sobota, 28 stycznia, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościNiedziela Budzyńskiego

Niedziela Budzyńskiego

Drugi dzień inauguracyjnych rund Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski padł ponownie łupem zawodników zespołu GT3 Poland, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca w międzynarodowej klasyfikacji Dywizji 4, 5 oraz klasie +3500 cm3.

W porannych kwalifikacjach do drugiego wyścigu weekendu 23-24 maja, najszybszy okazał się Marcin Jedliński. Jednak podczas czasówki, Porsche z numerem 77 wypadło z toru, uderzając w bandę. W efekcie rozbity został zderzak i przestawieniu uległa geometria.

Drugim czasem dnia w Q2, popisał się Jarosław Budzyński, a czwartym wynikiem Stanisław Jedliński, który pojechał kwalifikacje bardzo dobrze.

Tuż przed wyjazdem na tor w samochodzie Marcina Jedlińskiego urwała się półoś i zwycięzca sobotniego wyścigu musiał pożegnać się z rywalizacją. Przy pechu swojego bezpośredniego konkurenta, pierwszy na metę, z dużym zapasem nad resztą stawki przyjechał Jarosław Budzyński. Pierwsza wygrana w tym roku Jarka zarówno w klasyfikacji generalnej i klasie D4+3500z pewnością zagrzała go do walki już 13 i 14 czerwca na Torze Pannoniaring.

Swój życiowy wyścig pojechał niewątpliwie drugi na mecie Stanisław Jedliński. Już na starcie senior zespołu GT3 Poland, wyprzedził swoich konkurentów i utrzymywał dobre tempo, aż do mety.

Po dwóch wyścigach WSMP rozegranych w miniony weekend w Poznaniu, liderem klasyfikacji jest Jarosław Budzyński.

Jarosław Budzyński

Jarosław Budzyński:

Niedzielny wyścig WSMP to była walka z cieniem. Udało się dojechać do mety na pierwszej pozycji jestem z tego zadowolony. Niestety Marcinowi, który był moim głównym konkurentem, urwał się przegub tuż podczas wyjazdu na wyścig i nie było mowy, żeby wymienić go tak szybko. Z tego powodu odczułem jego brak na torze. Tuż po starcie uznałem, że będę oszczędzał opony, ale po kilku okrążeniach zrobiło się nudno i przyspieszyłem walcząc z czasem. To jedyna rzecz z której jestem zadowolony. Niestety w WSMP nie ma obsady do ścigania . Żałuję bardzo, że mamy taką sytuację, bo chciałem powalczyć na torze. Z pewnością ogromne Gratulacje należą się Stanisławowi, który pojechał super wyścig przyjeżdżając na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej wyścigu. Jego czas 1.38 to dobry prognostyk. Cóż, jestem liderem w WSMP w klasie D4, jednak jeśli ma być taka frekwencja i mam gonić sam siebie, to pomyślę o kolejnych zawodach i prawdopodobnie skupię się na Porsche Cup. Przez cały weekend startowałem z kołnierzem i bolącą szyją. Chyba przyszedł czas na wizytę i jakiś rezonans, bo ból jest jeszcze większy niż w czwartek po treningach. 12 czerwca wybieramy się na Pannoniaring na 2 rundę Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe i liczę na to, że ból już minie.

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Znamy składy Race of Champions 2023

Race of Champions 2023
Mattias Ekstrom uzupełnił skład kierowców Race of Champions 2023, dołączając do zespołu Szwecji. Impreza odbędzie się na...

Fiat Punto w wersji amfibia. Czego to ludzie nie wymyślą

Fiat Punto w wersji amfibia
Fiat Punto to samochód, który ma swoją historię w motorsporcie. Tymczasem powstała wersja, która potrafi pływać. Fiat Punto...

BMW M3 CS oficjalnie zaprezentowane. Jeszcze więcej mocy i karbonu

BMW M3 CS
BMW M3 CS w końcu zadebiutowało. Bawarska marka pochwaliła się najmocniejszym wariantem M3 w historii. BMW M3 CS...

Oficjalnie: Orlen zostaje w F1, ale zmienia „barwy klubowe”

Orlen
Koniec plotek. Orlen pozostanie w Formule 1 na sezon 2023, ale zmieni swoje "barwy klubowe''. Koncern rozstał...

Hubert Laskowski opowiada nam o roli kierowcy rozwojowego Fiesty Rally4

Bez cienia wątpliwości, Hubert Laskowski jest jednym z największych, rajdowych talentów ostatnich lat. Umiejętności i szybki rozwój...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here