sobota, 30 września, 2023
Strona głównaAktualnościNiech tego toru nie będzie! - Polskie Tory Wyścigowe - inicjatywa społeczna

Niech tego toru nie będzie! – Polskie Tory Wyścigowe – inicjatywa społeczna

Odpowiadając na zapotrzebowanie i głosy sprzeciwu środowiska pasjonatów sportów motorowych dotyczących zamykania torów wyścigowych na terenie naszego kraju, powstała nowa inicjatywa społeczna „Polskie Tory Wyścigowe”, która wychodzi na przeciw oczekiwaniom fanów sportów motorowych i naświetla ten ważny z punktu widzenia uczestnika ruchu drogowego, problem społeczny.

tor_lublin

Inicjatywa została utworzona przez pasjonatów sportów motorowych oraz szeroko pojętej motoryzacji, którzy nie potrafią siedzieć z założonymi rękami, podczas gdy kolejny tor wyścigowy znika z mapy naszego kraju.

 

Adam Grudniewicz, komentator zawodów driftinowych, w tym mistrzostw Polski, wraz z doświadczoną grupą filmową Repo24.eu, za pośrednictwem profesjonalnie przygotowanych materiałów video, przybliży w prosty i przystępny sposób historię torów wyścigowych oraz opowie o przyszłości tych istniejących. W każdym odcinku programu przedstawiona zostanie na pozór odmienna historia, która w rzeczywistości dotyczyć będzie tego samego problemu społecznego – zamykanych torów wyścigowych.

 

Formuła programu jest prosta i polega na przedstawieniu problemu, omówieniu kontrowersji z nim związanych oraz uzyskaniu odpowiedzi na często niewygodne pytania. Celem jaki stawiają sobie twórcy jest zwrócenie uwagi władz i społeczeństwa na potrzebę budowy nowych torów wyścigowych oraz obiektów, na których zainteresowani mogliby szkolić swoje umiejętności za kierownicą.

 

W „Polskich Torach Wyścigowych” nie zabraknie materiałów wprost z omawianych torów wyścigowych jak i innych miejsc wykorzystywanych w Polsce do organizacji imprez motorsportowych. Każdy z odcinków programu zamieszczony zostanie na oficjalnym kanale w serwisie YouTube oraz na fanpage’u inicjatywy, w portalu społecznościowym Facebook.

 

 

Tor Lublin – Polskie Tory Wyścigowe – odcinek 1

 

W premierowym, pierwszym odcinku programu „Polskie Tory Wyścigowe” widzowie poznają historię Toru Lublin, o którym w ostatnim czasie jest coraz głośniej za sprawą licznych kontrowersji dotyczących jego zamknięcia z końcem ubiegłego roku.

 

Adam Grudniewicz wraz z ekipą filmową Repo24 udali się do Lublina by osobiście poznać stanowisko prezydenta miasta Lublin, prezesa Polskiego Związku Motorowego w Lublinie oraz samych zainteresowanych – kierowców i fanów sportów motorowych.

 

W odcinku skupiono się na przedstawieniu sprawy dotyczącej konfliktu pomiędzy użytkownikami toru, a mieszkańcami osiedla Wrotków znajdującego się w bliskiej okolicy Toru Lublin, którzy przez liczne skargi, protesty oraz petycje przyczynili się do zamknięcia jednego z nielicznych tego typu obiektów w naszym kraju.

 

W odcinku omówiono także, postępowanie władz oraz nieuczciwego developera, który wprowadzając swych klientów w błąd jest pośrednio odpowiedzialny za zamknięcie obiektu. Twórcy programu nie zapomnieli także o kierowcach, którzy parę tygodni temu protestowali w jego obronie. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym materiałem.

Link do pierwszego odcinka: http://www.youtube.com/watch?v=ybIGcgDROJw

Facebook: https://www.facebook.com/polskietorywyscigowe

Kontakt: maciejmaroszek@yahoo.com

Inf.pras.

fot. v10.pl

NOWOŚCI

Rajd Chile 2023. Wyniki po pierwszej pętli

Załogi rywalizujące w Rajdzie Chile pokonały już trzy odcinki specjalne, z których składała się pierwsza pętla zmagań....

Bracia Lempertowie z jednakową ilością punktów przed finałem 318is Cup PL

Marcin Lempert odniósł swoje szóste zwycięstwo w sezonie 2023 318is Cup PL, które pozwoliło mu zrównać się...

Drabent odnosi kluczowe zwycięstwo w walce o tytuł WORK STUFF Super S Cup

Jerzy Drabent odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu finałowej rundy WORK STUFF Super S Cup na Torze Poznań....

Zielonka wygrywa piątkowe WSMP

Jacek Zielonka zamienił pole position na zwycięstwo w przedostatniej rundzie sezonu 2023 Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski na...

Emocje od pierwszych metrów, trwa rywalizacja w Rajdzie Chile

Załogi rywalizujące w Rajdzie Chile pokonały już trzy odcinki specjalne, z których składała się pierwsza pętla zmagań....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here