MPAC Junior Cup: młode talenty przed kolejnym, górskim wyzwaniem

fot. MPAC Junior Cup

Z Kamionek do… Srebrnej Góry. Stawka MPAC Junior Cup szykuje się do kolejnej rundy sezonu 2024. Na listach startowych znalazło się aż siedemnastu juniorów!

Młode talenty zrzeszone w ramach cyklu MPAC Junior Cup przygotowują się do wyścigowej batalii w ramach drugiej rundy sezonu 2024. 18 maja podopieczni Marka Paciorkowskiego zawitają do Srebrnej Góry, mierząc się z pięciokilometrową trasą wiodącą aż do Nowej Wsi Kłodzkiej. Niezwykle budująca jest wysoka frekwencja – o punkty zawalczy aż siedemnastu młodzików. Juniorzy będą najliczniejszą klasą w całej stawce BSK Tech Wyścigów Górskich!

Jedyną zmianą w porównaniu do kwietniowej rundy w Kamionkach będzie zamiana miejsc Karola Kudyby i Szymona Maruta. Szymon będzie tym razem jednym z trzech kierowców, których rozwój i umiejętności będą oceniane przez włodarzy pucharu w ramach konkursu „Talents”. Nagrodą może być jeden z samochodów użyczony na pozostałe rundy sezonu. Zawodnikiem, który otrzymał już własną maszynę jest Oskar Domoń. Jak widać, była to trafiona decyzja – Oskar zatriumfował w Kamionkach, pokonując Pelczara o blisko osiem sekund. Podium inauguracyjnej rundy MPAC Junior Cup 2024 uzupełnił Kacper Rudnicki.

Zobacz też: Szymon Mazur: „MPAC Junior Cup będzie kuźnią talentów”

Warto nadmienić, iż promotorzy MPAC Junior Cup czekają na kolejne, młode talenty, które chciałyby spróbować swoich sił w świecie wyścigów górskich. Pierwszym krokiem powinno być zapoznanie się z regulaminami czempionatu. Kolejny etap stanowi budowa jednego z trzech, dopuszczonych do rywalizacji samochodów. „Biletem wstępu” do ścigania będzie test na Torze Krzywa – kolejny i ostatni w tym roku sprawdzian odbędzie się 24 czerwca.

Czas na zgłoszenia upływa 21 czerwca. Wniosek należy wysłać na adres info@bgmsport.pl, podając imię i nazwisko kierowcy, opiekuna i numer kontaktowy. Zapisy pozostaną otwarte na sezon 2025, chętnych do zgłoszenia swoich pociech odsyłamy do wypełnienia deklaracji.

MPAC
fot. MPAC Junior Cup – oficjalny profil Facebook

MPAC Junior Cup – wyścigowa kuźnia talentów

MPAC Junior Cup to pierwsza tego typu inicjatywa, której głównym celem jest znalezienie talentów mogących w przyszłości zawalczyć o mistrzowskie laury zarówno na rodzimej, jak i zagranicznej scenie. Idąc śladem najlepszych serii pucharowych, zawodnicy rywalizują ze sobą w zbliżonych, praktycznie seryjnych maszynach. Niewielkie koszty budowy samochodu (15 – 17 000 złotych) oraz ograniczona możliwość jego modyfikacji wyeliminowały wyścig zbrojeń. Tutaj liczą się czyste umiejętności, nie zasobność portfela czy zaplecze techniczne.

Najważniejszym i absolutnie kluczowym aspektem zawodów jest bezpieczeństwo każdego zawodnika. Po pierwsze, samochody wyposażone są w pakiet z załącznika „J” – kubełkowe fotele, klatkę bezpieczeństwa oraz pasy szelkowe. Wymogiem dopuszczenia do startu jest również posiadanie odpowiedniego „rynsztunku” – kasku i kombinezonu. Na górskie trasy wyjechać mogą tylko Ci juniorzy, którzy zaliczą obowiązkowy test na torze wyścigowym.

Organizatorzy cyklu są otwarci na dyskusje, propozycje czy ewentualne pytania ze strony rodziców. Włodarze serii zachęcają do kontaktu telefonicznego (665 748 868) lub poprzez pocztę elektroniczną (biuro.motorsportone@gmail.com). Wszystkie informacje o pucharze (wraz z regulaminem sportowym i regulaminem technicznym) znajdziecie na bgmsport.pl. Po najnowsze wiadomości ze świata wyścigów górskich zapraszamy Was na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!