poniedziałek, 14 czerwca, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona główna Aktualności Mówią przed Załużem

Mówią przed Załużem

Zapraszamy na tradycyjne wypowiedzi zawodników przed GSMP:

 

1.Radosław Ćwięczek – Drugi sezon Hondą

Już w najbliższy weekend, nieopodal Sanoka, w Załużu wystartuje cykl Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski ad 2017, który stanowi również rundy Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej i Mistrzostw Słowacji. Prawie setka zawodników z Polski, Czech, Słowacji, Chorwacji i Austrii stanie na starcie ponad cztery i pół kilometrowego podjazdu 43. Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego. W tym doborowym towarzystwie nie mogło zabraknąć vice Mistrza Polski w klasie N-2000 Radosława Ćwięczka, którego w sobotę zobaczymy za kierownicą charakterystycznej zielonej Hondy Civic Type-R na trasie z Załuża do Tyrawy Wołoskiej.

Radoslaw Cwieczek - MemoriaB J Kuliga i M Bublewicza 2017(1)

Radek Ćwięczek: Pewnie jak wszyscy, już nie mogę się doczekać Załuża i mniej więcej od tygodnia nie myślę o niczym innym! Załuż z niesamowitymi kibicami i zmienną pogodą to ekscytujące wejście w sezon! Zaczynamy drugi rok Hondą z założeniem poprawy i pobicia zeszłorocznych czasów. Jestem bardzo ciekawy, ile będę wstanie się poprawić po roku jazdy tym samochodem. Niestety nie doszła jeszcze do nas kłowa skrzynia, która będzie w samochodzie od Magury – liczyłem na to, ale się nie udało. Cel dla mnie i zespołu jest jasny, będziemy atakować ile się da ! Auto zostało przeglądnięte i przygotowane przez niezawodnych chłopaków ze Stanlej Racing! Jestem również bardzo szczęśliwy, że na kolejny rok zostały ze mną firmy CATKOP, FINISH-A oraz MOTOLOGIC, to dla mnie spory komfort – Dziękuję! Nie pozostaje nic innego jak teraz się za to wszystko odwdzięczyć dobrymi wynikami. Zapraszam wszystkich na inauguracje sezonu GSMP w Bieszczady, trzymajcie kciuki i do zobaczenia !

Radoslaw Cwieczek - MemoriaB J Kuliga i M Bublewicza 2017(2)

Zapraszam na moją stronę Facebook/Radek Ćwięczek Sport, z której zawsze będziecie na bieżąco z informacjami o moich startach.

Radoslaw Cwieczek - MemoriaB J Kuliga i M Bublewicza 2017(3)

Partnerami zespołu Ćwięczek Sport w sezonie 2017 są CATKOP, Finish-A, Motologic oraz Słodko Słone Catering. Patroni medialni: portal TopRally.pl, telewizja TVP Kraków, radio Eska oraz gazeta AutoMoto Biznes.

Radoslaw Cwieczek - MemoriaB J Kuliga i M Bublewicza 2017(4)

Informacja prasowa: Robert Duszyk

2. Grzegorz Kozioł gotowy do rywalizacji w Bieszczadzkim Wyścigu Górskim 2017

GKozioł Foto 01 - autor Agnieszka Wołkowicz
Już w ten weekend Grzegorz Kozioł rozpocznie swój szósty sezon startów w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski. Zawodnik z Krakowa po raz kolejny stanie do rywalizacji w Mitsubishi Lancer Evo i będzie walczył o trzeci karierze tytuł Mistrza Polski w Grupie A. Na trasie w Załużu Klasę A+2000 stanowić będzie pięciu zawodników i pięć Lancerów Evo. Początek sezonu zapowiada się więc wyjątkowo emocjonujący. Grzegorz Kozioł w Załużu stawał na najwyższym stopniu podium grupy A już siedmiokrotnie. Zespół ciężko pracował nad przygotowaniami do kolejnego sezonu i FLORA RACING TEAM mocno zmotywowany ruszy do walki o kolejne zwycięstwo i pierwsze punkty sezonu 2017. Zapraszamy do śledzenia rywalizacji na trasie Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego. Do zobaczenia!

GKozioł Foto 02 - autor Agnieszka Wołkowicz

Grzegorz Kozioł: „Bardzo się cieszę, że doczekaliśmy się pierwszego wyścigowego weekendu. Brakowało mi już jeżdżenia i z wielką przyjemnością wsiądę do naszego Lancera. Za nami krótkie testy, ale to dopiero na trasie czekają pierwsze prawdziwe emocje. Naprawdę dużo czasu i wysiłku poświeciliśmy nad przygotowaniami do tego sezonu i czuje się pozytywnie przed pierwszym startem. Weekend w Załużu będzie wyjątkowy – 100 zgłoszeń na otwarcie sezonu to dobry znak, oby na cały rok. Stawka jest imponująca, a w grupie A czekają naprawdę silni rywale. Cieszę się na tą rywalizację, bo klasa dawno nie była tak mocna.

GKozioł Foto 03 - autor Agnieszka Wołkowicz

W tym roku wyjedziemy na trasy GSMP pod nazwą FLORA RACING TEAM, a pod naszymi namiotami staną dwa Mitsubishi. Drugim autem, kolejny sezon Waszka Waszkownik będzie pełnił role kierowcy samochodu Pilota i pomagał zabezpieczyć zawody. Nasze starty wspierać będą: Flora, UNI-MATIC, 4turbo.pl, M-Tech oraz Mateusz Lisowski Driving Experience. Obsługą medialną w tym roku zajmować się będzie Buchti.pl Promotion. Trzymajcie mocno kciuki, a żeby być na bieżąco z naszymi wynikami i bliżej całej naszej ekipy zapraszam wszystkich serdecznie na oficjalny profil fb.com/FLORARACINGTEAM”

 

ŁKopiec Foto 02 - Abstraxi

3. Nowy sezon i nowe wyzwania Waldka Kluzy

Już w najbliższy weekend ruszają Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski 2017. Inauguracja zapowiada się wyjątkowo mocna, ponieważ w Bieszczadzkim Wyścigu Górskim zobaczymy rekordową stawkę 100 zgłoszonych zawodników. Nie zabraknie również czołowej trójki kierowców GSMP 2016. Waldek Kluza – I Wicemistrz Polski przygotował na pierwszy wyścigowy weekend dużą niespodziankę. Podobnie, jak rok temu zadebiutuje w Załużu nowym samochodem. Po sezonie spędzonym w Fordzie Fiesta, tym razem kierowca z Wieliczki zdecydował się na zmianę na Skodę Fabia S2000, przygotowaną przez słowacką stajnie Rexteam Veroslava Cvrcka.

WKluza - Foto29 (Autor Agnieszka Wołkowicz)

Tak mocnej stawki na trasie w Załużu jeszcze nie było. Kibice, w ciągu dwóch dni rywalizacji zobaczą całą plejadę samochodów wyścigowych, od klasyków takich, jak Fiat 126p, po najmocniejsze kilkusetkonne „potwory” i formuły. Pretendentów do pierwszego zwycięstwa w sezonie 2017 jest kilku, a Waldemar Kluza z pewnością będzie chciał podtrzymać tradycję z zeszłego roku i w debiucie w nowym samochodzie stanąć na najwyższym stopniu podium. W tej walce wspierać go będą: Solne Miasto Wieliczka i Powiat Wielicki oraz firmy Stalco, Jania Construction, AutoCzesciValdi.pl oraz Buchti.pl Promotion.

WKluza 21 - Grzegorz Kozera
Waldek Kluza: „Ten sezon rozpoczął się dla nas pięknie, bo od zwycięstwa w wielickim Memoriale. Pierwsze miejsce w mojej domowej imprezie to dla mnie ogromny powód do dumy. Wszyscy jednak z niecierpliwością czekamy na nowy sezon wyścigów górskich. Rozmowy przed tym sezonem i precyzowanie planów trwało naprawdę długo i trwa nadal, ale jestem bardzo szczęśliwy, że w Załużu stanę na starcie w nowym samochodzie. To kolejny sezon wyzwań, które jeśli spojrzeć na listę zgłoszeń, zapowiadają się naprawdę wymagające.

WKluza 2016 - Foto33 (Autor Grzegorz Kozera)

Rozpoczynam współpracę z nowym zespołem ludzi i kilkoma nowymi sponsorami, ale jestem bardzo pozytywnie nastawiony. Mam do dyspozycji naprawdę dopracowaną, doskonałą Skodę Fabia S2000 i mocnych partnerów, więc jestem dobrze przygotowany do walki. Veroslav Cvrcek startował tym samochodem w kilku rundach GSMP 2016, więc kibice już się przekonali jak widowiskowe są jego przejazdy. Zrobię wszystko, żeby naszą nową wyścigową bronią też dać kibicom dużo emocji. Konkurencja jest naprawdę mocna, ale będziemy walczyć o najwyższą lokatę. Chciałbym, tak jak rok temu w debiucie sięgnąć po zwycięstwo i taki jest też nasz cel na najbliższy weekend.

WKluza Foto 19 - Grzegorz Kozera

Jadę w barwach mojego rodzinnego miasta, a to mobilizuje mnie do jeszcze większego wysiłku, żeby tak, jak podczas Memoriału godnie reprezentować Wieliczkę. Dziękuje serdecznie wszystkim partnerom: Solne Miasto Wieliczka i Powiat Wielicki, Stalco, Jania Construction, AutoCzesciValdi.pl oraz Buchti.pl Promotion, że wspólnie możemy rozpocząć tak wyjątkowy projekt. Do zobaczenia na trasie w Załużu.”

5. Sezon 2017 czas start

Kończy się przerwa pomiędzy sezonami w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski. Już w ten weekend odbędzie się 43 Bieszczadzki Wyścig Górski trasa zlokalizowana jest niedaleko Sanoka, gdzie na starcie zgłosi się około 100 kierowców. Na liście startowej nie mogło zabraknąć Rzeszowskiego kierowcy Romana Barana. Dla którego będzie to drugi sezon startów w klasie E1+2000 gdzie wystartuje Mitsubishi Lancerem.

1_m
Roman Baran: Zaczynamy sezon od domowego wyścigu na Podkarpaciu. Cieszę się, że to akurat ta trasa rozpoczyna sezon bo pozwala ona na „wjeżdżenie” się w samochód przed dalszą częścią eliminacji. Samochód w którym będzie można mnie oglądać na trasach to ten sam Mitsubishi Lancer co w sezonie 2016 podczas tych domowych eliminacji reprezentuję Słowacki team mojego partnera w wyścigach LRacing. W przerwie pomiędzy sezonami spędziliśmy z moimi mechanikami wiele godzin w garażu, aby poznać samochód jeszcze lepiej i mamy nadzieję, że będzie mniej zawodny niż to bywało. Wiadomo klasa E1+2000 jest pełna niespodzianek samochody budowane do tej kategorii są bardzo uparte i wszystko się może zdążyć. Jesteśmy gotowi do startu i czekamy na efekty, ale bez ciśnienia. Najważniejsze to dojeżdżać do mety i robić kolejne kilometry. Moich kibiców, znajomych zapraszam do Załuża by oglądać nasze zmagania na trasie już od jutra ( sobota) 9.00 pierwszy start do podjazdów treningowych. Tych, którzy nie mają takiej możliwości zapraszam na moją stronę na facebook gdzie znajdziecie najświeższe informacje https://www.facebook.com/RomanBaranRacing/ . Nie mogę zapomnieć o moich sponsorach, partnerach którym bardzo dziękuję za wsparcie i pomoc w przygotowaniach do nowego sezonu: Miasto Rzeszów, Szik, Bendiks, Handlopex, B3Studio, Cutline, L Racing Liptak, L Sport, Motul, Carrera, Placard, MTD, Inter Cars, Patronom medialnym TVP3 Rzeszów, Gazecie Codziennej Nowiny, oraz portalowi www.wyscigigorskie.pl oraz, a także najlepszej firmie obsługującej zawodników w GSMP, czyli Team Promotion Marketing i PR Sportowy.

4. Wielki powrót na górskie trasy

Michał Ratajczyk, mistrz Polski GSMP 2015 w grupie N, wraca do rywalizacji na górskich trasach za kierownicą Mitsubishi Lancera Evo IX 7MOTORSPORT w grupie Open.

Zawodnik reprezentujący barwy zespołu Daftracing wystartuje w najbliższy weekend 12-14 maja w I i II rundzie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w Załużu

image001
W Bieszczadzkim Wyścigu Górskim do rywalizacji stanie rekordowa liczba 100 kierowców z Polski i zagranicy
Oprócz zawodników rywalizujących w mistrzostwach Polski, w Załużu zobaczymy także zespoły Pucharu Europy Strefy Centralnej FIA CEZ, czy Międzynarodowego Pucharu FIA w Wyścigach Górskich
Barw zespołu Daftracing w 1. rundzie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski – 43. Bieszczadzkim Wyścigu Górskim bronić będzie Michał Ratajczyk, który po roku przerwy wraca do rywalizacji w rosnącym na popularności cyklu. Mistrz Polski z roku 2015 w grupie N wystawi do walki Mitsubishi Lancera Evo IX przygotowanego przez ekipę 7MOTORSPORT.
Ratajczyk, który w zeszłym roku ponownie pokazał się ze świetnej strony w Rajdzie Barbórka (8. miejsce w klasyfikacji generalnej i 3. na Kryterium Karowa) jest szczęśliwy z powrotu na górskie trasy, jednak zaznacza, że z powodu ograniczonych możliwości przeprowadzenia testów nowego samochodu, start w Załużu będzie traktował nieco treningowo. Mimo to, reprezentant zespołu Daftracing liczy na dobry występ i nie może doczekać się rywalizacji nie tylko z krajową, ale także zagraniczną czołówką.
Kierowca Mitsubishi Lancera Evo IX zapowiada start w pełnym cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, które w tym roku składają się z 14 rund. Pierwsze dwie będą miały miejsce już w nadchodzący weekend podczas GSMP Załuż, natomiast na kolejne emocje związane z wyścigami górskimi będziemy musieli poczekać do 23-25 czerwca, kiedy odbędzie się Wyścig Górski Magura Małastowska. Następnie cała stawka przeniesie się w połowie lipca na 9. Wyścig Górski Limanowa, a 2 tygodnie później rozpocznie się jedyna organizowana poza granicami naszego kraju, słowacka runda Banovce-Jankov Vrsok. Drugą połowę sezonu będą stanowić: 20. Grand Prix Sopot-Gdynia (18-20.08), Wyścig Górski Sienna (01-03.09) oraz kończący tegoroczne zmagania 14. Wyścig Górski Prządki (15-17.09).
W klasie E1 zapowiada się niesamowicie zacięta walka o zwycięstwo – swoje zgłoszenia na GSMP Załuż wysłała przede wszystkim cała trójka ubiegłorocznej klasyfikacji generalnej Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski: Igor Drotar (Skoda Fabia R5), Waldemar Kluza (Skoda Fabia S2000) oraz Dubai (Mitsubishi Lancer Berg Monster). Ponadto, w klasie E1 nie zabraknie również innych mocnych samochodów. Zebrani na trasie kibice będą mogli podziwiać m. in. Hyundaia i20 WRC, czy Skodę Fabię WRC.
Historia Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego sięga jeszcze późnych lat 80, kiedy organizatorem imprezy był Automobilklub Krośnieński. Okolice Krosna od zawsze obfitowały w wymagające trasy, a ostatecznie zdecydowano się na odcinek drogi krajowej 98 prowadzącej z miejscowości Załuż w kierunku Tyrawy Wołowskiej. Poza kosmetycznymi zmianami, trasa od pierwszej edycji poza kosmetycznymi poprawkami nie uległa zmianie.

Kalendarz Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2017:
12-14.05.2017 – 43. Bieszczadzki Wyścig Górski
23-25.06.2017 – Wyścig Górski Magura Małastowska
14-16.07.2017 – 9. Wyścig Górski Limanowa Przełęcz pod Ostrą
28-30.07.2017 – Banovce-Jankov Vrsok
18-20.08.2017 – 20. Grand Prix Sopot-Gdynia
01-03.09.2017 – Wyścig Górski Sienna
15-17.09.2017 – 14. Wyścig Górski Prządki

Michał Ratajczyk: – Bardzo cieszę się na powrót do GSMP. Dla mnie wielką niespodzianką będzie przejażdżka nowym samochodem, gdyż nie miałem jeszcze okazji przeprowadzić żadnych testów. Na trasie 43. Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego mój Lancer Evo IX pojawi się prosto z serwisu, więc możemy spodziewać się wszystkiego. Pierwszy w tym roku weekend będzie dla mnie na pewno bardzo wymagający, a ponieważ samochód jeszcze nie wyjechał na drogę, będę musiał go potraktować także nieco testowo. Auto prezentuje się bardzo fajnie co zapowiada interesującą rywalizację w grupie Open. Z tego miejsca, jeszcze przed rozpoczęciem 1. rundy GSMP 2017, chciałbym podziękować mojemu sponsorowi, firmie Daftcode, a także Michałowi Sołowiejce, właścicielowi serwisu 7MOTORSPORT, od którego wynajmujemy świetnie przygotowany samochód. Wiem, że chłopaki od kilku dni nie wychodzą z warsztatu tylko po to, by auto było gotowe na czas. Ogromne dzięki za waszą heroiczną pracę i zaufanie.

inf.pras.

 

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

2. Marten Rajd Strzeliński za nami

W miniony weekend zakończył się 2. Marten Rajd Strzeliński, który zainaugurował tegoroczny cykl MSP Rally Trophy. Poza...

Krzysztof Romanowski wygrywa Drift Open w Debrznie.

Za nami emocjonująca inauguracje sezonu Drift Open w Debrznie. W klasie Masters - najwyższej w DO niepokonany...

Oliver Solberg – wygrana we Włoszech, wyjazd do Kenii!

Kariera młodego zawodnika jaśnieje coraz bardziej. Wicemistrz ERC z 2020 roku ma za sobą kolejny, bardzo udany...

Mercedes kończy śrubowanie swoich rekordów

Miniony weekend był dla stajni Mercedesa jednym z najgorszych w ostatnich miesiącach. Po wtopie w Monako, z...

Adrian Chwietczuk wygrywa 40. Rajd Podlaski!

Ostatni szutrowy sprawdzian przed 77. Orlen Rajdem Polski dla zawodnika Hołowczyc Racing. Olsztynianin w pasjonującej walce pokonał...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Rajd Monte Carlo 2021: Szykana i tablica w miejscu wypadku Tanaka

Podczas tegorocznej edycji Rajdu Monte Carlo organizatorzy przewidzieli kilka ważnych zmian. Jedną z nich są specjalne środki ostrożności w miejscu ubiegłorocznej kraksy Tanaka. W tym...

Jakub Brzeziński wraca do ścigania i wsiada do Rally4!

„Colin”, czyli Jakub Brzeziński, po roku przerwy od regularnych startów wraca w wielkim stylu. Mistrz Polski w klasie 4WD opowiedział nam o swoich szczegółowych...

Kto i czym pojedzie w RSMP, czyli co już wiemy o roszadach wśród polskich kierowców

Sezon RSMP 2021 rusza za nieco ponad trzy miesiące, ale niektórzy kierowcy już przedstawili swoje częściowe plany na tegoroczny rok zmagań w krajowym czempionacie. Adrian...

Fabia R5 vs Gaz 51, czyli estońska przygoda Zapały

Mariusz Zapała w niecodzienny sposób zakończył udział w Samsonas Rally Rokiskis. Mimo jednego zdarzenia to właśnie druga sytuacja sprawiła o zapadnięciu decyzji o wycofaniu...