piątek, 1 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiMurański bierze wszystko w Bydgoszczy. Szybka Olkucka

Murański bierze wszystko w Bydgoszczy. Szybka Olkucka

Sławomir Murański został głównym bohaterem rywalizacji Rotax Max Challenge Poland w Bydgoszczy. Zgarnął piątkowe pole position, najwięcej punktów w czterech wyścigach i dwa trofea za wygrane klasyfikacje DD2 Max i DD2 Masters. Po rundzie w Bydgoszczy mamy zmianę lidera w kategorii Mini.

Sławomir Murański bez wątpienia jest jedną z najbardziej utytułowanych postaci kartingowych ostatnich lat w Rotax Max Challenge w Europie. Sześć zwycięstw w seriach europejskich i siedem pucharów Polski stawiają go wysoko na Wall of Fame tej serii. W Bydgoszczy wrocławianin okazał się najszybszy w dwóch klasyfikacjach. Wygrał rywalizację DD2 Max i co zrozumiałe również DD2 Masters (Over 32). Kolejne miejsca zajęli Kacper Siemiątkowski i lider klasyfikacji generalnej Dawid Maślakiewicz, a czwarta pozycja przypadła Kornelii Olkuckiej, która z weekendu na weekend wyraźnie przyśpiesza.

W Bydgoszczy Olkucka zanotowała drugą pozycję w jednym z wyścigów, a w kolejnych dwóch plasowała się w ścisłej czołówce. Niestety, w trzecim biegu awaria silnika sprawiła, że nie mogła ukończyć wyścigu, co z pewnością pozbawiło ją zasłużonego podium w ten weekend. Ostatnie rundy Kornelia Olkucka jedzie zdecydowanie szybciej i tylko kwestią czasu jest, gdy na stałe zagości w TOP3 zawodów. Tymczasem zawodniczka 46Team została finalistką plebiscytu „Nieprzeciętni”, organizowanego przez Polskie Radio „Czwórka”.

Zagłosuj na Kornelię Olkucką w finale plebiscytu

W rywalizacji DD2 Masters obok Sławomira Murańskiego na podium stanęli Daniel Zając i ukraiński kierowca Kiryll Biryuk, który tryumfował w ostatniej rundzie w Słomczynie w tej klasie.

Seniorską rywalizację wygrał w Bydgoszczy Patryk Donica, którego ostatnio częściej oglądaliśmy w europejskiej serii Rotax CEE. Donica w bardzo ładnym stylu pokonał rywali zwyciężając we wszystkich wyścigach, a w dwóch zanotował dodatkowo punkty za najszybszy czas okrążenia. Kolejne pozycje zajęli Filip Niewiadomski i Piotr Borowczyk, który wciąż prowadzi w klasyfikacji generalnej po trzech rundach polskiej serii.

W kategorii juniorskiej znakomicie poradził sobie Oliwier Kobiela, który pokonał rywali, dzięki świetnej postawie drugiego dnia zawodów. Kobiela pojechał najszybciej w sobotę, a w piątek uplasował się na drugim i trzecim miejscu. W walkę o zwycięstwo włączyli się również Colin Ważny (zdobywca pole position) i Kacper Turoboyski i to oni stanęli na kolejnych stopniach podium.

W Mini Max w głównej roli w Bydgoszczy wystąpił Patryk Michalik. Młody kierowca KRK Racing wygrał trzy wyścigi, a w czwartym zajął drugie miejsce. Tuż za nim uplasowali się Oliwier Chłopek i Aleksander Rogowski, a kolejne miejsca zajęli Klara Kowalczyk, niezwykle szybka w ostatnich tygodniach, Franciszek Belusiak i Franciszek Cegielski. Dzięki zwycięstwu w Bydgoszczy Patryk Michalik objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Wśród najmłodszych kierowców, kategorii Micro Max, która rozgrywana jest pod nazwą Kartingowej Akademii Micro Max ORLEN Team najszybszym kierowcą po raz trzeci w sezonie okazał się Kacper Rajpold. Krakowianin prowadzi z kompletem punktów w klasyfikacji generalnej. Podium w Bydgoszczy uzupełnili Marcel Rudnicki i Szymon Łykowski.

Kolejne dwa weekendy wyścigowe z udziałem kierowców Rotax Max Challenge odbędą się w czeskim Trzyńcu w sierpniu.

Klasyfikacje zawodów:

MICRO MAX:
1. Kacper Rajpold (MG Racing)
2. Marcel Rudnicki (Bambini Racing)
3. Szymon Łykowski (MK Racing)

MINI MAX
1. Patryk Michalik (KRK Racing)
2. Oliwier Chłopek (Wyrzykowski)
3. Aleksander Rogowski (KRK Racing)

JUNIOR MAX
1. Oliwier Kobiela (Jastrzębski)
2. Colin Ważny (Wyrzykowski)
3. Kacper Turoboyski (Bambini Racing)

SENIOR MAX
1. Patryk Donica (KRK Racing)
2. Filip Niewiadomski (KRZ Motorsport)
3. Piotr Borowczyk (Ernst Racing)

DD2 MAX
1. Sławomir Murański (46Team)
2. Kacper Siemiątkowski (Wyrzykowski)
3. Dawid Maślakiewicz (46Team)

DD2 Masters
1. Sławomir Murański (46Team)
2. Daniel Zając (DD Motorsport)
3. Kiryll Biryuk (46Team)

Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Polski zespół Subaru Historic Rally Team na trasach WRC

Już po raz siódmy zespół Subaru Historic Rally Team stanie na starcie Rajdu Mittelrhein (w randze WRC...

Szutrowych zmagań ciąg dalszy – trzecia runda Motul Gravel Cup 2022

W nadchodzący weekend (01-02.07) na terenie obiektu Atlas Ward Speed Academy w Kamieniu Śląskim odbędzie się trzecia...

Zobacz i usłysz P25 + wnętrze [wideo]

Najnowsze dziecko ze stajni prodrive czyli Subaru Impreza P25. W materiale nagranie z przejazdów oraz szczegółowa prezentacja...

Kaprzyk powalczy o podium w świątyni prędkości

Mateusz Kaprzyk gotowy na kolejny wyścig European Le Mans Series w sezonie 2022. Zawodnik ORLEN Team zapowiada...

Przełożona pierwsza runda World RX1e

W nadchodzący weekend miało odbyć się wielkie otwarcie nowego sezonu FIA World Rallycross Championship 2022 na powracającym...

NAJPOCZYTNIEJSZE