czwartek, 8 grudnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościMSP Rally Trophy - znamy kalendarz sezonu 2023

MSP Rally Trophy – znamy kalendarz sezonu 2023

Oficjalnie, właśnie poznaliśmy harmonogram MSP Rally Trophy 2023 – Rajdowego Pucharu Sudetów. Tradycyjnie, cykl powraca na kultowe oesy na Dolnym Śląsku, oferując zawodnikom namiastkę rajdowych emocji znanych z czempionatu RSMP!

Choć kampania 2022 nadal trwa, a ostateczny układ sił i personalia zwycięzców poznamy dopiero w najbliższy weekend, zespół Walimskich Horyzontów opublikował już ostateczny harmonogram przyszłorocznych zmagań. Analogicznie do tegorocznej kampanii, włodarze cyklu postawili na doskonale sprawdzony schemat i liczne nawiązania do Mistrzostw Polski.

fot. MSP Rally Trophy – oficjalny profil Facebook

Rozwiązania sprawdzone w bojach

Klasycznie, zmagania rozpocznie jubileuszowa, 10. Walimska Zimówka. W dniach 14-15 stycznia zawodnicy powalczą o przyczepność na zmrożonych, kultowych trasach w okolicy Walimia. Na połowę kwietnia zaplanowano drugą edycję Rajdu Natury. W tym roku była to impreza, która dobitnie wyjaśniła nam znaczenie powiedzenia „kwiecień-plecień”, stanowiąc nie lada wyzwanie dla zgłoszonych duetów. Pierwszy tydzień kalendarzowego lata przywita 4. Rajd Strzeliński, a po dłuższej, urlopowej przerwie stawka turnieju powróci do Jeleniej Góry, aby zmierzyć się ze sobą na wymagających odcinkach 2. KME Rajdu Karkonosze. Ostatnią rundą MSP Rally Trophy będzie 8. Rajd Wikinga, którego widowiskowy, wieczorny prolog w centrum Dzierżoniowa zbiega się z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Podsumowując, na uczestników czeka aż pięć, naprawdę zróżnicowanych, szybkich imprez. Bez cienia wątpliwości, czekają nas wyrównane, rajdowe potyczki na najwyższym poziomie.

Zobacz też: Znamy harmonogram 91. Rajdu Monte-Carlo 2023

Jeśli motorsportowa batalia w ramach Rajdowego Pucharu Sudetów nie jest Wam obca, to serdecznie zapraszamy Was do… Dzierżoniowa! Już w najbliższy weekend startuje 7. Rajd Wikinga, finałowy akord sportowego sezonu na Dolnym Śląsku. Areną zmagań będą odcinki znane z najważniejszych czempionatów, a wyniki na mecie pozwolą nam wyłonić mistrzów klasyfikacji generalnej oraz triumfatorów poszczególnych klas. Oczywiście, swoją obecność zgłasza także zespół Krzysztof Czechak Rally and Race Team! Nasza redakcyjna załoga walczy o podium w najmocniejszej klasie 7. i wysoką lokatę w „generalce”. Mocno liczymy na to, że uda się nam zakończyć ten rok z mocnym przytupem. Trzymajcie za nas kciuki!

Wszystkie informacje o Pucharze Sudetów znajdziecie na stronie Walimskich Horyzontów.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Track Day Trophy – Torowa Barbórka w śnieżnych szatach

Borys piotrowski Barbórka TDT bmw compact
Track Day Trophy - finał tegorocznego sezonu tej ligi był prawdziwym baletem na śniegu. Szczególną gracją i...

Sprinty w F1 2023 – oficjalna lista potwierdzona

Sprinty w F1 2023 odbędą się sześć razy
Sprinty w F1 odbędą się w sezonie 2023 dwa razy częściej. Włodarze Formuły 1 potwierdzili oficjalną listę...

Zandvoort zostaje w kalendarzu F1. Grand Prix Holandii do 2025 roku

Zandvoort pozostaje w F1 do 2025 roku
Zandvoort nadal będzie gospodarzem Grand Prix Holandii. Władze F1 potwierdziły, że holenderski tor zostanie w kalendarzu przez...

Sebastian Vettel wróci do F1? Co będzie robił?

Sebastian Vettel
Sebastian Vettel dopiero kilka tygodni temu pożegnał się z F1 w roli kierowcy. Tymczasem w kuluarach pojawia...

Tor Poznań ugości… wyścigi ciężarówek FIA ETRC

FIA ETRC
To już oficjalna wiadomość. Na Tor Poznań zawitają... wyścigi ciężarówek! Obiekt w wielkopolsce zostanie gospodarzem czwartej rundy...

NAJPOCZYTNIEJSZE