvilas/Renatas Vaitkevičius zakończył na 5. miejscu w klasyfikacji generalnej. Tradycyjnie zwieńczeniem całego roku będzie, rozgrywany na stołecznych ulicach w pierwszy weekend grudnia, Rajd Barbórka. Na starcie tej cieszącej się olbrzymią popularnością, (choć nie zaliczanej do żadnego cyklu) imprezy, nie zabraknie również zespołu Auto Partner Rally Team.

Ubiegłoroczny Rajd Barbórka, czyli Ogólnopolskie Kryterium Asów był początkiem historii Auto Partner Rally Teamu. Po udanym występie, zapadła decyzja, że Dominykas Butvilas i Renatas Vaitkevius będą bronić barw Zespołu podczas wszystkich rund RSMP 2017. Przygotowania do cyklu rozpoczęto od treningowego startu na Litwie, w rozgrywanym w zimowych warunkach Halls Winter Rally. W piwowarskim mieście Uciana, zespół zaprezentował swoją nową rajdową broń – Skodę Fabię R5. Występ zakończył się niemałym sukcesem. Dominykas wraz z Renatasem wygrali 5 spośród 12 odcinków specjalnych i na mecie pokonali swojego rodaka Giedriusa Notkusa o 11,4 sekundy, zwyciężając tym samym w całym rajdzie.

Dominik Butvilas (10)

POCZĄTEK SEZONU – RAJD ŚWIDNICKI

Sezon 2017 w RSMP rozpoczął się w przedostatni weekend kwietnia na południu kraju. W Rajdzie Świdnickim, załoga Auto Partner Rally Team zajęła 5. miejsce, co oznaczało pierwszą poważną zdobycz punktową – 10 oczek.
Czekałem na ten weekend od wielu miesięcy. Odliczałem dni by wreszcie w barwach Auto Partner Rally Team pojawić się w Świdnicy. Rajd był niezwykle trudny, głównie ze względu na zmieniającą się pogodę. Na trasie mieliśmy totalny mix warunków pogodowych – był asfalt suchy, był mokry, nie zabrakło też śniegu. Jestem zadowolony z tego występu – powiedział Dominykas Butvilas na mecie rajdu w rozmowie z dziennikarzem portalu Autoklub.pl.
RAJD GDAŃSK BALTIC CUP, RAJD RZESZOWSKI

Kolejnym startem litewskiej załogi w barwach Auto Partner Rally Team był Rajd Gdańsk Baltic Cup, rozgrywany na szutrze, czyli ulubionej nawierzchni Dominykasa. Dzięki pewnej i równej jeździe załoga zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, tracąc do zwycięzcy Filipa Nivette 52,3 sekundy.
Rajd Gdańsk był najbardziej wyczekiwaną przeze mnie rundą w tegorocznym kalendarzu. Jazda po szutrze to ogromna przyjemność, zwłaszcza w samochodzie klasy R5. Wypracowane na testach ustawienia sprawdziły się niemal idealnie, a cały zespół pracował znakomicie. Od początku staraliśmy się narzucić mocne tempo, bo przy tak krótkich odcinkach nie było miejsca na zachowawczą jazdę. Oczywiście, na niektórych zdradliwych fragmentach trzeba było uważać, ale po pierwszej pętli nabraliśmy jeszcze więcej pewności. Walka w „czubie” z Filipem Nivette i Bryanem Bouffierem była interesująca i trwała do końca. Lubię, gdy trzeba naciskać i szukać limitu. Myślę, że podobało się to również kibicom, którzy mogli śledzić naszą walkę do ostatniego kilometra.
Trzecią rundą w kalendarzu, był Rajd Rzeszowski, rozgrywany również w ramach Rajdowych Mistrzostw Europy (ERC). Od lat jest to jedna z najtrudniejszych eliminacji w sezonie, a jej wizytówką są wąskie i piekielnie śliskie asfalty. Dla Auto Partner Rally Teamu Rzeszów okazał się pechowy. Najpierw dla zawodników rywalizujących w RSMP odwołano większość zaplanowanych na piątek odcinków specjalnych, a następnie na dojazdówce do parku serwisowego w Skodzie litewskiego duetu zabrakło paliwa. Po restarcie Dominykas i Renatas zajęli 28. miejsce w „generalce”, a na osłodę pozostało im kilka czasów w pierwszej dziesiątce rajdu (wliczając zawodników klasyfikowanych w Mistrzostwach Europy), osiągniętych podczas sobotniego etapu.
Rajd Rzeszowski był dla nas mieszanką pozytywnych i negatywnych uczuć. Trasa była ekstremalnie trudna, techniczna, wymagająca i niezostawiająca kierowcom jakiegokolwiek miejsca na błąd. Po pechowym odpadnięciu pierwszego dnia, postanowiliśmy się nie poddawać i wróciliśmy do zmagań w sobotę. Odnotowaliśmy kilka wartościowych rezultatów i jestem z nich bardzo zadowolony. Chciałbym podziękować całemu Zespołowi, firmie Auto Partner – dystrybutorowi marki MaXgear oraz wszystkim kibicom, wspierającym nas na trasach – powiedział Dominykas Butvilas na mecie rajdu.

Dominik Butvilas (13)

RAJD DOLNOŚLĄSKI, RAJD NADWIŚLAŃSKI

Po niepowodzeniu w Rzeszowie przyszedł czas na bardzo pracowity wrzesień i kolejne dwie rundy w kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Najpierw Rajd Dolnośląski, później Rajd Nadwiślański.
Rajd Dolnośląski, z bazą w Zieleńcu rozpoczął się dla Auto Partner Rally Teamu bardzo dobrze, od zwycięstwa na będącym swoistą rozgrzewką odcinku testowym. Właściwe zmagania Dominykas i Renatas również rozpoczęli znakomicie. Po drugim miejscu na otwierającym odcinku, zlokalizowanym na terenie Duszniki Arena, a następnie wygraniu niezwykle trudnego oesu Jaworek, załoga Skody Fabia R5 wysunęła się na prowadzenie, z przewagą zaledwie 0,2s. Niestety, mały błąd na kolejnym odcinku zniweczył nadzieje na świetny wynik.
Po przymusowym wycofaniu w piątek spotkałem wielu polskich kibiców, których smucił fakt, że odpadliśmy, ale jednocześnie doceniali oni osiągane przez nas czasy. Ja sam, choć po raz kolejny wyjeżdżamy z rundy RSMP bez punktów, absolutnie się nie załamuję. Mimo najmniejszego doświadczenia spośród wszystkich czołowych załóg, nasza walka z nimi i osiągane czasy pokazują, że idziemy we właściwym kierunku. Mam również nadzieję, że przejechane podczas tego weekendu kilometry zaowocują podczas startu w Kotlinie Kłodzkiej w 2018 roku – powiedział kierowca Auto Partner Rally Team.
Rajd Nadwiślański dla reprezentantów Auto Partner RT zakończył się zanim na dobre zdążył się rozpocząć. Uszkodzenia samochodu na skutek opuszczenia drogi podczas odcinka testowego, okazały się niemożliwe do usunięcia i sympatyczny duet wycofał się z rywalizacji.

RAJD ŚLĄSKA – OSTATNIA RUNDA

Ostatnią odsłoną RSMP w sezonie 2017 był, debiutujący w cyklu, Rajd Śląska. Był on jednocześnie domową rundą dla Auto Partner Rally Teamu. Pod nieobecność świeżo upieczonego Mistrza Polski, Filipa Nivette, jednym z faworytów był Dominykas Butvilas, pilotowany na Śląsku przez… Kamila Hellera. Załoga w rajdzie zajęła 4. miejsce, wygrywając po drodze większość rozegranych odcinków specjalnych.

Pewna, szybka i skuteczna jazda dająca w konsekwencji zwycięstwa na poszczególnych oesach, pokazała nasz progres. Mimo pomyłki na prologu i złapanego na najdłuższym odcinku kapcia, walka do ostatniego metra rajdu dała nam 4. miejsce w „generalce” i 2. w klasie. Dla nas to takie małe zwycięstwo. Podsumowując cały sezon, muszę powiedzieć, że okazał się trudny i bardzo wymagający. Auto Partner Rally Team po raz pierwszy brał udział w cyklu RSMP. Każdy rajd pełen był nowych doświadczeń, które ufam, że zaprocentują w przyszłości. Czekam już na kolejny sezon, by walczyć o jeszcze lepsze pozycje – powiedział kierowca Auto Partner Rally Team.

Dominik Butvilas (15)

AP EXPERT INTERNATIONAL 2017

We wrześniu 2017 roku Dominykas Butvilas jako Gość Specjalny wziął udział w evencie motoryzacyjnym Auto Partner, czyli w Wielkim Finale AP EXPERT INTERNATIONAL 2017. Rozmowom, autografom i wspólnemu kibicowaniu nie było końca.

Finaliści AP EXPERT walczyli o pulę nagród przekraczającą pól miliona złotych, a ponad 100 klientów firmy Auto Partner na Autodromie Słomczyn brało udział w różnych konkurencjach związanych z motorsportem (przejazdy rajdówkami, wyścigi gokartów, symulatory jazdy czy zmagania na motocyklach crossowych, quadach czy pojazdach typu buggy).

Już 2 grudnia w Warszawie odbędzie się Rajd Barbórka. W imprezie weźmie udział załoga Auto Partner Rally Team – Dominykas Butvilas i Renatas Vaitkevi
ius. To będzie doskonała okazja dla wszystkich miłośników sportu motorowego, aby spotkać się z kierowcą i pilotem, a także zobaczyć z bliska jak funkcjonuje profesjonalny zespół rajdowy.

Dominykas Butvilas – urodzony 31 stycznia 1989r. Od najmłodszych lat interesował się motoryzacją. W wieku 10 lat po raz pierwszy zetknął się ze sportem motorowym. W 2005 roku zadebiutował w roli kierowcy rajdowego. W latach 2005-2012 rywalizował w wybranych rundach krajowych czempionatów na Litwie, Łotwie i Estonii. W Polsce po raz pierwszy pojawił się w 2013 roku, startując w będącym wówczas rundą Mistrzostw Europy, Rajdzie Polski. Uplasował się na 11. miejscu. W sezonie 2014 Dominykas Butvilas wystartował w barwach zespołu Subaru Poland Rally Team (SPRT) w pełnym cyklu RSMP. Jego najlepszym wynikiem było 4. miejsce w Rajdzie Rzeszowskim. W klasyfikacji końcowej, z dorobkiem 61 punktów zajął 8. miejsce. Rok później wspólnie z SPRT ruszył na podbój Mistrzostw Europy, kończąc sezon na 3. miejscu w klasie ERC2. W ubiegłym roku pauzował i mogliśmy oglądać go w akcji tylko podczas kończącego sezonu Rajdu Barbórka, gdzie zajął 7. miejsce.

W sezonie 2017 wystartował w pełnym cyklu RSMP w barwach zespołu Auto Partner Rally Team.

4. Premio na trasie Rajdu Barbórka

Łukasz Byśkiniewicz i Maciej Wisławski – TVN TURBO RALLY TEAM – staną do walki o zwycięstwo w 55. Rajdzie Barbórka, który odbędzie się już w najbliższą sobotę, 2 grudnia. Doświadczeni rajdowcy będą ścigać się na pięciu odcinkach specjalnych oraz „Kryterium Asów” na ulicy Karowej w Warszawie Fordem Fiesta R5. Jednym z partnerów wspierających zespół jest Premio Opony-Autoserwis.

Premio na trasie Rajdu Barbórka

Przed TVN TURBO RALLY TEAM niełatwe zadanie. W walce o czołową lokatę w jubileuszowym 55. Rajdzie Barbórka zmierzą się z ponad setką załóg. Zapowiadają się niezwykłe emocje i fenomenalne widowisko dla kibiców, tym bardziej, że na trasie nie zabraknie też gwiazd o międzynarodowym formacie, m.in. Kajetana Kajetanowicza w parze z Jarkiem Baranem, Filipa Nivette i Kamila Hellera, Tomasza Kuchara z Magdą Lukas czy Gillesa Panizzi. Organizatorem Rajdu Barbórka jest Automobilklub Polski.

„Zarówno w sporcie, jak i w biznesie, osiągnięcie sukcesów jest bardzo trudne bez odpowiedniego zaplecza i wsparcia partnerów. Jesteśmy dumni, że możemy towarzyszyć tak utalentowanym i doświadczonym zawodnikom w ich zmaganiach. Ich determinacja i ciężka praca przekładają się na imponujące wyniki, a zasada, by stawiać sobie ambitne cele i wytrwale do nich dążyć wpisuje się także w filozofię naszej marki. Z niecierpliwością czekamy na początek sobotnich zmagań i mocno trzymamy kciuki za naszych zawodników.” – mówi Tomasz Drzewiecki, dyrektor ds. rozwoju sieci detalicznej Premio Opony-Autoserwis na Czechy, Słowację, Polskę, Węgry i Ukrainę.

Logo Premio

Dla duetu Byśkiniewicz-Wisławski, jadącego w barwach Premio, będzie to już siódmy wspólny start w tej kultowej i prestiżowej imprezie. Co ciekawe, będzie to zarazem ich debiut w samochodzie klasy R5.

„Marzenia się spełniają, gdy ciężko się pracuje, wierzy w to co robi i otacza wspaniałymi ludźmi, którzy wspierają krok po kroku. Po trudnym sezonie na koniec roku wsiadam do topowej rajdówki. To dla nas debiut w aucie klasy R5. Konkurencja ma za sobą kilka lat startów podobnymi autami. Plan to jechać żwawo, świetnie się bawić i w ramach „Kryterium Asów” przejechać najsłynniejszy odcinek specjalny w Polsce, czyli „Panią Karową”. Chciałbym serdecznie podziękować za wspólny wysiłek i zaufanie naszym Partnerom, bez których start tym wspaniałym autem byłby niemożliwy.”– mówi Łukasz Byśkiniewicz, kierowca zespołu.

„To mój trzydziesty start w Rajdzie Barbórka, a z Łukaszem siódmy. Jestem szczęśliwy i pozytywnie zaskoczony, że jedziemy razem, ponieważ podczas Rajdu Barbórka towarzyszyły nam liczne sukcesy. Trzymajcie za nas kciuki!” – dodaje Maciej Wisławski, legendarny pilot rajdowy.

Premio

Premio to obecnie ponad 130 punktów serwisowych typu fast-fit na terenie całej Polski, w których można serwisować opony, układy wydechowe i hamulcowe lub wymienić olej. Sieć Premio od początku swojego istnienia związana jest z amerykańskim koncernem Goodyear. Dlatego w punktach serwisowych w Polsce oferowane są przede wszystkim opony marek takich jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava czy polska Dębica.

5. Rajd Barbórka z Klaudią Podkalicką

Klaudia Podkalicka ponownie wystartuje w Rajdzie Barbórka. Zawodniczka, która w tym sezonie wywalczyła tytuł II Wicemistrza Polski w Rajdach Terenowych w klasie T2, tym razem zasiądzie za kierownicą Mitsubishi Lancera w barwach Total. Klaudia będzie jedną z dwóch kobiet startujących w tegorocznej odsłonie legendarnego warszawskiego rajdu i jedyną w klasie R1.

klaudia_podkalicka_6

„Moja pasja to oczywiście rajdy cross country, ale Rajd Barbórka to wydarzenie wyjątkowe, podsumowujące cały rajdowy rok. Zjeżdżają się najlepsi kierowcy, nawet jeśli nie uczestniczyli aktywnie w sezonie.” – mówi Klaudia Podkalicka. – „Podoba mi się atmosfera na tej imprezie, a Pani Karowa dostarcza niesamowitych wrażeń zarówno kibicom, jak i kierowcom. Zapraszam wszystkich do kibicowania” – podsumowuje i zachęca do obserwowania najlepszych polskich rajdowców w akcji.

klaudia_podkalicka_5

Tegoroczny Rajd Barbórka odbędzie się 2 grudnia. Miasteczko rajdowe zlokalizowano na Autodromie Bemowo, gdzie swoją siedzibę ma Automobilklub Polski. Zawodnicy pokonają pięć odcinków specjalnych na dwóch próbach – Bemowo i Tor Modlin. Wieczorem najlepsi kierowcy spotkają się w ramach Kryterium Asów, na słynącej ze zmiennej nawierzchni ul. Karowej.

klaudia_podkalicka_4 klaudia_podkalicka_3 klaudia_podkalicka_2 klaudia_podkalicka_1

6. Biela i Ciupka znów razem – Barbórka na finał wyjątkowego sezonu

Łącznie 101 załóg ruszy do rywalizacji w 55. edycji Rajdu Barbórka 2017. W tym gronie znalazło się wielu tegorocznych mistrzów, którzy właśnie w Warszawie chcą podziękować swoim kibicom i widowiskowo zakończyć mijający sezon. Na liście zgłoszeń pojawiła się również mocna reprezentacja zawodników Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, a wśród nich także najszybszy kierowca Klasy A-2000. Dokładnie tydzień po starcie w 43. Rajdzie Cieszyńska Barbórka Konrad Biela i Ryszard Ciupka staną razem przed kolejnym rajdowym wyzwaniem.

KBiela Foto 01 - Rozmus Photography

Wyścigowo – rajdowy duet już po raz drugi stanie na starcie warszawskiego klasyka. Zeszłoroczny debiut kierowca z Podhala zakończył doskonałym wynikiem, jako trzeci w Klasie 2. Na Kryterium Karowa szybsi byli tylko, różnicą 4,1 sekundy Robert Halicki / Tomasz Tkacz (Fiat 500 Abarth). Ich bronią ponownie będzie Renault Clio R3, za przygotowanie którego odpowiada stajnia 2BRally.

KBiela Foto 03 - Rozmus Photography

Pierwsza część rywalizacji odbędzie się na Autodromie Bemowo i Torze Modlin, gdzie wytyczono w sumie pięć prób. Kulminacją będzie oczywiście wieczorny odcinek specjalny Karowa, a nie zabraknie również relacji na żywo, z najsławniejszej rajdowej ulicy w Polsce – którą na swoich kanałach wyemituje telewizja TVP. Zapraszamy wszystkich do śledzenia zmagań w finałowej odsłonie sezonu 2017.

KBiela Foto 04 - Rozmus Photography

Konrad Biela: „Tydzień temu w piątek przyjechałem do Warszawy w garniturze, ale zdecydowanie bardziej lubię spędzać czas w tym mieście w kombinezonie zawodnika. Co prawda nie ma tych okazji za wiele, ale już w zeszłym roku przekonałem się, że to wyjątkowa przygoda. Wracamy na Barbórkę, żeby zmierzyć się z nią po raz drugi. Mamy stąd bardzo pozytywne wspomnienia, ale wierzę, że teraz jesteśmy jeszcze lepiej przygotowani. Liczyliśmy na deszczowe warunki, a jednak okazało się, że to będzie start po śniegu. Poziom trudności jeszcze się podniósł, ale wynik z odcinka testowego pozwala z optymizmem czekać na pierwszy odcinek. Naszym celem jest Karowa i poprawienie wyniku, ale przede wszystkim tym startem chcemy podziękować za sezon 2017 wszystkim partnerom i kibicom, za całe wsparcie, jakie nam okazali. Wspólnie Kotelnica Białczańska, Firma Budowlana Hebda, Terma Bania, BielaPlast, Domalik folie samochodowe, RB Sięka, Pinsher, Professional Detaling Zakopane, Budomax, Podhale24.pl, Pralnia Białka, MTS-Trans, Lis Car i AMS Race & Rally Car Service, 2Brally oraz STRAMA PALIWA Stacja i Myjnia Samochodowa z Szaflar – zapraszam na Barbórkę. Mam nadzieję, że mimo temperatury to będzie doskonały weekend i wspaniały rajd, czego życzę i sobie i nam wszystkim.”

7. „Mistrz cięcia” w stawce Rajdu Barbórka

GGBazowski Foto 01 - materiaBy zespoBu

Odliczamy ostatnie godziny do rozpoczęcia Rajdu Barbórka, a to oznacza nieuchronny koniec sezonu 2017. To, co dla jednych będzie ostatnim tegorocznym startem, dla innych może być początkiem rajdowej przygody. Taką drogę wybrał właśnie Gabriel Głazowski, który w najbliższy weekend spełni jedno ze swoich marzeń. W debiucie poprowadzi Peugeota 205 GTi, który obsługiwać będzie stajnia EvoTech. Kierowca z Bielska–Białej pilotowany przez Bartosza Rabsztyna zgłosił się do rywalizacji w Rajdzie Barbórka, w mocno obsadzonej klasie L2. Duet utworzy wspólnie zespół o bardzo nietypowej nazwie Głazowski & Łyczko Hair and Rally Team. Wszystko to jednak efekt połączenia dwóch największych pasji kierowcy, który mimo młodego wieku, w swoim zawodowym życiu wygrał już kilkadziesiąt konkursów fryzjerskich, a w tym ten najważniejszy – zdobycie tytułu Mistrza Polski. Rajdy i fryzjerstwo to na pierwszy rzut oka trudne do połączenia profesje, ale Gabriel już nie raz udowodnił, że konsekwentnie dąży do celów, które sobie stawia. Teraz przyszedł czas na kolejne wyzwanie i pierwszy krok w rajdach samochodowych.

GGBazowski Foto 02 - materiaBy zespoBu

55. Rajd Barbórka 2017 to sześć odcinków specjalnych i łącznie 26,5 km sportowej rywalizacji. Ostatnią z prób będzie oczywiście wieczorne Kryterium Asów na ulicy Karowej. Czołówkę, która zmierzy się z najbardziej kultowym odcinkiem specjalnym w Polsce wyłoni walka na trzech przejazdach próby Autodrom Bemowo (4,80 km) i dwóch toru wytyczonego na terenach lotniska Modlin (5 km). Piątek to w harmonogramie zapoznanie z trasą, a pierwsza ze 101 zgłoszonych załóg stanie na starcie inauguracyjnego odcinka w sobotę, dokładnie o 8:00. Obsada rajdu tradycyjnie jest imponująca, a pierwszy numer startowy nakleją na Forda Fiesta WRC Rajdowi Mistrzowie Europy Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran. Na kultowym Peugeot 205 GTi Gabriela Głazowskiego i Bartosza Rabsztyna pojawi się 90. numer.

GGBazowski Foto 03 - materiaBy zespoBu

Gabriel Głazowski: „Z Rajdem Barbórka zetknąłem się już, jako dziecko, wspólnie z tatą oglądając rywalizację w telewizji. To właśnie on wszczepił we mnie miłość do tego sportu. Można powiedzieć, że to historia jakich wiele, ale przy którejś z kolejnych relacji zakomunikowałem mu, że jak dorosnę to wystartuje w tym rajdzie. Z racji na to, że lubię dotrzymywać danego słowa to w końcu przyszedł czas na realizację tego planu. Nie będę ukrywał, że w ten sposób realizuje jedno z moich największych dziecięcych marzeń. Wiem, że mogę liczyć ogromne doświadczenie i wsparcie ludzi tworzących nie tylko firmę, ale i rodzinę EvoTech, która przygotowała mi pięknego i kultowego Peugeota 205 GTi. Fakt debiutu w „prawdziwym” ściganiu i to w tak wyjątkowym rajdzie działa stresująco, ale też jest ogromną mobilizacją. Fryzjerstwo i rajdy to pasje, które ciężko porównać, ale obydwie pełnią bardzo ważną rolę w moim życiu. Jedna i druga wymaga niezwykłej dokładności i pokory, a jednocześnie kreatywności i ciągłego doskonalenia. W rajdach trzeba zdecydowanie mniej ciąć, ale i tutaj trzeba to robić bardzo precyzyjnie. We fryzjerstwie ważny jest efekt końcowy i teraz też dam z siebie wszystko, postaram się nie zawieźć zaufania zespołu. Tak samo będę walczył o szansę startu na Karowej. Może to śmiały plan w pierwszym rajdzie, ale wiem, że trzeba wysoko stawiać sobie cele.

GGBazowski Foto 04 - materiaBy zespoBu

Dziękuje wszystkim partnerom, którzy pomogli mi zrealizować marzenie: salonowi GŁAZOWSKI & ŁYCZKO – mistrzowie Polski we fryzjerstwie, BudaFest LANGOSZ, EvoTech, Buchti.pl Promotion, KAMELLEO wulkanizacja, NNB – New Nature Brand, portal bielsko.biala.pl, Machiko Sportswear i COTRIL Polska, a przede wszystkim rodzinie i Ewelinie Łyczko, mojemu najwierniejszemu kibicowi.”

GGBazowski Foto 05 - materiaBy zespoBu

Bartosz Rabsztyn: „Zapowiada się, że będzie to wyjątkowa edycja Barbórki i to nie tylko przez zimowe warunki, jakie postanowiła sprezentować nam pogoda w ten pierwszy weekend grudnia. Mimo śniegu atmosfera na pewno będzie gorąca. Z Gabrielem znamy się od dawna i wiem, jak bardzo chciał tu wystartować. Cieszę się, że będę miał swój wkład w jego debiut i liczę, że da to nam obojgu dużo satysfakcji. Wystarczy zresztą popatrzeć na listę zgłoszeń i uśmiech sam pojawia się na twarzy, że możemy być tego częścią. Zapraszam wszystkich do śledzenia rywalizacji w 55. Rajdzie Barbórka. Do zobaczenia na odcinkach i trzymajcie mocno kciuki, że na relacji telewizyjnej z Karowej też! : ) ”

GGBazowski Foto 06 - materiaBy zespoBu

inf.pras.