Na mecie sezonu Dacia Duster ELF Cup

Zakończył się pierwszy sezon serii Dacia Duster ELF Cup. Czas na podsumowania, także w zakresie jakości olejów i płynów, które były eksploatowane w rajdowych samochodach.

 2017.10.03_-01-_Na_mecie_sezonu_Dacia_Duster_ELF_Cup

Zawodnicy Dacia Duster ELF Cup wystartowali w pięciu rundach zaliczanych do Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Topografia tras wymagała odpowiedniego przygotowania pojazdów, tj. modyfikacji konstrukcji, zmian w oprogramowaniu sterującym pracą silnika i układu przeniesienia napędu na cztery koła, dobrania odpowiednich olejów i płynów eksploatacyjnych. Za te ostatnie odpowiadali specjaliści z koncernu TOTAL, którzy w sportach motorowych mają ogromne doświadczenie.

 2017.10.03_-02-_Na_mecie_sezonu_Dacia_Duster_ELF_Cup

Nasze know-how wynika z wieloletniego zaangażowania marek TOTAL i ELF w motorsport, od wyścigów motocyklowych i rajdów WRC po Formułę 1, a ostatnio także w rywalizację bolidów elektrycznych. W tym roku triumf święcił zespół Peugeot TOTAL, który w klasyfikacji generalnej Rajdu Dakar zajął wszystkie miejsca na podium” – mówi Andrzej Husiatyński, kierownik działu technicznego TOTAL Polska – „To właśnie na podstawie tych doświadczeń zestawiliśmy nasze produkty do pucharowej wersji Dacia Duster. Musieliśmy przy tym uwzględnić fakt, że zasiadali w nich kierowcy-amatorzy, którzy taktyki i techniki jazdy w ciężkim terenie dopiero się uczyli”.

 2017.10.03_-03-_Na_mecie_sezonu_Dacia_Duster_ELF_Cup

Wbrew pozorom skład wybranych produktów do Dacia Duster ELF Cup nie wymagał modyfikacji technicznej. Oznacza to, że nie różnią się one od tych oferowanych na sklepowych półkach czy w warsztatach samochodowych. I może z nich skorzystać każdy kierowca! Są to: ultranowoczesny i paliwooszczędny olej silnikowy wykonany w technologii syntetycznej ELF EVOLUTION Full-Tech FE 5W-30, półsyntetyczny olej do tylnych mostów TOTAL TRANSMISSION Dual 8 FE 80W-90, specjalny olej do skrzyń biegów koncernu Renault typu Super High Performance pn. TRANSELF NFP 75W-80, olej do wspomagania układu kierowniczego klasy Dexron III – ELFMATIC G3, syntetyczny płyn do układu hamulcowego ELF FRELUB 650 i gotowy do użycia płyn typu Long Life do układu chłodzenia COOLELF AUTO SUPRA -37 st. C.

Każda nasza aktywność w sportach motorowych, nawet tych na szczeblu lokalnym, jest dla nas okazją do przeprowadzenia kolejnych analiz i badań. W przypadku serii Dacia Duster ELF Cup jest to o tyle ciekawe, że produkty ELF stosowane są w fabrycznie nowych modelach tej marki” – dodaje Andrzej Husiatyński z TOTAL Polska – „Dysponujemy więc świetnym materiałem porównawczym w zakresie jakości przepracowanych olejów i płynów w wersjach cywilnych i tych zmodyfikowanych pod kątem ekstremalnych warunków panujących w rajdach terenowych. Będziemy wykorzystywać te dane w dalszych pracach nad udoskonalaniem naszych produktów”.

 2017.10.03_-04-_Na_mecie_sezonu_Dacia_Duster_ELF_Cup

Klasyfikacja generalna Dacia Duster ELF Cup 2017:

  1. Krzysztof Wicentowicz/Bartłomiej Boba (77 pkt.),

  2. Jan Kozioł/Piotr Greguła (60 pkt.),

  3. Wojciech Furman/Michał Augustyniak (55 pkt.),

  4. Konrad Sznajder/Tomasz Mroczek (54 pkt.),

  5. Magdalena Zając/Kazimierz Ruszel (47 pkt.),

  6. Tomasz Baranowski/Grzegorz Konczak (38 pkt.),

  7. Michał Kidacki/Romek Kiciński (10 pkt.),

  8. Dawid Urban/Daniel Siatkowski (6 pkt.)

  9. Katarzyna Makowska/Bartłomiej Makowski (0 pkt.)

Więcej informacji o TOTAL Polska można znaleźć tutaj:

www.total.com.pl

www.teamtotal.pl

www.facebook.com/totalpolska

inf.pras.