wtorek, 28 listopada, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualnościMSP Rally Trophy - znamy kalendarz sezonu 2023

MSP Rally Trophy – znamy kalendarz sezonu 2023

Oficjalnie, właśnie poznaliśmy harmonogram MSP Rally Trophy 2023 – Rajdowego Pucharu Sudetów. Tradycyjnie, cykl powraca na kultowe oesy na Dolnym Śląsku, oferując zawodnikom namiastkę rajdowych emocji znanych z czempionatu RSMP!

Choć kampania 2022 nadal trwa, a ostateczny układ sił i personalia zwycięzców poznamy dopiero w najbliższy weekend, zespół Walimskich Horyzontów opublikował już ostateczny harmonogram przyszłorocznych zmagań. Analogicznie do tegorocznej kampanii, włodarze cyklu postawili na doskonale sprawdzony schemat i liczne nawiązania do Mistrzostw Polski.

MSP Rally Trophy
fot. MSP Rally Trophy – oficjalny profil Facebook

Rozwiązania sprawdzone w bojach

Klasycznie, zmagania rozpocznie jubileuszowa, 10. Walimska Zimówka. W dniach 14-15 stycznia zawodnicy powalczą o przyczepność na zmrożonych, kultowych trasach w okolicy Walimia. Na połowę kwietnia zaplanowano drugą edycję Rajdu Natury. W tym roku była to impreza, która dobitnie wyjaśniła nam znaczenie powiedzenia „kwiecień-plecień”, stanowiąc nie lada wyzwanie dla zgłoszonych duetów. Pierwszy tydzień kalendarzowego lata przywita 4. Rajd Strzeliński, zaś po dłuższej, wakacyjnej przerwie zawodnicy powrócą do Jeleniej Góry, aby zmierzyć się ze sobą na wymagających odcinkach 2. KME Rajdu Karkonosze. Ostatnią rundą MSP Rally Trophy będzie 8. Rajd Wikinga, którego widowiskowy, wieczorny prolog w centrum Dzierżoniowa zbiega się z obchodami Narodowego Święta Niepodległości.

Zobacz też: Znamy harmonogram 91. Rajdu Monte-Carlo 2023

Podsumowując, na uczestników czeka aż pięć, naprawdę zróżnicowanych, szybkich imprez. Możemy być również spokojni o listę zgłoszeń. Na linii startu MSP Rally Trophy stają co do zasady najwięksi, oesowi czempioni z Dolnego Śląska, a rok 2023 nie będzie tu wyjątkiem. Bez cienia wątpliwości, czekają nas wyrównane, rajdowe potyczki na najwyższym poziomie.

MSP Rally Trophy 2023:

  • 10. Walimska Zimówka – 14-15 stycznia
  • 2. Rajd Natury – 15-16 kwietnia
  • 4. Rajd Strzeliński – 3-4 czerwca
  • 2. KME Rajd Karkonosze – 16-17 września
  • 8. Rajd Wikinga – 11-12 listopada

Jeśli motorsportowa batalia w ramach Rajdowego Pucharu Sudetów nie jest Wam obca, to serdecznie zapraszamy Was do… Dzierżoniowa! Już w najbliższy weekend startuje 7. Rajd Wikinga, finałowy akord sportowego sezonu na Dolnym Śląsku. Areną zmagań będą odcinki znane z najważniejszych czempionatów, a wyniki na mecie pozwolą nam wyłonić mistrzów klasyfikacji generalnej oraz triumfatorów poszczególnych klas. Oczywiście, swoją obecność zgłasza także zespół Krzysztof Czechak Rally and Race Team! Nasza redakcyjna załoga walczy o podium w najmocniejszej klasie 7. i wysoką lokatę w „generalce”. Mocno liczymy na to, że uda się nam zakończyć ten rok z mocnym przytupem. Trzymajcie za nas kciuki!

Wszystkie informacje o Pucharze Sudetów znajdziecie na stronie Walimskich Horyzontów.

Jakub Socha
Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora.

NOWOŚCI

Peugeot 208 Rallye do kupienia tylko w jednym salonie na świecie

Peugeot 205 Rallye był ogromnym sukcesem sprzedażowym, który zaskoczył samego producenta. Zaprezentowany w 1988 roku samochód miał...

Yaris Cup – całkowicie nowa klasa w polskim Rallycrossie

W sezonie 2024 zadebiutuje zupełnie nowa klasa w Mistrzostwach Polski Rallycross. Będzie to Yaris Cup. Pucharowa klasa...

Barbórka Bis z nowymi lokalizacjami

Tydzień po 61 Rajdzie Barbórka odbędzie się Rally Barbórka Bis dla kierowców amatorów. Wydarzenie będzie organizował Witold...

Rajdy kontra wyścigi – akcja roku FIA

W RALLY and RACE kochamy jednakowo rajdy i wyścigi. Zdarza się jednak, że trzeba wybrać jedno z...

61 Rajd Barbórka na żywo w TVN Turbo – harmonogram relacji

Tegoroczna edycja 61. Rajdu Barbórka ponownie będzie transmitowana na żywo. Jednak nie wszystkie odcinki. Będą trzy wejścia...

NAJPOCZYTNIEJSZE