piątek, 24 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościMówią przed Rajdem Wisły

Mówią przed Rajdem Wisły

Zapraszamy na tradycyjne wypowiedzi przed 63. Rajdem Wisły:

1. Jurecki i Trela w stawce 63. Rajdu Wisły


Odliczamy ostatnie godziny do startu 63. Rajdu Wisły. W tegorocznej edycji zobaczymy mocno obsadzoną Klasę Gość, w której pojawią się także Jacek Jurecki i Michał Trela – najszybsza załoga Grupy 2WD Rajdu Dolnośląskiego  Zbliżający się start będzie dla reprezentantów Blachdom Plus EvoTech Rally Team doskonałym treningiem przed Rajdem Nadwiślańskim – kolejną rundą RSMP (29 września – 1 października 2017).
Jacek Jurecki:  Wracamy z Michałem na Rajd Wisły, a cieszy mnie to tym bardziej, że tegoroczna edycja zapowiada się  na naprawdę wymagający rajd. Jeśli utrzyma się taka pogoda i pojedziemy w deszczu to poziom trudności będzie zawieszony bardzo wysoko. W ten weekend przyjdzie nam się ścigać z naprawdę szybkimi rywalami w Klasie Gość. Nasz cel to na tych odcinkach dobrze przygotować się do Rajdu Nadwiślańskiego, ale z Wisły też chcemy wywieźć wysoki wynik. Mam nadzieję, że będą nam na odcinkach towarzyszyć dużo kibiców. Zapraszam wszystkich na odcinki i trzymajcie kciuki. W Rajdzie Wisły wspierać nas będą:  Blachdom Plus, EvoTech, Peugeot Magurka, Albud Okna i Drzwi, Iwonex-Bud, ASC, Pokrycia Dachowe Pniok Sylwester oraz patroni medialni BielskieDrogi.pl i Buchti.pl Promotion.

2. Rajd Wisły rozpoczyna wyjątkowo pracowity okres Car Speed Racing

 Car Speed Racing - Foto Grzegorz Rybarski

Zbliżająca się, 63. edycja Rajdu Wisły, będzie kolejnym startem w kalendarzu Car Speed Racing. Pod namiotami serwisowymi cieszyńskiej ekipy staną aż cztery załogi rywalizujące w trzeciej rudzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2017. Jako trzeci w stawce, na trasę wyjadą Szymon Żarłok i Krzysztof Pietruszka, którzy nakleją na swoją Hondę Civic VTi 103. numer startowy.

Mateusz Gołek pilotowany przez Jacka Spentanego (Renault Clio #110) wspólnie z Adamem Wrocławskim i Markiem Dobrowolskim (Renault Clio #114) zasilą liczącą w sumie 18 załóg, klasę RO 1. W trzecim Renault Clio obsługiwanym przez zespół pojawią się Robert Suchoń i Robert Staniczek, a dla tego duetu będzie to powrót na odcinki specjalne, aż po 7 sezonach przerwy.

Tegoroczna „Wisła” to łącznie 8 odcinków specjalnych, klasyczne trasy i blisko 50 km sportowej rywalizacji. Załogi zmierzą się z tak klasycznymi próbami, jak Koniaków, Kiczora czy Kozińce. Start przewidziano w sobotę o 8:32 z Parku Serwisowego w Istebnej.

 

Damian Kargol – szef Car Speed Racing: „Blisko miesiąc po zakończeniu Rajdu Barum wracamy do sportowej rywalizacji. Zmieniamy rundę Rajdowych Mistrzostw Europy na nasz regionalny cykl, ale myślę, że w sobotę czeka nas równie dużo emocji. Mocno obsadzona lista zgłoszeń, trudne odcinki i zapowiadana deszczowa pogoda – to może przynieść bardzo ciekawą mieszankę.

Będziemy obsługiwać i wspierać w sumie cztery załogi. Trzy wsiądą do Renault Clio i będą walczyć o punkty w Klasie RO 1, a Szymon i Krzysiek w RO 2, w której aktualnie zajmują drugie miejsce. W ten weekend mają szansę na awans na pozycję wicelidera klasyfikacji generalnej. Ważne punkty do zdobycia mają też Mateusz Gołek i Jacek Spentany (druga załoga RO 1) i duet Wrocławski / Dobrowolski. Skład uzupełnią Robert Suchoń i Robert Staniczek, dawno nie oglądani na odcinkach. Każda z załóg ma na ten weekend swoje priorytety i wytyczony cel, a my pomożemy w jego realizacji.

Zapraszam do naszej strefy serwisowej, odwiedźcie nas w Istebnej i trzymajcie mocno kciuki za nasze duety. Kilka najbliższych tygodni będzie dla nas bardzo pracowite, ale liczę na to, że już w sobotę przyniesie to pierwsze sukcesy.  Do zobaczenia na 63. Rajdzie Wisły 2017.”

3. Marcin Górny wraca na odcinki specjalne

MGórny Foto 001 

Odcinki 63. Rajdu Wisły 2017 będą kolejną odsłoną rywalizacji w Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Po raz drugi z rzędu impreza będzie rozegrana w randze rajdu okręgowego, ale do stawki dołączą także zawodnicy Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Rajdowy cykl Śląska przyzwyczaił kibiców do silnie obsadzonej Klasy Gość, którą kibice mogą zobaczyć na poszczególnych rundach.

 

W Rajdzie Wisły zobaczymy w sumie aż 19 załóg zgłoszonych w tej klasie. Kibiców z pewnością ucieszy wiadomość, że w tym gronie zobaczymy również Marcina Górnego, który w ten weekend wróci za kierownicę Forda Fiesty R2 po aż 321 dniach przerwy (od Rajdu Arłamów 2016). Na prawym fotelu pojawi się gościnnie Kamil Kozdroń.

MGórny Foto 002
Marcin Górny: „Dawno nie czułem takiej satysfakcji ze zbliżającego się startu. Niestety ten sezon tak się ułożył, że musieliśmy zawiesić regularne starty. Od mojego ostatniego startu w Fieście minęło ponad 10 miesięcy, więc tym trudniej ukryć mi emocje. Zwłaszcza, że wszystko to stanie się na tak szczególnym rajdzie, jakim jest Wisła.


Rajd stał się rundą cyklu okręgowego, ale mimo, że odcinki są krótsze, to nie tracą na atrakcyjności. Jeśli potwierdzą się prognozy pogody, to trasa może stać się dużym wyzwaniem, nawet dla doświadczonych załóg. Mamy w Klasie Gość bardzo ciekawy skład i wielu szybkich zawodników. W Wiśle wystartuje także Zbyszek, chociaż tym razem wyjątkowo, będziemy dla siebie konkurentami, a załogę stworzę wspólnie z Kamilem Kozdroniem. Bardzo cenię sobie jego duże doświadczenie, więc jestem spokojny o to, jak ułoży się nasza współpraca.


W ten weekend chce czerpać, jak najwięcej przyjemności z powrotu do rajdówki. Daleki jestem od deklarowania wyniku, ale nasz cel to przede wszystkim pojechać czysto i z równym tempem, a myślę, że wtedy na mecie w Wiśle przyniesie to dobry rezultat. Mam nadzieję, że w dobrym stylu przypomnimy się kibicom.

MGórny Foto 003
W Rajdzie Wisły pojedziemy dzięki wsparciu Kebab Ahmed, Zyg-Zak Karting, Rallylab i Buchti.pl Promotion. Obsługą serwisową Fiesty zajmie się Robert Stajer z ekipą  Rallylab, Zając Motorsport i Krzysztof Małysiak.”

Kamil Kozdroń: „Marcina znam od paru dobrych lat i przez cały ten czas obserwowałem jego dynamiczny rozwój jako zawodnika. Spore wrażenie robi na mnie nie tylko tempo, jakiego nabrał przez ostatnie lata, ale także jego znajomość mechaniczna samochodu, którym będziemy startować w zbliżającym się weekendzie. Często to właśnie te małe drobnostki oddzielają zwycięzców od przegranych. Bardzo cieszę się na tę współpracę, a wypełnienie butów Zbyszka Cieślara który dotychczas pilotował Marcina będzie z pewnością ciekawym wyzwaniem. Już nie mogę doczekać się startu do odcinków i bardzo gorąco zapraszam wszystkich do kibicowania.”

4. Będziemy jechać bez większej presji licząc na pierwsze miejsce – Hoffman/Barłoga w 63. Rajdzie Wisła 

Kolejny start Zespołu Rajdowego Hoffman, to 63. Rajd Wisły. Jest to kolejna runda Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Do ostatniej rundy (Rajd Dolnośląski) rzeszowscy zawodnicy z Saaba 96, Hoffman / Barłoga mieli szansę na podium w cyklu rocznym. Niestety Dolnośląski nie był dla nich sprzyjający. Auto uległo awarii i pomimo że załoga ją usunęła, to skończył się czas przyznany na potencjalne spóźnienie i musieli oddać kartę drogową. W rzeczywistości zabrakło cztery minuty, po którym to czasie zawodnicy naprawili uszkodzony aparat zapłonowy i Saab mógł kontynuować dalszą jazdę.

Saab 96 V4 - załoga Hoffman Barłoga - rozmiar d

Warto tutaj wspomnieć załogę zamykającą rajd, Tomka i Andrzeja którzy asystowali przy usuwaniu usterki dokąd tylko mogli. Dla nich należą się duże podziękowania.

Tym razem wraz z nami będzie nasz sponsor BERNER z pełnym wyposażeniem warsztatowym – zapraszamy wszystkich do sprawdzenia właśnie tych narzędzi, bo usterkę w Saabie usunęliśmy ciekawym zestawem, niezbędnym w każdej rajdówce – chcecie zobaczyć jakim – odwiedźcie nas w parku serwisowym raju.

Wspólnie obmyślona dewiza na Rajd Wisła, Pawła Hoffmana i Marcina Barłogi to:

„Będziemy jechać bez większej presji, ale oczywiście liczymy na pierwsze miejsce w grupie. Cały czas będziemy trzymać kciuki za swoją konkurencję, bo przede wszystkim liczy się dobry sport, a przy tym wspaniałe towarzystwo.”

5. Drugie starcie w Mistrzostwach Śląska

23 września odbędzie się trzecia runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska z bazą w Istebnej. Będzie to Rajd Wisły z kultowymi odcinkami, które nie raz były jeżdżone podczas rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Dla Marcina Wrony będzie to drugi start w karierze w Mistrzostwach Śląska, a wraz z Łukaszem Włochem będzie rywalizował w dobrze mu znanym samochodzie Oplu Adamie Cup.

21687148_1736359673335751_5464115356024334950_o

Marcin Wrona:
Cieszę się, że jeszcze dobrze nie ochłonąłem po Korczynie, a już jest dane mi startować w Rajdzie Wisły. Zapoznałem się z materiałami od organizatora i jak co roku przygotowali bardzo wymagające trasy. Co prawda startujemy również Oplem Adamem, ale tym razem wersją pucharową, mimo to znam auto i dobrze się w nim czuję. Chciałbym przejechać ten rajd bez przygód oraz dobrym, równym tempem dotrzeć na metę.

Lukasz Wloch Rally Co-Driver:
Rajd Wisły zawsze miło wspominam z uwagi na świetnie odcinki i bardzo dobrą organizację. Bez wątpienia jeden z najtrudniejszych rajdów w Polsce, a zdradliwe i wymagające trasy tylko potęgują skalę trudności tych zawodów. Podczas najbliższego weekendu będę starał się pomóc Marcinowi i wykorzystać swoje doświadczenie by szybko i bezpiecznie poprowadzić nas do mety.

Dziękuję za wsparcie:
www.lagrotta.plwww.pawlowski.narzedziownia.orgGrupa reklamowa GreemiMarma Polskie FolieABC Prawo Jazdy, Miasto Rzeszów i TVP3 Rzeszów

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Votum pamięci Agnieszki Pyry – zbiórka trwa!

Rajdowa brać kolejny raz pokazała dowód swojego braterstwa i jedności. Zbiórka będąca hołdem dla tragicznie zmarłej Agnieszki...

Maciej Cywiński powraca do SuperCars na finałową rundę

Na koniec sezonu Mistrzostw Polski Rallycross będziemy mieć  nie lada niespodziankę w klasie SuperCars. Po prawie dwóch...

Polak zaproszony do Richard Mille Young Talent Academy

Jeden z polskich kartingowców został zaproszony do udziału w czwartej edycji Richard Mille Young Talent Academy. Z...

Rekordziści północnej pętli Nürburgring. Oto najszybsze auta w 2021 roku

Nowym rekordzistą "Green Hell" jest Porsche 911 GT2 na podzespołach Manthey-Racing, które wykręciło kosmiczne 6:38.84! Ale czy...

AUTO MOTO SHOW TORUŃ 2021 AFTERMOVIE

AUTO MOTO SHOW Toruń 2021 to event, gdzie prezentowały się różne oblicza motoryzacji, ale było na nim...

NAJPOCZYTNIEJSZE