My Wielkopolanki, mamy prawko do 100 lat!

Tradycją stało się to, że w Dzień Kobiet mężczyźni na różne sposoby chcą kobietom sprawić radość i przyjemność. Dlatego też rok rocznie faceci z Automobilklubu Wielkopolski przygotowują wyjątkowe wydarzenie. Rajd samochodowy wyłącznie dla kobiet, „Wielkopolanki za Kółkiem”, tym razem odbędzie się on dokładnie 8 marca.

Cofnijmy się na moment o 100 lat. Mamy rok 1914. Klementyna Śliwińska właśnie zdobywa prawo jazdy, jako pierwsza kobieta z Wielkopolski. Jest kierowcą nie byle jakim, bierze udział w pierwszych rajdach samochodowych w historii i zdobywa tytuły. Dziś po stu laty każda z Pań ma szansę na równie duże emocje. Wystarczy, że zgłosi swój akces do rajdu Wielkopolanki za kółkiem. Organizatorzy, panowie z AW postarają się aby Panie bawiły się przednio, aby czuły się wyjątkowo i aby zdrowa rajdowa rywalizacja przebiegła w bezpiecznych warunkach. Nie zabraknie więc dobrej rajdowej zabawy, budzących adrenalinę  prób samochodowych na jedynym profesjonalnym torze wyścigowym w Polsce, Torze Poznań, konkurencji wymagających zwinności i sprytu, cennych i atrakcyjnych nagród oraz wielu atrakcji na mecie. Każda z uczestniczek otrzyma też pamiątkowe dyplomy oraz kubki rajdowe obrazujące każdą z Pań za kierownicą.

Głównymi nagrodami będą samochody z pełnymi zbiornikami paliwa na weekend od poznańskich dealerów, vouchery na udział w imprezie Track Day na Torze Poznań, projekty koncepcyjne wnętrz, vouchery na Co-Drive na Torze „Poznań” samochodami Porsche,  kursy doskonalenia jazdy, karnety na zajęcia fitness i wiele innych.

Rajd Wielkopolanki za kółkiem rozpocznie się na Torze Poznań. Tutaj odbędzie się zbiórka, zawodników,  start do imprezy, PKC, czyli punkt pośredni rajdu, meta oraz próby samochodowe rozgrywane na nitce tego wyjątkowego Toru. Komandorem tegorocznego rajdu jest Hubert Piątek, który wraz z resztą organizatorów przygotowuje wiele atrakcji, w tym 6 prób sprawnościowych, dwa odcinki jazdy po mieście oraz inne atrakcje, które nie pozwolą się Paniom nudzić w tym wyjątkowym dniu.

Podczas jazdy po mieście będą oczywiście obowiązywać wszystkie przepisy ruchu drogowego, co organizatorzy zamierzają kontrolować. Zgodnie z regulaminem, żadnych przepisów nie wolno łamać, a za wszelkie przewinienia grożą punkty karne. Punkty karne będą też podstawą klasyfikacji, która wyłoni najlepsze załogi. To te załogi zdobędą puchary oraz najatrakcyjniejsze z nagród.

W ramach atrakcji przewidziane są przejazdy za kierownicą pojazdu niespodzianki, symulatory rajdowe, spotkania z specjalistami motoryzacji jak i bardziej kobiecych domen jak i ciepły posiłek na mecie.

Żadna z Pań nie będzie się więc nudzić jeśli wybierze się na rajd Wielkopolanki za kółkiem. Informacje o rajdzie oraz warunki uczestnictwa można znaleźć na stronie Automobilklubu Wielkopolski www.aw.poznan.pl  oraz stronie wydarzenia latwy.pl/Wielkopolanki. Można nas też znaleźć na portalu społecznościowym Facebook.

inf. pras. AW