Mówią przed Magurą!

Zapraszamy na tradycyjne, choć nieco spóźnione wypowiedzi zawodników przed właśnie trwającą GSMP Magurą:

1. Radosław Ćwięczek – GSMP jadę na 100%

Radek Cwieczek - Zaluz2017(1)

W najbliższą sobotę i niedzielę trasa z Małastowa do Gładyszowa nieopodal Gorlic będzie areną trzeciej i czwartej odsłony tegorocznego cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Ponad sześćdziesięciu kierowców awizuje swój udział w czwartej edycji Wyścigu Górskiego Magura Małastowska, wśród nich vice Mistrz Polski w klasie N-2000 Radosław Ćwięczek, którego tradycyjnie zobaczymy na starcie za kierownicą charakterystycznej zielonej Hondy Civic Type-R, choć tym razem nieco udoskonalonej…

Radek Cwieczek - Zaluz2017(3)

Radek Ćwięczek: Już od Rajdu Festiwalowego, nie mogę się doczekać wyścigu na Magurze! Start w Opolu traktowałem zupełnie na luzie, jako dobrą formę treningu i przystosowania się do nowej kłowej skrzyni biegów. Przy okazji bardzo dziękuję Organizatorom oraz mojej pilotce, za świetny weekend! Teraz jednak, jedziemy w GSMP na 100%, gdzie mocno walczymy o punkty! Plan jest jeden – nauczyć się możliwie jak najszybciej tej skrzyni i korzystać z niej na całego! Jestem pod dużym wrażeniem jak teraz auto pracuje i bardzo ciekawią mnie czasy, które będziemy uzyskiwać.

Radek Cwieczek - Zaluz2017(2)

Ja zawsze chętnie jadę na te zawody, trasa jest bardzo szybka, a przejście przez szczyt i kawałek trasy w dół są niespotykane nigdzie indziej. Do tego Gorlice położone są tylko godzinę drogi od Tarnowa, więc liczę na mocny doping moich znajomych. Zapowiada się świetna pogoda, dlatego już dziś wszystkich bardzo zapraszam do Gorlic, gdzie na pewno będzie ciekawie! Do zobaczenia!

Zapraszam na moją stronę Facebook/Radek Ćwięczek Sport, z której zawsze będziecie na bieżąco z informacjami o moich startach.

Partnerami zespołu Ćwięczek Sport w sezonie 2017 są CATKOP, Finish-A, Motologic oraz Słodko Słone Catering. Patroni medialni: portal TopRally.pl, telewizja TVP 3 Kraków, radio Eska oraz gazeta AutoMoto Biznes.

Radek Cwieczek - Zaluz2017(4)

Informacja prasowa: Robert Duszyk

2. Waldek Kluza będzie walczył o rekord nowej trasy w Magurze

Po blisko czterdziestu dniach przerwy od Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego wracamy do rywalizacji w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski 2017. Już w ten weekend polska czołówka zmierzy się w walce na GSMP Magura Małastowska. Zawody z bazą w Gorlicach odbędą się w tym roku po raz czwarty, a na zawodników i kibiców czeka niespodzianka. Dzięki przesunięciu linii startu długość trasy wzrosła do 3610 metrów i liczy teraz w sumie 25 zakrętów.

WKluza Foto 01 - autor Agnieszka Wołkowicz

Kibice podczas dwóch wyścigowych dni będą mogli zobaczyć łącznie 63 kierowców, którzy pojawili się na liście zgłoszeń 3. i 4. rundy cyklu. W tym gronie znalazł się również Waldemar Kluza, który wystartuje za kierownicą swojej nowej wyścigowej broni – Skody Fabia S2000. Kierowca reprezentujący Wieliczkę startował dwukrotnie w trzech dotychczasowych edycjach tej imprezy, a w 2014 roku sięgnął po podwójne zwycięstwo. W ten sposób stał się również autorem pierwszego rekordu trasy w Magurze Małastowskiej.

WKluza Foto 01 - autor Grzego Kozera

W tym roku po zmianie konfiguracji trasy, najlepszy czas przejazdu z weekendu znów stanie się oficjalnym rekordem. Pretendentów do tego miana w stawce jest kilku, bo do rywalizacji staną między innymi Dubai, Kluza i Szepieniec, czyli wszyscy z dotychczasowych zwycięzców rund w Magurze. Jeśli Waldek i Skoda zaprezentują tempo podobne do tego z Załuża, to rywalizacja o podium będzie naprawdę widowiskowa. W tej walce wspierać Waldka będą ponownie Solne Miasto Wieliczka i Powiat Wielicki oraz firmy Stalco, Jania Construction, AutoCzesciValdi.pl i Buchti.pl Promotion.

WKluza Foto 02 - autor Agnieszka Wołkowicz

Waldek Kluza: „Magura to najmłodszy wyścig w całym cyklu, ale zdobył już liczną grupę fanów, do których ja również należę. Bardzo dobrze się tu czuje i zawsze chętnie wracam. Trasa jest naprawdę wymagająca i ma kilka miejsc, gdzie oprócz umiejętności wyjątkowo ważna jest odwaga i zaufanie do samego siebie. Przejście przez szczyt to chyba jedno z najbardziej charakterystycznych zakrętów w sezonie. Cała trasa ma ogólnie rajdowy charakter, co mi osobiście bardzo pasuje.

Wiem, jak smakuje tutaj zwycięstwo i rekord, więc taki jest nasz tegoroczny cel. Mamy mocnych rywali, ale to jeszcze bardziej mnie motywuje. Po Załużu, mimo że zaczęliśmy sezon od wygranej, to mamy duży niedosyt. Zespół Rexteam usunął już te problemy i wspólnie ze Skodą w ten weekend damy siebie wszystko.

Dziękuje partnerom: Solne Miasto Wieliczka i Powiat Wielicki, Stalco, Jania Construction, AutoCzesciValdi.pl oraz Buchti.pl Promotion, że mogę ponownie liczyć na ich wsparcie. Zapraszam do Gorlic i na GSMP Magura 2017.”

3. Grzegorz Kozioł bojowo nastawiony do rywalizacji w Magurze

GKozioł Foto 001 - Agnieszka Wołkowicz

Ekipa FLORA RACING TEAM mocnym akcentem weszła w sezon 2017 Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Po podwójnym zwycięstwie Grzegorza Kozioła i doskonałym wyniku wywiezionym z Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego motywacja w zespole do walki na trasie GSMP Magura jest jeszcze większa. Skład listy zgłoszeń zapowiada wyjątkowo emocjonującą rywalizację o kolejne punkty w sezonie 2017, zwłaszcza, że w Magurze obok Grzegorza Kozioła, lidera Grupy A, zobaczymy zawodników, który toczyli widowiskowe pojedynki już podczas pierwszego wyścigowego weekendu w Załużu. W tej klasie wystartuje łącznie 11 zawodników, a w tym, aż pięciu w samochodach Mitsubishi Lancer Evo. Kibice z pewnością nie będą mogli narzekać na brak sportowych wrażeń.

GKozioł Foto 002 - Agnieszka Wołkowicz

Grzegorz Kozioł: „Po pięknych emocjach z Załuża, już nie mogłem się doczekać kolejnego weekendu z GSMP. Nie dało się chyba wybrać lepszego początku sezonu. Praca całego zespołu przynosi pozytywne efekty, tak jak cały założony plan przygotowań. Zrobiliśmy ważny krok, a do rund w Magurze ruszymy jeszcze mocniej zmobilizowani. Weekend na pewno nie będzie łatwy, zwłaszcza na technicznej, wymagającej trasie w Małastowie i z tak silną konkurencją, ale my też chcemy chłopakom wysoko zawiesić poprzeczkę.

GKozioł Foto 003 - Agnieszka Wołkowicz

Do tej pory nie miałem przyjemności stanąć w Magurze na najwyższym stopniu podium, zawsze czegoś zabrakło, ale w tym, roku zrobię wszystko, żeby to zmienić. Mocno zaciśnięte kciuki kibiców z pewnością w tym pomogą. Przy tej okazji przypominam o konkursie, jaki pojawił się na naszym zespołowym fanpage fb.com/FLORARACINGTEAM. Zapraszam na nasz profil i oczywiście do przyjazdu na wyścig w Magurze. Niezapomniane emocje gwarantowane, a FLORA RACING TEAM postara się dodać jak najwięcej do tego sportowego widowiska. Nie zabraknie też oczywiście Waszki Waszkownika i naszego Lancera w barwach samochodu zabezpieczenia.

GKozioł Foto 004 - Agnieszka Wołkowicz

Na trasach 3 i 4 rundy wspierać zespół będą: Flora, UNI-MATIC, 4turbo.pl, M-Tech i Mateusz Lisowski Driving Experience oraz Buchti.pl Promotion.”

4. Kolejne kilometry Romana Barana

Image00013

Już w ten weekend w okolicy Gorlic rozegrany zostanie 3 Wyścig Górski Magura Małastowska. Swój udział zapowiada Rzeszowski Zawodnik Roman Baran, który w tym sezonie rywalizuje w klasyfikacji OPEN-2000 ( Mitsubishi Lancer). Po dobrym wyniku na inaguracji sezonu Roman będzie jechał po kolejne punkty.
Roman Baran: Pierwsze dwie rundy sezonu 2017 zakończyły się niedaleko miesiąc temu i mieliśmy trochę czasu by odetchnąć. Jednak nie przespaliśmy tego okresu. Do mojgo Lancera wróciła sekwencyjna skrzynia, która mam nadzieję dowiezie mnie za każdym razem do mety. Trasa w Magurze jest lekko zmieniona, ale to zadna jakaś kosmiczna zmiana, więc dam z siebie wszystko by wrócić z kolejnymi punktami do domu. Jak wspominam od ubiegłego sezonu samochody w kalsie E1 są jak tykająca bomba nie wiadomo kiedy coś się „wysypie”. Jesteśmy dobrze przygotowani, auto nie jest najmocniejsze w stawce, ale zapowiadam walkę. Tych, którzy nie mają takiej możliwości zapraszam na mojego fanpage gdzie znajdziecie najświeższe informacje https://www.facebook.com/RomanBaranRacing/ . Nie mogę zapomnieć o moich sponsorach, partnerach którym bardzo dziękuję za wsparcie i pomoc w przygotowaniach do nowego sezonu: Miasto Rzeszów, Szik, Bendiks, Handlopex, B3Studio, Cutline, L Racing Liptak, L Sport, Motul, CR-turbo.pl, Carrera, Placard, MTD, Inter Cars, Patronom medialnym TVP3 Rzeszów, Gazecie Codziennej Nowiny, oraz portalowi www.wyscigigorskie.pl oraz, a także najlepszej firmie obsługującej zawodników w GSMP, czyli Team Promotion Marketing i PR Sportowy.

5. ProfiAuto Racing Team na GSMP Magura w pełnym składzie

ŁKopiec - Foto 001 - autor Agnieszka Wołkowicz

W kalendarzu ekipy ProfiAuto Racing Team przyszedł czas na kolejne emocje Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Podobnie, jak podczas pierwszego wyścigowego weekendu w Załużu, również podczas 4. Wyścigu Górskiego Magura Małastowska, zespół stanie do walki w pełnym składzie. Mimo pechowego początku sezonu Michała Tochowicza do rywalizacji staną obydwa wyścigowe samochody w oklejone w barwy ProfiAuto. W strefie serwisowej ponownie staną obok siebie biało – pomarańczowy Peugeot 106 Maxi i czarno – pomarańczowa Honda Civic Type-R Łukasza Kopca. Do walki o punkty na linii startu dwóch kolejnych rund stanie łącznie prawie 70 wyścigowych ekip i cała polska czołówka. Warto spędzić ten weekend z wyścigami górskimi. Emocji i sportowych wrażeń w Magurze nigdy nie brakowało, a ta edycja zapowiada się naprawdę mocna.

ŁKopiec - Foto 002 - autor Agnieszka Wołkowicz

Michał Tochowicz:. „Załuż 2017 to wspomnienie, o którym staram się jak najszybciej zapomnieć. Wracaliśmy do domu zrezygnowani i wściekli, bo nie tak miał wyglądać początek nowego sezonu. Niestety mimo zapewnień firmy odpowiedzialnej za przygotowanie silnika, to efekt ich „pracy” wszyscy mogli zobaczyć w sobotę na linii startu pierwszego podjazdu wyścigowego. Uszkodzenia jednostki napędowej były tak poważne, że jedyną nadzieją było znalezienie drugiego silnika. Sam nie wiem, jak tego dokonaliśmy, ale udało się i bardzo szybko nowe serce Peugeota stało w warsztacie. Nastroje były naprawdę złe, bo wydawało się, że sezon jest stracony, ale teraz po testach mogę spokojnie powiedzieć, że na Magurze wracamy do gry i walczymy dalej! Chłopaki z K-Sport spisali się świetnie i możemy w pełni skupić się na najbliższym weekendzie. Na Magurze czeka piękna, specyficzna i wymagająca bardzo precyzyjnej jazdy trasa. Nie miałem szansy dużo pojeździć samochodem, więc w pewien sposób te rundy będą dla nas nowym otwarciem. Mocno liczę, na to, że otwarciem bardzo pozytywnym. Zapraszam na trzecią i czwartą rundę GSMP!”

ŁKopiec - Foto 003 - autor Agnieszka Wołkowicz

Łukasz Kopiec: „Trasę wyścigu w Magurze znam, jak na razie z onboardów i rozmów z Michałem, ale już jutro „poznamy się osobiście”. Debiut podczas Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego to mój pierwszy krok w GSMP, ale za to zrobiony w dobrą stronę. Z każdym podjazdem coraz lepiej czułem się w Hondzie. To samochód mocno różniący się do Toyoty Starlet, którą do tej pory jeździłem, ale tak samo, jak Toyota, ma wszystkie najlepsze cechy japońskich samochodów, za które tak je lubię.

MTochowicz - Foto 001 - autor Agnieszka Wołkowicz

Magura będzie zupełnie innym wyzwaniem od tego z Załuża, bo sama trasa jest też zupełnie inna. Nie tylko bardziej zróżnicowana z kilkoma naprawdę świetnymi zakrętami, ale trudniejsza technicznie i wymagająca bardziej precyzyjnego toru jazdy. Podjazdy treningowe będą przede wszystkim nauką, ale będę się starał z przejazdu na przejazd jechać coraz płynniej i poprawiać czasy. Fajnie byłoby dołożyć do pucharów z Załuża, kolejną pamiątkę z Magury, ale w ten weekend przede wszystkim chce być zadowolony ze swojej jazdy. Jaki to przyniesie wynik przekonamy się w niedzielę. Do zobaczenia na trasie i trzymajcie za nas kciuki!”

MTochowicz - Foto 003 - autor Agnieszka Wołkowicz MTochowicz - Foto 002 - autor Agnieszka Wołkowicz

6. Nowa trasa i 70 zawodników w Gorlicach

  • Michał Ratajczyk wystartuje w 3. i 4. rundzie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski – 4. edycji Wyścigu Górskiego Magura Małastowska
  • W poprzednich edycjach tej rundy zwyciężali Waldemar Kluza, Dubai oraz Andrzej Szepieniec
  • Reprezentant zespołu Daftracing trenował przed tą rundą na torze wyścigowym Silesia Ring w Kamieniu Śląskim
  • Mistrz Polski z roku 2015 w grupie N wystawi do walki Mitsubishi Lancera EVO IX przygotowanego przez ekipę 7motorsport

magura1

Barw zespołu Daftracing w 3. i 4. rundzie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski – 4. Wyścigu Górskim Magura Małastowska, bronić będzie Michał Ratajczyk, który będzie chciał powetować sobie niepowodzenia z inauguracyjnej rundy sezonu 2017. Wtedy jego Mitsubishi Lancer uległ awarii, a Ratajczyk nie zdołał dokończyć rywalizacji w 43. Bieszczadzkim Wyścigi Górskim.
W dniach 23 – 25 czerwca podczas imprezy rozgrywanej w okolicach Gorlic na starcie stanie aż 70 zawodników, w tym wszyscy dotychczasowi zwycięzcy – Kluza, Dubai oraz Szepieniec. Co ciekawe, tegoroczną trasę organizatorzy wydłużyli do 3610 metrów, co oznacza, że dotychczasowy rekord (1:38.745) należący do Szepieńca przestaje być aktualny.

magura3
Michał Ratajczyk, który w pierwszej i drugiej rundzie tegorocznych mistrzostw Polski pokazał dobre tempo jest przekonany, że tym razem zostawi pecha za sobą. Ekipa 7motorsport i zespół Daftracing długo pracowały nad przygotowaniami Lancera i ostatecznie udało znaleźć się im optymalne ustawienia.
Organizatorzy 4. Wyścigu Górskiego Magura Małastowska stanęli na wysokości zadania i przygotowali dla kibiców wiele atrakcji. Wokół trasy wyścigu przygotowano nowe punkty widokowe – pierwszy z nich znalazł się już na pierwszym zakręcie po linii startu. To fragment trasy, który został dodany w stosunku do ubiegłych lat. Drugi punkt widokowy położony został na dobrze znanym kibicom szczycie Magury Małastowskiej, zapewniającym ogromne emocje przez cały dzień trwania wyścigu. Oba punkty widokowe zostaną nagłośnione, co z pewnością ułatwi obserwację kibicom. Kolejną z atrakcji będzie możliwość przejażdżki po trasie wyścigu Fiatem Abarth 500, za kierownicą którego zasiądzie Karol Basz. Wzorem ubiegłych lat, również i tym razem funkcjonowało będzie Radio Wyścigowe, którego kibice będą mogli słuchać w telefonie, tablecie i komputerze wchodząc na stronę mixlr.com/radiogsmp lub bezpośrednio ze strony wyścigu wyscigmagura.pl
Po pierwszych dwóch rundach sezonu 2017 w klasyfikacji grupy N prowadzi Peter Jurena z 16 punktami na swoim koncie. Tuż za nim uplasowali się Karol Krupa oraz Rafał Serafinowicz. W grupie E-1 na prowadzeniu znalazł się Dubai, wyprzedzając Boczka i Waldemara Kluzę.

Kalendarz Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2017:
12-14.05.2017 – 43. Bieszczadzki Wyścig Górski
23-25.06.2017 – Wyścig Górski Magura Małastowska
14-16.07.2017 – 9. Wyścig Górski Limanowa Przełęcz pod Ostrą
28-30.07.2017 – Banovce-Jankov Vrsok
18-20.08.2017 – 20. Grand Prix Sopot-Gdynia
01-03.09.2017 – Wyścig Górski Sienna
15-17.09.2017 – 14. Wyścig Górski Prządki

Michał Ratajczyk: – Przed tą rudną przeprowadziliśmy testy na torze Silesia Ring, które przebiegały fantastycznie. Zrobiliśmy dużo kilometrów i choć byłem tam dopiero pierwszy raz, udał się nam wykonać cały plan i znaleźć optymalne ustawienia naszego Lancera. Co więcej, wiemy już co było powodem tak licznych wybuchów silnika i wszystko to zostało poprawione. Nastrój bojowy, dołożyliśmy aerodynamiczny pakiet do samochodu i będziemy atakować od pierwszych kilometrów. Trasa 4. Wyścigu Górskiego Magura Małastowska została w tym roku wydłużona, co jest oczywiście pozytywną informacją. Mamy trzy ciasne nawroty, które nie są idealne pod klasę OPEN, ale jest też kilka szybkich partii, dohamowanie do nawrotu z prędkości ponad 200 km/h no i szczyt, który robi wspaniałe wrażenie. Nie mamy już czasu na dalsze zbieranie doświadczenia, więc będziemy chcieli zaatakować na maksa.’

inf.pras.