wtorek, 21 marca, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościNajnowsze Mini z X-raidu dla Krzysztofa Hołowczyca

Najnowsze Mini z X-raidu dla Krzysztofa Hołowczyca

Już w najbliższy piątek Krzysztof Hołowczyc wyruszy na trasę ORLEN Baja Poland 2017, rajdu którego inauguracyjna edycja odbyła się zaledwie w 2009 roku, i z którym jego pięciokrotnego triumfatora łączy więcej niż tylko sportowa rywalizacja na wymagających odcinkach specjalnych. Hołowczyc to dobry duch i ambasador tej imprezy, jeden z inicjatorów jej powstania.

K.HoBowczyc na trasie Baja Poland 2016

– Gdy wraz z niezmordowanym Sławkiem Wasiakiem, jednym z twórców tego rajdu rozmawialiśmy o Baja Poland to zawsze mierzyliśmy w najwyższy poziom rywalizacji. Na pierwszym planie była runda Pucharu Świata FIA i życie szybko pokazało, że koncepcja i jej realizacja były prawidłowe. Szybko do rajdu trafiły kluczowe odcinki na poligonie w Drawsku Pomorskim i już po trzech latach od inauguracji Baja Poland znalazła się w kalendarzu najważniejszego na świecie cyklu w rajdach terenowych. W tym roku już po raz szósty możemy pochwalić się najwyższą rangą polskiego, terenowego klasyka. To naturalne, że ten rajd darzę wielkim sentymentem i każdego roku na przełomie sierpnia i września z radością staję na starcie w Szczecinie – powiedział Krzysztof Hołowczyc.

Na liście zgłoszeń, w pozycji „samochód” nie ma niespodzianki. Hołowczyc i jego pilot Łukasz Kurzeja wystartują w Mini, w barwach producenta klocków hamulcowych Breck. Ich samochód powstał w Treburze pod Frankfurtem nad Menem, gdzie mieści się siedziba X-raid Team, jednego z najlepszych zespołów w rajdach terenowych w historii tej dyscypliny sportów motorowych. Olsztynianin jest związany z X-raidem już od 2011, sięgnął po wiele sukcesów z zespołem kierowanym przez Svena Quandta, w tym także po Puchar Świata FIA w Rajdach Terenowych w sezonie 2013. Nic dziwnego, że zespół przygotował dla „Hołka” najnowszą wersję swojej rajdówki: Mini John Cooper Works Rally.

– To samochód przygotowywany na styczniowy Dakar i zasadniczo różni się od dotychczasowego Mini ALL4 Racing. Wprowadzone kilkanaście dni temu przepisy pozwoliły na obniżenie aż o 100 kilogramów masy samochodu i rajdówka, którą wystartuję w Baja Poland korzysta z tych nowych regulaminów. Poza tym o 2 centymetry zwiększono skok zawieszenia. Przed rajdem przejadę kilkadziesiąt, może 100 kilometrów nowym Mini, ale nie mam wątpliwości, że tak jak zawsze już po 5 kilometrach będę miał uśmiech na twarzy. Kiedyś bardzo dużo testowałem dla X-raidu, teraz koledzy z teamu wykonują ciężką pracę i jestem pewny, że auto będzie się świetnie prowadziło. To bardzo miłe, że Sven Quandt zawsze przygotowuje dla mnie najlepszy samochód. Zawsze mogę na niego liczyć. Darzę go wielką sympatią i szacunkiem. Dał mi szansę w sezonie 2013 i wspólnie zdobyliśmy Puchar Świata. O tym się nie zapomina – powiedział Krzysztof Hołowczyc

Pięć zwycięstw Krzysztof Hołowczyca w Baja Poland:

2010: pilot: Jean-Marc Fortin – Nissan Navarra

2011: pilot: Jean-Marc Fortin – BMW X3 CC

2012: pilot: Filipe Palmeiro – Mini ALL4 Racing

2014: pilot: Xavier Panseri – Mini ALL4 Racing

2015: pilot: Łukasz Kurzeja – Mini ALL4 Racing

ORLEN Baja Poland 2017 to dziewiąta (z jedenastu) runda tegorocznej edycji Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych. Puchar Świata to najwyższy poziom rywalizacji w tej dyscyplinie sportu, w której nie ma mistrzostw świata. Start rajdu nastąpi w piątek, 1 września, o godzinie 16:00, a meta i uroczyste zakończenie w niedzielę, 3 września, o godzinie 14:30. Zawodnicy będą mieli do pokonania trasę o długości  816 km, w tym siedem prób sportowych liczących ponad 496 kilometrów. Kluczowy dla wyników rajdu będzie zapewne dwukrotnie przejeżdżany odcinek specjalny na poligonie wojskowym w okolicach Drawska Pomorskiego o długości blisko 216 kilometrów.

Na zdjęciu:  Krzysztof Hołowczyc na trasie Baja Poland 2016.   Foto: holek.pl

Więcej informacji o ORLEN Baja Poland 2017: www.bajapoland.eu

Start Krzysztofa Hołowczyca w ORLEN Baja Poland 2017 wspierają:

Lumag sp. z o.o. – producent klocków hamulcowych Breck, Michelin – renomowany producent opon samochodowych, K2 – lider rynku chemii samochodowej w Polsce.

ZaB_cznik pocztowy ZaB_cznik pocztowy (3) ZaB_cznik pocztowy (2) ZaB_cznik pocztowy (1)

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

FIA doprecyzuje przepisy po zamieszaniu z Alonso w Dżudzie

Międzynarodowa Federacja Samochodowa potwierdziła, że przed kolejną rundą Grand Prix F1 w Australii, rozwiąże problem w regulaminie,...

Super Sprint Prima Aprilis

Nie, to nie jest żart! Już 1 kwietnia 2023, w Niechobrzu, w gminie Boguchwała, zainaugurowane zostaną Mistrzostwa...

Robert Kubica wybrał filmowego „sobowtóra” To znany aktor

Robert Kubica i Michał "Misiek" Koterski
Robert Kubica właśnie rozpoczął sezon w WEC i znów jest na ustach krajowych i światowych mediów. Dziennikarz...

Pirelli nie będzie już dostawcą opon do F1? FIA rozpisuje nowy przetarg

Pirelli przestanie dostarczać opony dla F1?
Pirelli jest od lat jedynym dostawcą ogumienia dla F1, ale włoska firma może po latach utracić monopol...

Wypadek Nowe Miasto nad Wartą – wszyscy żyją, akcja jak w oszukać przeznaczenie

Oszukać przeznaczenie
Droga krajowa z Poznania do Jarocina zablokowana w Nowym Mieście nad Wartą. Białe auto zjechało na przeciwną...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here