Neuville najszybszy na superoesie w Portugalii

Fot. Vincent Thuillier/Hyundai Motorsport GmbH

Lider klasyfikacji generalnej Rajdowych Mistrzostw Świata Thierry Neuville uzyskał najlepszy czas superoesu Figueira da Foz, który rozpoczął WRC Rajd Portugalii w czwartkowy wieczór.

Spektakularna próba uliczna o długości 2,94 kilometra rozegrana przy zachodzącym słońcu przyciągnęła wielu kibiców do miasta zlokalizowanego u wybrzeża Oceanu Atlantyckiego.

Neuville pojechał o 0,6 sekundy szybciej od pięciokrotnego zwycięzcy Rajdu Portugalii Sébastiena Ogiera. Trzeci był zespołowy kolega Belga z Hyundaia Ott Tänak, który był o kolejne 1,4 sekundy wolniejszy od Ogiera. Takamoto Katsuta i Kalle Rovanperä uzupełnili pierwszą piątkę, a najszybszym kierowcą Forda był szósty Adrien Fourmaux. Najszybszy na shakedownie Dani Sordo był siódmy podczas pierwszej próby liczonej do klasyfikacji rajdu.

W kategorii WRC2 najszybszy był Yohan Rossel w Citroenie, za którym uplasował się Pierre-Louis Loubet w Skodzie Fabii RS Rally2.

Pierwszy etap dopiero się zaczął

Czwartkowy superoes rozpoczął pierwszy etap WRC Rajdu Portugalii, który zostanie dokończony w piątek na dystansie ośmiu szutrowych odcinków specjalnych. Neuville będzie miał trudne zadanie, jeśli chce utrzymać prowadzenie, bowiem jako lider tabeli punktowej będzie otwierać trasę.

Podobają ci się nasze newsy? Nie przegap żadnego: obserwuj RALLY and RACE na Google News.