Najciekawsze moto-licytacje 30. finału WOŚP

fot. WOŚP - oficjalny profil Facebook

30 stycznia 2022 odbędzie się jubileuszowy, trzydziesty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku wolontariusze fundacji Jurka Owsiaka zbierają środki na potrzeby okulistyki dziecięcej. Wsparcie akcji może stać się okazją do przeżycia niezapomnianych, motoryzacyjnych wrażeń oraz nabycia naprawdę unikatowych pamiątek. Prezentujemy listę tegorocznych licytacji, na które szczególnie warto zwrócić uwagę, i zaciekle walczyć o finalną, najwyższą ofertę.

Założona w 1993 roku fundacja i jej coroczne, wielkie finały na stałe wpisały się w nasz folklor i styczniowe kalendarze Polaków. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy obchodzi swój jubileusz. Rozegrany pod koniec miesiąca finał będzie już trzydziestą imprezą przeprowadzoną pod egidą Jurka Owsiaka. Motto tegorocznej akcji brzmi „przejrzyj na oczy”, a środki zgromadzone przez WOŚP zostaną przekazane na wsparcie okulistyki dziecięcej. Fani motoryzacji, którzy zdecydują się na udział w specjalnych licytacjach mogą liczyć na naprawdę ciekawe pamiątki. Zebraliśmy więc kilka propozycji, przy których serce każdego petrolheada wygra z rozumem i… pozwoli na kolejne kliknięcia przycisku „przebij”.

fot. Silesia Ring

Motorsport pełną gębą

Jedną z najciekawszych, i na pewno najbardziej ekstremalnych propozycji, jest możliwość zmierzenia się z potężną mocą prawdziwego bolidu królowej motorsportu i przejażdżka za kierownicą Williamsa FW29 z 2007 roku. Zwycięzca licytacji organizowanej przez firmę Prezent Marzeń przy współpracy z torem Silesia Ring przejdzie wstępne, kompleksowe szkolenie teoretyczne, zapozna się z możliwościami bolidu klasy Formuła Renault 2000, by w końcu zasiąść w fotelu Williamsa i pokonać aż cztery, pełne okrążenia śląskiego obiektu.

Na tor w Kamieniu Śląskim uda się wielu szczęśliwców, którzy wygrają charytatywne licytacje. Oficjalny, polski dealer Maserati, Grupa Pietrzak, zaoferował fanom włoskiej motoryzacji nie lada gratkę. Na aukcję trafiło właśnie szkolenie bezpiecznej jazdy za sterami najnowszego dziecka koncernu z Modeny – sportowego modelu MC20. Fani niemieckiej motoryzacji mogą zaś licytować swój udział w profesjonalnych, jednodniowych sesjach szkoleniowych Porsche on Track (14 maja 2022) i BMW M Intensive Training.

Fani rajdowych emocji mają możliwość podszkolić umiejętności bezpiecznej jazdy pod okiem zeszłorocznego wicemistrza świata WRC2Kajetana Kajetanowicza. Nasz czempion nie będzie jednak brylował za kierownicą, zajmując jedynie miejsce pasażera i instruktora. Firma VTD oferuje możliwość spotkania z Anną „Ganczi” Gańczarek-Rał i wspólną przejażdżkę po torze podczas tegorocznych eventów Sakura Kazoku. Zwolennicy jazdy bokiem i kłębów siwego dymu z palonych opon mogą poczuć klimat zawodów driftingowych dzięki zaproszeni Kamil Pałki-Bujkowskiej, znanej szerzej jako „MotoFretka”.

fot. Caroseria – oficjalny profil Facebook

Dziennikarz motoryzacyjny na wyciągnięcie ręki

Na charytatywne aukcje WOŚP trafiły też dwie propozycje od Łukasza Bąka, twarzy kanału CaroSeria w serwisie YouTube. Odpowiednio hojni fani twórczości dziennikarza mogą spotkać się z nim na torze Silesia Ring i towarzyszyć całej ekipie CaroSerii podczas dni zdjęciowych oraz nagrań kolejnych testów. Istnieje też wersja dla tych, którym specyficzny humor publikowanych materiałów, delikatnie mówiąc, nie przypada do gustu. Ci mogą… zerwać całą okleinę, którą Łukasz Bąk nałożył na tuningowaną przez siebie Toyotę Suprę.

Fani, którzy doceniają jednak bardziej profesjonalną lub elegancką formę motoryzacyjnych spotkań docenią propozycję firmy Professional. Pod młotek trafił właśnie niecodzienny pakiet atrakcji. Zwycięzca licytacji będzie mógł zostawić swój samochód na królewski pakiet pełnego detailingu zakończony profesjonalną sesją zdjęciową. W tym czasie będzie mógł zjeść kolację z Maciejem Zientarskim i zasiąść na prawym fotelu Astona Martina DB9!

fot. nring.pl

Kawałek zielonego piekła i włoski eksponat

Jeśli ostatnio zastanawialiście się nad wizytą u naszych zachodnich sąsiadów i zupełnym przypadkiem celem tej wizyty miałoby być zielone piekło Nordschleife, koniecznie zastanówcie się nad udziałem w aukcjach organizowanych przez Łukasza Formellę z serwisu nring.pl. Północna nitka toru Nurburgring jeszcze nigdy nie była tak blisko Was. Na licytację trafia przejazd dwóch okrążeń na prawym fotelu Porsche 911 GT3 RS, aż pięć okrążeń w Porsche Cayman S, dwa kółka w Renault Megane RS Trophy R i dwa okrążenia w Renault Clio RS. Niezwykłym rarytasem jest widoczny na zdjęciu powyżej kawałek asfaltu z najtrudniejszego obiektu w Europie. Poza nawierzchnią z sekcji Dottinger Hohe zwycięzca licytacji otrzyma również książkę „Zielone Piekło bez tajemnic” i stojący, 25 cm model toru.

Równie ciekawą propozycją jest statuetka Lamborghini Bull, którą na licytację wystawił warszawski dealer włoskiej marki. Podstawę totemu stanowi ręcznie wykonana płyta karbonowa, osobiście podpisana przez Pana Stephana Winkelmanna, CEO Lamborghini. Rzeźba została wykonana przez rzemieślników z fabryki w Bolonii. Na długiej liście motorsportowych gadżetów, których sprzedaż wesprze tegoroczny finał WOŚP znajduje się też podpisana… stopą felga Bartosza Ostałowskiego z driftingowych mistrzostw Polski, zderzak Evgenyego Novikowa z WRC Rajdu Polski 2009 czy felga bolidu F1.

fot. Silesia Ring

Lista opisywanych aukcji charytatywnych