wtorek, 5 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościMy Wielkopolanki, mamy prawko do 100 lat!

My Wielkopolanki, mamy prawko do 100 lat!

Tradycją stało się to, że w Dzień Kobiet mężczyźni na różne sposoby chcą kobietom sprawić radość i przyjemność. Dlatego też rok rocznie faceci z Automobilklubu Wielkopolski przygotowują wyjątkowe wydarzenie. Rajd samochodowy wyłącznie dla kobiet, „Wielkopolanki za Kółkiem”, tym razem odbędzie się on dokładnie 8 marca.

Cofnijmy się na moment o 100 lat. Mamy rok 1914. Klementyna Śliwińska właśnie zdobywa prawo jazdy, jako pierwsza kobieta z Wielkopolski. Jest kierowcą nie byle jakim, bierze udział w pierwszych rajdach samochodowych w historii i zdobywa tytuły. Dziś po stu laty każda z Pań ma szansę na równie duże emocje. Wystarczy, że zgłosi swój akces do rajdu Wielkopolanki za kółkiem. Organizatorzy, panowie z AW postarają się aby Panie bawiły się przednio, aby czuły się wyjątkowo i aby zdrowa rajdowa rywalizacja przebiegła w bezpiecznych warunkach. Nie zabraknie więc dobrej rajdowej zabawy, budzących adrenalinę  prób samochodowych na jedynym profesjonalnym torze wyścigowym w Polsce, Torze Poznań, konkurencji wymagających zwinności i sprytu, cennych i atrakcyjnych nagród oraz wielu atrakcji na mecie. Każda z uczestniczek otrzyma też pamiątkowe dyplomy oraz kubki rajdowe obrazujące każdą z Pań za kierownicą.

Głównymi nagrodami będą samochody z pełnymi zbiornikami paliwa na weekend od poznańskich dealerów, vouchery na udział w imprezie Track Day na Torze Poznań, projekty koncepcyjne wnętrz, vouchery na Co-Drive na Torze „Poznań” samochodami Porsche,  kursy doskonalenia jazdy, karnety na zajęcia fitness i wiele innych.

Rajd Wielkopolanki za kółkiem rozpocznie się na Torze Poznań. Tutaj odbędzie się zbiórka, zawodników,  start do imprezy, PKC, czyli punkt pośredni rajdu, meta oraz próby samochodowe rozgrywane na nitce tego wyjątkowego Toru. Komandorem tegorocznego rajdu jest Hubert Piątek, który wraz z resztą organizatorów przygotowuje wiele atrakcji, w tym 6 prób sprawnościowych, dwa odcinki jazdy po mieście oraz inne atrakcje, które nie pozwolą się Paniom nudzić w tym wyjątkowym dniu.

Podczas jazdy po mieście będą oczywiście obowiązywać wszystkie przepisy ruchu drogowego, co organizatorzy zamierzają kontrolować. Zgodnie z regulaminem, żadnych przepisów nie wolno łamać, a za wszelkie przewinienia grożą punkty karne. Punkty karne będą też podstawą klasyfikacji, która wyłoni najlepsze załogi. To te załogi zdobędą puchary oraz najatrakcyjniejsze z nagród.

W ramach atrakcji przewidziane są przejazdy za kierownicą pojazdu niespodzianki, symulatory rajdowe, spotkania z specjalistami motoryzacji jak i bardziej kobiecych domen jak i ciepły posiłek na mecie.

Żadna z Pań nie będzie się więc nudzić jeśli wybierze się na rajd Wielkopolanki za kółkiem. Informacje o rajdzie oraz warunki uczestnictwa można znaleźć na stronie Automobilklubu Wielkopolski www.aw.poznan.pl  oraz stronie wydarzenia latwy.pl/Wielkopolanki. Można nas też znaleźć na portalu społecznościowym Facebook.

inf. pras. AW

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2 – 10.07.2022 – zapisy

Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2
Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2 odbędzie się 10 lipca 2022. To impreza w cyklu Grudziądzkiego Mistrza...

2. Super Sprint Ziemi Sanockiej – trwają zapisy

W niedzielę 10 lipca odbędzie się organizowany przez Koło Ziemi Sanockiej przy Automobilklubie Małopolskim Krosno, 2. Super...

Rajd Safari – tak było – czytała Krystyna Czubówna

Podsumowanie Sarafi Rally Kenya 2022 z tryumfem Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka ze specjalnym lektorem. zobacz także: Kajetan...

16-letni Hubert Laskowski wygrywa w Mistrzostwach Europy!

Hubert Laskowski, który coraz śmielej radzi sobie na odcinkach specjalnych całej Europy, ma za sobą najtrudniejszy start...

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]
5 Runda SMT 2022 padła łupem Rafała Wlazłowskiego w Subaru Impreza. Zapraszamy na składankę video z tej...

NAJPOCZYTNIEJSZE