niedziela, 2 października, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościNiedziela Budzyńskiego

Niedziela Budzyńskiego

Drugi dzień inauguracyjnych rund Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski padł ponownie łupem zawodników zespołu GT3 Poland, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca w międzynarodowej klasyfikacji Dywizji 4, 5 oraz klasie +3500 cm3.

W porannych kwalifikacjach do drugiego wyścigu weekendu 23-24 maja, najszybszy okazał się Marcin Jedliński. Jednak podczas czasówki, Porsche z numerem 77 wypadło z toru, uderzając w bandę. W efekcie rozbity został zderzak i przestawieniu uległa geometria.

Drugim czasem dnia w Q2, popisał się Jarosław Budzyński, a czwartym wynikiem Stanisław Jedliński, który pojechał kwalifikacje bardzo dobrze.

Tuż przed wyjazdem na tor w samochodzie Marcina Jedlińskiego urwała się półoś i zwycięzca sobotniego wyścigu musiał pożegnać się z rywalizacją. Przy pechu swojego bezpośredniego konkurenta, pierwszy na metę, z dużym zapasem nad resztą stawki przyjechał Jarosław Budzyński. Pierwsza wygrana w tym roku Jarka zarówno w klasyfikacji generalnej i klasie D4+3500z pewnością zagrzała go do walki już 13 i 14 czerwca na Torze Pannoniaring.

Swój życiowy wyścig pojechał niewątpliwie drugi na mecie Stanisław Jedliński. Już na starcie senior zespołu GT3 Poland, wyprzedził swoich konkurentów i utrzymywał dobre tempo, aż do mety.

Po dwóch wyścigach WSMP rozegranych w miniony weekend w Poznaniu, liderem klasyfikacji jest Jarosław Budzyński.

Jarosław Budzyński

Jarosław Budzyński:

Niedzielny wyścig WSMP to była walka z cieniem. Udało się dojechać do mety na pierwszej pozycji jestem z tego zadowolony. Niestety Marcinowi, który był moim głównym konkurentem, urwał się przegub tuż podczas wyjazdu na wyścig i nie było mowy, żeby wymienić go tak szybko. Z tego powodu odczułem jego brak na torze. Tuż po starcie uznałem, że będę oszczędzał opony, ale po kilku okrążeniach zrobiło się nudno i przyspieszyłem walcząc z czasem. To jedyna rzecz z której jestem zadowolony. Niestety w WSMP nie ma obsady do ścigania . Żałuję bardzo, że mamy taką sytuację, bo chciałem powalczyć na torze. Z pewnością ogromne Gratulacje należą się Stanisławowi, który pojechał super wyścig przyjeżdżając na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej wyścigu. Jego czas 1.38 to dobry prognostyk. Cóż, jestem liderem w WSMP w klasie D4, jednak jeśli ma być taka frekwencja i mam gonić sam siebie, to pomyślę o kolejnych zawodach i prawdopodobnie skupię się na Porsche Cup. Przez cały weekend startowałem z kołnierzem i bolącą szyją. Chyba przyszedł czas na wizytę i jakiś rezonans, bo ból jest jeszcze większy niż w czwartek po treningach. 12 czerwca wybieramy się na Pannoniaring na 2 rundę Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe i liczę na to, że ból już minie.

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Marek Suder i Marcin Kowalik z rewelacyjnym tempem

Po wczorajszym etapie na czele klasyfikacji generalnej w MOTUL HRSMP byli Marcin Grzelewski i Krzysztof Niedbała (Ford...

Rajd Wisły zgarniają Tom Kristensson i Andreas Johansson

Szwedzki duet tryumfuje na odcinkach Rajdu Wisły 2022. Załoga Hyundaia wygrała aż osiem z dziesięciu odcinków specjalnych....

Kajetanowicz i Szczepaniak na drugiej pozycji w Nowej Zelandii

Kajetan Kajetanowicz, odparł ataki lokalnych kierowców i powiększył swoją przewagę nad resztą stawki umacniając się na drugiej...

Popis Wierzbickiego na zakończenie sezonu

Nikodem Wierzbicki mocnym akcentem zakończył sezon 2022 Unitel Mazda MX-5 Cup Poland powered by Hankook. Nowy Mistrz...

Drabent niespodziewanym mistrzem WORK STUFF Super S Cup

Trzeci przed ostatnim wyścigiem WORK STUFF Super S Cup Jerzy Drabent odniósł zwycięstwo w finale sezonu 2022...

NAJPOCZYTNIEJSZE