środa, 8 grudnia, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościMówią przed Grand Prix Sopot-Gdynia

Mówią przed Grand Prix Sopot-Gdynia

Zapraszamy na tradycyjne wypowiedzi przed kolejną rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski – Grand Prix Sopot-Gdynia:

1. Waldemar Kluza przed Grand Prix – teraz liczy się każdy punkt

40 Jahre SKODA RS: Zwei Fabia Super 2000 bei der Rallye Bohemia im Look von 1974 am Start

Już jutro startuje 20. edycja wyścigu górskiego Grand Prix Sopot – Gdynia. To jedyny w kalendarzu Górskich Samochodowych Mistrzostw wyścigowy weekend rozgrywany na północy Polski i jedna z niewielu rozgrywanych w nadmorskiej scenerii imprez tego typu na świecie. Jubileusz zapowiada się widowiskowo, ponieważ do zawodów zgłosiło się ponad 70 polskich zawodników. Listę otwiera lider klasyfikacji generalnej – Waldemar Kluza. Dla kierowcy z Wieliczki będzie to w sumie 8 start w Trójmieście, ale pierwszy za kierownicą Skody Fabia S2000. Zawodnik będzie w ten weekend walczył o piąte i szóste zwycięstwo w sezonie 2017. W Sopocie zobaczymy również głównego konkurenta Kluzy do tytułu mistrzowskiego. Kierowca Mitsubishi Lancera Berg Monster traci do pierwszego miejsca 10 punktów. Tylko Ci dwaj zawodnicy zdołali w klasyfikacji przekroczyć barierę 100 punktów. Możemy być pewni, że na trasie prowadzącej z Sopotu do Gdyni kibice zobaczą bardzo zacięty pojedynek.
WKluza Foto 001 - Agnieszka Wołkowicz
Waldek Kluza: „Ten sezon powoli zbliża się do finału, a po odwołaniu rund w Siennej, punkty w Sopocie mogą okazać się jeszcze cenniejsze. Miałem szansę uczestniczyć w aż 7 z 19 dotychczasowych edycji i przyznam, że nigdy nie był to łatwy start. Przez te lata zawody kończyły się dla nas z różnym szczęściem, ale do tej edycji jestem jednak nastawiony bardzo pozytywnie. Prowadzimy w Mistrzostwach i nie damy sobie tego już odebrać. Celujemy w podwójne zwycięstwo i umocnienie się na pierwszym miejscu. Na pewno nie będzie to proste zadanie, ale jesteśmy gotowi stawić temu czoła. Jestem w Sopocie z rodziną na kilka dni urlopu, a te kilka dni odpoczynku przydadzą się przed startem.

WKluza Foto 005 - Agnieszka Wołkowicz

W starcie w Grand Prix Sopot – Gdynia wspierać nas będzie grono naszych stałych sponsorów i partnerów: Solne Miasto Wieliczka, Powiat Wielicki, Stalco, Jania Construction, ROWE Motor Oil, AutoCzesciValdi.pl, Rexteam oraz UMA Fotografia i Buchti.pl Promotion. Zawsze tutaj mogliśmy liczyć na tłumy kibiców i wierzę w to, że ich gorący doping poniesie nas po bardzo pozytywny wynik.”

2. Grzegorz Kozioł gotowy do walki w Grand Prix Sopot – Gdynia

GKozioB - Foto 03 - Agnieszka WoBkowicz

Walka, jaką stoczyli kierowcy A-grupowych Mitsubishi Lancerów była jednym z najbardziej emocjonujących momentów rywalizacji na trasie Wyścigu Górskiego Jankov Vrsok. Obok Grzegorza Kozioła swój start w 20. Grand Prix Sopot – Gdynia (18-20 sierpnia) deklaruje cała czołówka Grupy A. 9. i 10. runda sezonu może więc okazać się kluczowa dla finałowych rozstrzygnięć sezonu. Weekend i wyścig w Trójmieście bez wątpienia szykuje dla kibiców ogromne emocje.

GKozioB - Foto 04 - Agnieszka WoBkowicz

Grzegorz Kozioł:. „Tłumy turystów zjeżdżają nad Bałtyk, żeby nad polskim morzem spędzić urlop. Dla nas będzie to jednak wyjazd pełny ciężkiej pracy i na odwiedzenie plaży może zabraknąć czasu. Mamy do wykonania jednak bardzo ważne zadanie. W Banovcach zrobiliśmy ważny krok, a w ten weekend trzeba wykonać kolejny, jeszcze ważniejszy.

GKozioB - Foto 10 - Agnieszka WoBkowicz

Rundy na Słowacji wyraźnie pokazały, jak wyrównana jest stawka w naszej grupie, a im bliżej końca sezonu tym walka nabiera jeszcze większego tempa. Na bardzo szybkiej i rajdowej trasie w Sopocie, gdzie jedziemy zaledwie 3 km mogą zadecydować najmniejsze detale. Cały zespół FLORA RACING jest dobrze przygotowany, a po Banovcach czujemy się naprawdę mocni. Rywale na pewno nie będą mieć z nami łatwo w ten weekend. Bardzo przyda się gorący doping, więc gorąco wszystkich zapraszam do kibicowania.

GKozioB - Foto 12 - Agnieszka WoBkowicz

Dziękuje mojej wiernej ekipie i wszystkim partnerom, dzięki którym możemy stanąć do walki w Sopocie: Flora, UNI-MATIC, 4turbo.pl, M-Tech, Mateusz Lisowski Driving Experience i Buchti.pl Promotion. Do zobaczenia na trasie!”

3. Po awarii wracamy do gry!

Już po raz dwudziesty trasa pomiędzy Sopotem, a Gdynią zamieni się w wyścigowy tor dla 70 zawodników, którzy przyjadą do najpopularniejszego nadmorskiego kurortu by rywalizować w kolejnych eliminacjach GSMP. Nad polskie morze z samego Rzeszowa po kolejne punkty przyjechał Roman Baran by walczyć o kolejne punkty i utrzymać trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

m002

Roman Baran:
Cieszę się, że mogę wystartować na trasie w Sopocie gdyż do samego końca mój start stał pod wielkim znakiem zapytania. Mimo tego, że w ubiegłym roku nie dojechałem do Sopotu moim nowym Lancerem jestem chyba nadal tym „najstarszym” zawodnikiem, który startuje tu już chyba 15 raz dlatego w ten weekend pierwszy raz wystartuje nim dla Sopockiej publiczności. Dziękuję za zaproszenie Leszkowi Orskiemu, który stanął na wysokości zadania i zrobił wszystko by rundy w Sopocie się odbyły. Wyścigowy weekend zaczyna się już dziś. Piątek to badanie kontrolne, które odbędzie się przy Sopockim Molo gdzie przez cały dzisiejszy dzień będzie głośno za sprawą wyścigowych samochodów. Już jutro od samego rana zaczynamy walkę o punkty. Ja i samochód jesteśmy przygotowani do walki o utrzymanie trzeciego miejsca w generalce. Po awarii świecy na ostatnich zawodach wymieniliśmy turbinę i wprowadziliśmy kilka drobnych poprawek. Nie będzie łatwo bo konkurencja jest spora, ale wszystko okaże się w niedzielę – jak to mówią wygrywa ten kto jest na mecie. Zapraszam wszystkich kibiców do spędzenia weekendu nad morzem podczas Grand Prix Sopot-Gdynia 2017. Dla tych, którzy nie mają możliwości będziemy relacjonować moje zmagania na facebooku https://www.facebook.com/RomanBaranRacing/ . Nie mogę zapomnieć o moich sponsorach, partnerach którym bardzo dziękuję za wsparcie i pomoc w sezonie 2017: Miasto Rzeszów, Szik, Bendiks, Handlopex, B3Studio, Cutline, MPWiK Rzeszów, L Racing Liptak, L Sport, Motul, CR-turbo.pl, Carrera, Placard, Uroczysko – noclegi Korczyna, MTD, Inter Cars, Patronom medialnym TVP3 Rzeszów, Gazecie Codziennej Nowiny, oraz portalowi www.wyscigigorskie.pl oraz, a także najlepszej firmie obsługującej zawodników w GSMP, czyli Team Promotion Marketing i PR Sportowy.

4. Tytuł w zasięgu ręki Radka Ćwięczka!

Radoslaw Cwieczek - Banovce2017(1)

Ponad 70 najszybszych w Polsce kierowców wyścigowych i rajdowych zgłosiło się do IX i X rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, które rozgrywane głównie na południu Polski tym razem przeniosły się na północ do nadmorskiego Sopotu i Gdyni. W stawce jubileuszowego XX Grand Prix Sopot-Gdynia zobaczymy Radosława Ćwięczka, który już w ten weekend może zapewnić sobie sezonowe zwycięstwo w klasie N-2000! Radek zapewne nie „odpuści” i utrzyma doskonałą passę 100% zwycięstw jakie wyjeździł w ośmiu poprzednich rundach za kierownicą Hondy Civic Type-R w „zielonych” barwach.

Radoslaw Cwieczek - Banovce2017(2)

Radek Ćwięczek: Jesteśmy przed kluczowymi rundami dla mnie, ponieważ już w Sopocie będę mógł zapewnić sobie tytuł mistrzowski. Plan zatem na ten weekend jest inny niż zwykle. Przede wszystkim muszę być na mecie i to będzie priorytetem. Moja sytuacja punktowa jest na tyle komfortowa, że już nie muszę koniecznie wygrywać. Sopot to nie jest mój wyścig, lecz może się okazać najprzyjemniejszym od 6 lat 🙂 Trasa jest bardzo szybka, a pewną zagadką jest przyczepność nowego asfaltu, który pojawił się w drugiej części trasy.

Radoslaw Cwieczek - Banovce2017(3)
To nie będą dla mnie łatwe dwa dni i doskonale wiem, że muszę być w 100% skoncentrowany. Niestety, kibice też nie będą mieli łatwo, zapowiadane są przez cały weekend opady deszczu, ale mam nadzieję że prognozy się nie sprawdzą i wszyscy zobaczą świetne widowisko.
Trzymajcie kciuki za mnie i bądźcie z nami na bieżąco dzięki naszemu profilowi facebook/ Radek Ćwięczek Sport!
Jubileuszowy 20 Sopot – Gdynia Grand Prix na start!

Radoslaw Cwieczek - Banovce2017(4)

Partnerami zespołu Ćwięczek Sport w sezonie 2017 są CATKOP, Finish-A, Motologic oraz Słodko Słone Catering. Patroni medialni: portal TopRally.pl, telewizja TVP 3 Kraków, radio Eska oraz gazeta AutoMoto Biznes.

5. Konrad Biela – z Sopotu chcemy wrócić z mistrzostwem

Banovce 2017 - Biela - Foto 003 - Agnieszka WoBkowicz

Do końca sezonu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2017 pozostały dwa wyścigowe weekendy, a w finałową fazę wchodzi także walka o tytuły. Są jednak i tacy zawodnicy, którzy już podczas Grand Prix Sopot – Gdynia mogą zapewnić sobie mistrzostwo. Przed taką szansą w najbliższy weekend stanie Konrad Biela. Kierowca Renault Clio R3C Maxi wygrał w swojej klasie, aż 7 z 8 dotychczasowych rund i jest o krok od sięgnięcia po tytuł Mistrza Polski GSMP 2017 w klasie A-2000. W Sopocie wystartuje również Szołek, jedyny kierowca, który może reprezentantowi BielaPlast Rally & Racing Team odebrać to trofeum. Rywalizacja zapowiada się wyjątkowo zacięta, zwłaszcza, że dla rywala z Sopotu będzie to domowy start.

Banovce 2017 - Biela - Foto 001 - Agnieszka WoBkowicz
Na zawodników tradycyjnie czeka 3050 metrów wymagającej trasy i osiemnaście zakrętów o mocno rajdowej specyfikacji. Zanim jeszcze rozpoczną się sportowe emocje, to w piątek będzie można zobaczyć całą stawkę zawodników i ich samochody na sopockim molo, gdzie odbędzie się Badanie Kontrolne.
Konrad Biela: „Już w ten weekend możemy zamienić całą tegoroczną ciężką pracę na tytuł Mistrza Polski, a dzielą nas od tego 3 punkty. Można by powiedzieć niewiele, ale najgorsze co mógłbym zrobić, to podejść do tego startu z przesadną pewnością siebie. Wręcz przeciwnie, stanę na linii startu bardzo mocno skoncentrowany i zrobię wszystko, żeby w Sopocie postawić przysłowiową kropkę nad „i”. Na części trasy odnowiono nawierzchnię, więc w tych miejscach może być naprawdę ślisko. Będzie to mój drugi start w Grand Prix, a każdy kto chociaż raz tutaj pojechał, wie że w Sopocie nie ma miejsca na błąd. Szołek pojedzie u siebie, więc tym mocniej będzie chciał tutaj zwyciężyć.

Banovce 2017 - Biela - Foto 002 - Agnieszka WoBkowicz
Jesteśmy razem z 2BRally przyjedziemy nad Bałtyk zmotywowani i mocno skupieni na celu. Trasa mocniej przypomina rajdowy odcinek specjalny, ale mnie się taka charakterystyka podoba, więc liczę również na przyjemność z jazdy w Sopocie. Dla mnie sprzyjające warunki to rywalizacja po mokrym, więc wolałbym, żeby padało. Mam nadzieję, że kibice i turyści takie życzenie mi wybaczą. A na poważnie zapraszam wszystkich do spędzenia weekendu z Grand Prix Sopot – Gdynia.
W walce o tytuł wspierać nas będą Kotelnica Białczańska, Firma Budowlana Hebda, Terma Bania, BielaPlast, Domalik folie samochodowe, RB Sięka, Pinsher, Professional Detaling Zakopane, Budomax, Podhale24.pl, Pralnia Białka, MTS-Trans, Lis Car i AMS Race & Rally Car Serivce.”

Banovce 2017 - Biela - Foto 005 - Agnieszka WoBkowicz

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Fiat Panda 1 by M-Sport – 300KM

Fiat Panda 1 generacji przygotowany przez M-SPORT. Panda posiada silnik 1.6-litre Ford EcoBoost o mocy 300 KM...

Niespodzianka Rajdu Barbórka – Michał Ratajczyk

Przejazdy załogi Michał Ratajczyk i Jędrzej Szcześniak to zaskoczenie i nie mała sensacja bardzo dobrej formy podczas...

Moto-Mikołaj Rzeszów 2021 – video

Moto Mikołaj Rzeszów 2021
Moto-Mikołaj organizowany przez Automobilklub Rzeszowski odbył się w tym roku 5 grudnia. Impreza odbyła się w formie...

Andrea Adamo kończy współpracę z Hyundai Motorsport

Andrea Adamo
Andrea Adamo ze skutkiem natychmiastowym przestaje pełnić funkcję szefa sportowego Hyundaia. Poinformował o tym oficjalnie Hyundai Motorsport....

Toyota Yaris GR Sport, czyli wersja poprawiona już w Europie

Toyota zaprezentowała nowego Yarisa GR Sport. Nowe auto wzbogaca linię modelową GR Sport w Europie, ale niestety...

NAJPOCZYTNIEJSZE