Najmniejszy margines zwycięstwa w historii NASCAR

Amerykańska seria samochodów seryjnych NASCAR dostarczyła w tym sezonie już kilka spektakularnych finiszy. Kolejny miał miejsce w Kansas, gdzie rywalizacja zakończyła się najmniejszą różnicą w historii Cup Series.

O zwycięstwo walczyli Chris Buescher i Kyle Larson. Kierowca Forda był z przodu po ostatnim restarcie na dwa okrążenia do mety, lecz rywal z Chevroleta dogonił go na ostatnich metrach wyścigu. Po zderzeniu wpadli na metę niemal jednocześnie – dzieliło ich bowiem 0,001 sekundy.

Niewiele więcej dzieliło całą pierwszą trójkę w lutowym wyścigu w Atlancie. Finisz w Kansas przez chwilę wywołał zamieszanie, bowiem pierwsze ujęcie z kamery telewizyjnej oraz pomiar czasu wskazywały na wygraną Buschera. Nie pomogła także niechlujnie namalowana linia startu i finiszu, która nie była równa na całej szerokości toru. Wątpliwości rozwiała jednak klatka z fotokomórki, którą NASCAR opublikowało niemal natychmiast – inaczej niż w Atlancie, gdzie trzeba było na to czekać kilka dni po wyścigu.

Sezon 2024 NASCAR Cup Series jest dopiero w swojej wczesnej fazie. Wyścig w Kansas był 12. punktowaną rundą cyklu składającego się z 36 wyścigów. Finał nastąpi 10 listopada w Phoenix.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu, obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.