Nasser Al-Attiyah gotowy na Rajd Dakar 2023. Czas na piąte zwycięstwo?

Nasser Al-Attiyah
Nasser Al-Attiyah

Nasser Al-Attiyah poinformował, że jest gotowy na kolejny Rajd Dakar. Doświadczony zawodnik wystartuje po raz dziewiętnasty i jest gotowy na kolejne zwycięstwo.

Nasser Al-Attiyah ma na koncie już cztery triumfy w Rajdzie Dakar. Katarczyk zwyciężał już za kierownicą Volkswagena, Mini oraz dwa razy w Toyocie. Trzykrotnie na jego prawym fotelem zasiadał francuski pilot Mathieu Baumel.

Zobacz: Rajd Dakar 2023: Toyota Gazoo Racing wystawia mocny skład

W tym roku duet będzie bronić kolejnego zwycięstwo. W poprzedniej edycji Rajdu Dakar ta dwójka szybko uzyskała pozycję lidera i dojechała do mety unikający błędów związanych z nawigacją.

– Zwycięstwo w ostatnim Dakarze było fantastyczne. Pracowaliśmy bardzo ciężko, a kiedy po raz pierwszy wsiedliśmy w Hiluxa T1+, od razu poczuliśmy różnicę w porównaniu do T1. W tym drugim we znaki dawały nam się przebite opony – powiedział Al-Attiyah.

Nasser Al-Attiyah dodał, że jest dobrze przygotowany do obrony zwycięstwa. Nie ukrywa, że ucieszy go kolejny zdobyty tytuł. Zawodnik wystartuje po raz kolejny modelem GR DKR Hilux, opracowanym zgodnie ze specyfikacją T1+.

Przeczytaj koniecznie: Krzysztof Hołowczyc zaprezentował barwy swojej maszyny

W grudniu odbyły się testy samochodu przygotowanego na Rajd Dakar. Zawodnicy upewniali się, czy wszystko jest w porządku. Oprócz tego Al-Attiyah przez cały rok intensywnie trenował, żeby być jak najbardziej sprawnym podczas tegorocznego wyzwania.

Rajd Dakar 2023 startuje już 31 stycznia (sobota) 2022 r.