czwartek, 11 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościMPRC + FIA CEZ Poznań - lista startowa

MPRC + FIA CEZ Poznań – lista startowa

W najbliższy weekend 23-24 lipca odbędzie się piąta runda Mistrzostw Polski Rallycorss, która połączona jest z rundą Mistrzostw Europy Strefy Centralnej. Na starcie stanie ponad 120 zawodników! 

Zawody na torze w Poznaniu będą piątą rundą MPRC i szóstą FIA CEZ. Na liście startowej widnieje 124 zawodników włączając PPAC. Zawodnicy z Polski, Czech, Węgier i Belgii będą rywalizować na szybkim obiekcie w Poznaniu, dla którego jest to drugi rallycrossowy sezon.

Zobacz też: Od KJS do Rally And Race

W najmocniejszej klasie Super Cars wystartuje trzech zawodników. Gdyby nie dwóch zawodników z Czech, to Zbigniew Staniszewski byłby samotnym jeźdźcem w tej klasie. W Super Cars Light na liście startowej pięciu zawodników z liderem i głównym pretendentem do Mistrzostwa Polski Łukaszem Tyszkiewiczem. W klasie N1600 udział weźmie siedmiu zawodników i wszyscy to nasi południowi sąsiedzi. W Super 1600 zgłosiło się trzech czeskich zawodników.

Zobacz też: MPRC + FIA CEZ Poznań – harmonogram

W SN-2000 na liście startowej dziewięciu zawodników i tutaj na pewno będziemy mieli na co popatrzeć, bo pojedynki Romana Catorala i Jakuba Kowalczyka w tym roku przysparzają wiele emocji, głównie za sprawą Czecha, który w tym sezonie jest nieobliczany a momentami wręcz niebezpieczny.

W SN+2000 wystartuje aż trzynastu zawodników. Walka zapowiada się niezwykle emocjonująco, bo Zoll, Gigi, Halk, Wołoch, Budzyński i Vamosi to zawodnicy którzy gwarantują ściganie na najwyższym poziomie. SN-1600 to trzech Czechów i czterech Polaków z Konradem Gryzem na czele.

Zobacz też: Kalendarz MPRC 2022

W klasie markowej RWD Cup 27 zawodników i tutaj na pewno będzie się dużo działo jak w każdej dotychczasowej rundzie tego sezonu w tej kategorii. Do walki o zwycięstwo w Poznaniu poza Frydrychem, Szczepańskim i Pietraszko włączyć się może jeszcze kilku innych zawodników.

Najliczniejsza klasa to po raz kolejny SC Cup, w której na starcie zobaczymy aż 35 zawodników. W tej klasie też będzie na co popatrzeć.

W Pucharze Polski Autocross wystartuje sześciu zawodników.

Pełna lista startowa MPRC + FIA CEZ

grafika: Automobilklub Wielkopolski

grafika: Automobilklub Wielkopolski

grafika: Automobilklub Wielkopolski

grafika: Automobilklub Wielkopolski

Marcin Maksymiuk
Miłośnik i wielki fan imprez amatorskich, w szczególności KJS/SKJS, rajdów regionalnych i rallycrossu. Zaczynał w KJSach na prawym fotelu. Fotograf i reporter wydarzeń motorsportowych.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Pasja do motoryzacji na wyciągnięcie ręki

Prosty przepis na wspaniały spot i to jeszcze cykliczny. To efekt pracy lokalnego stowarzyszenia, które przez 10...

OPEL Astra F 1994 rok, 5 drzwi- 260 km/h [wideo]

OPEL Calibra Turbo 260 kmh
OPEL Astra F, kolor bordowy, styl dziadkowy. "Przy 290 na godzinę na autostradzie niemieckiej auto się zachowuje...

Track Masters 2022 Tor Poznań – wyniki

Za nami piąta runda cyklu Track Masters. Tym razem zawodnicy Central Europe Time Attack wrócili do domu,...

Nowy, elektryczny rekord okrążenia na Nordschleife!

Oficjalnie, Nordschleife zyskało nowego, elektrycznego króla! Lars Kern, kierowca rozwojowy Porsche pobił rekord okrążenia "zielonego piekła'' wśród...

25. Grand Prix Sopot – Gdynia Harmonogram GSMP

Przed nami wyjątkowe Jubileuszowe 25. Grand Prix Sopot – Gdynia czyli Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski nad morzem....

NAJPOCZYTNIEJSZE