Nietypowe przywitanie Östberga na rajdzie w Rumunii

105

W weekend Norweg Mads Östberg wystartował w rumuńskim rajdzie TESS Brasov. Zawodów nie udało mu się ukończyć, ale pewnie będzie dobrze wspominać ten występ. Jeden z kierowców przypomniał mu zabawną historię z rajdu Finlandii.

Fani rajdów na pewno pamiętają Rajdowe Mistrzostwa Świata w Finlandii w 2017 roku, kiedy Östberga i jego pilota Torsteina Eriksena, na jednym z oesów dopingowały roznegliżowane fińskie fanki. Wspomniane panie użyło swoich sztuczek także w roku następnym, ale już w 2019 na trasie, zamiast nich pojawili się panowie bez koszulek z plakatem: „Przepraszamy! Nigdy więcej cycków!”. Widok niestety, już nie był tak atrakcyjny jak wcześniej i ta piękna tradycja umarła. Z jednej strony szkoda, ale z drugiej może i lepiej, że tak się stało ze względu na bezpieczeństwo samego Östberga.

Jeden z rumuńskich zawodników, wiedząc że w Braszowie pojawi się Östberg, sprytnie nawiązał do historii. Cristian Sugar, startujący w Suzuki Swift, na tylnej szybie auta umieścił taki napis:

„Jeśli będziecie pokazywać jakieś cycki Madsowi, poczekajcie też na mnie”

Napis nie umknął samemu Östbergowi, który wrzucił na swojego tweetera i facebooka zdjęcie Suzuki Swifta z numerem 70. i przypomniał słynne już sceny z rajdu Finlandii, z pytaniem „co będzie następne?”.

Co prawda Mads Östberg rajdu w Braszowie nie ukończył, z powodu awarii silnika, ale raczej nie będzie go źle wspominał. Norweg zachwycał się asfaltowymi trasami w pięknej Transylwanii i zapowiedział że jeszcze tam wróci.