środa, 6 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościNadwiślański nie otworzy sezonu RSMP

Nadwiślański nie otworzy sezonu RSMP

Niestety, pech nie opuszcza włodarzy Rajdu Nadwiślańskiego… Przed rokiem uroczyste otwarcie sezonu RSMP w Puławach zakłóciła pandemia COVID-19 i negatywna opinia miejscowych mundurowych. Dziś organizatorzy poinformowali, że premierowa runda tegorocznej kampanii również nie odbędzie się w terminie.

Nie udało się w 2021, niestety, nie uda się i w tym roku. Rajd Nadwiślański ewidentnie nie ma szczęścia do roli inauguracyjnej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W zeszłym roku na drodze organizatorów stanęła pandemia, liczne, rządowe obostrzenia i negatywna opinia Wojewódzkiej Komendy Policji. Mimo zaproponowania iście kompaktowej formy zawodów i zapewnienia bezpieczeństwa, odpowiednie organy nie zgodziły się na zorganizowanie rajdu. Dziś powoli kierujemy się w stronę luzowania obostrzeń, ale impreza znów nie odbędzie się w pierwotnym terminie. Nie poznaliśmy niestety powodu tej decyzji.

Zarząd Automobilklubu Polski, w porozumieniu z Główną Komisją Sportu Samochodowego, jak też władzami miasta Puław, informuje, że Rajd Nadwiślański planowany w terminie 1-2.04.2022r. zostaje odwołany w tej dacie. Nowy termin organizacji rajdu zostanie opublikowany po uzgodnieniu terminu z GKSS” – czytamy w komunikacie AMK Polski.

fot. Adrian Chwietczuk – oficjalny profil Facebook

Zmiany w harmonogramie

Opublikowany w listopadzie wstępny harmonogram RSMP 2022 wywołał skrajne emocje w rajdowym środowisku. Z jednej strony słyszeliśmy głosy zadowolonych kibiców, dawno nie byliśmy bowiem świadkami aż tak bogatego kalendarza krajowego czempionatu. Z dużym entuzjazmem przyjęto również dodatkowe, mistrzowskie tytuły dla najszybszych na asfalcie oraz na luźnej nawierzchni. Znacznie chłodniejszą opinię wyrażali poszczególni zawodnicy. Zwracali oni uwagę na potrzebę powiększania już i tak napiętego budżetu, zwłaszcza w świetle podróży na zagraniczne eliminacje. Spekulowano, że kalendarz zostanie okrojony…

Nie spodziewaliśmy się jednak, że do ewentualnej korekty dojdzie w takich okolicznościach. Roszady w harmonogramie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2022 są dziś nieuniknione. Nie wiemy niestety która impreza otworzy tegoroczną kampanię i kiedy stawka rodzimego czempionatu zawita na malownicze okolice Puław. Ewentualny brak Rajdu Nadwiślańskiego będzie bez wątpienia wielką stratą dla całego turnieju, nie mamy na szczęście powodów do niepotrzebnego niepokoju. Pozostaje nam… trzymać rękę na pulsie.

Wszystkie informacje odnośnie zmiany terminu rajdu dostępne są na stronie organizatora.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Mery Czepiel wraca na zwycięską ścieżkę w WSMP!

Weekend 24-26 czerwca był szczególną datą w motorsportowym kalendarzu nad Wisłą. W tych dniach na Tor Poznań zawitała...

Travis Pastrana podczas 2022 Goodwood Festival of Speed [wideo]

Travis Pastrana Subaru GL Wagon Goodwood
Travis Pastrana na tegoroczny występ w Goodwood wybrał mega niecodzienne auto - Subaru GL Wagon. Seryjnie 1.8...

Super Sprint Brzostek 2022 – [wideo]

Super Sprint Brzostek
Super Sprint o Puchar Burmistrza Miasta Brzostek 2022 odbył się 3 lipca i przyniósł bardzo emocjonującą rywalizację, czego...

Udany i emocjonujący Rallye Breslau już za zawodnikami

W dniach 26 czerwca – 1 lipca w Żaganiu i Drawsku Pomorskim odbywał się słynny Rallye Breslau....

Finał rodem z Sardynii! – 3. runda Motul Gravel Cup 2022

Za nami trzecia odsłona cyklu Motul Gravel Cup 2022 powered by Atlas Ward. W sobotę drugiego lipca...

NAJPOCZYTNIEJSZE