wtorek, 28 listopada, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualnościNiki Lauda ma swoją ulicę. Wyjątkowy hołd Mercedesa dla legendy

Niki Lauda ma swoją ulicę. Wyjątkowy hołd Mercedesa dla legendy

Niki Lauda został uhonorowany przez Mercedesa. Trzykrotny mistrz świata F1 i wieloletni dyrektor zespołu z Brackley ma swoją ulicę w pobliżu fabryki. Toto Wolff odsłonił pamiątkową tablicę.

Niki Lauda został pośmiertnie uhonorowany przez Mercedesa. Jego nazwisko pojawiło się na jednej z ulic w okolicy fabryki w Brackley, ale wcześniej patronem drogi był Adrian Reynard, do którego w przeszłości należał ten teren. Zespół startujący w F1 postanowił poszerzyć swoją placówkę i nabył pod wskazanym adresem nowe działki. Firma otrzymała zgodę od lokalnych władz na zmianę nazwy ulicy.

Zobacz: Rush – historia prawdziwa

Niki Lauda w trakcie swojej kariery trzykrotnie był mistrzem świata F1. Później przez wiele lat był jedną z kluczowych osób w padoku, a przez ostatnie lata swojego życia pomagał Mercedesowi, pełniąc funkcję dyrektora i konsultanta. To za jego czasów miała miejsce dominacja niemieckiej marki w F1. Legendarny kierowca F1 zmarł w maju 2019 roku. Do tej pory zespół nie obsadził na jego miejsce następcy.

Tymczasem w środę (30 grudnia) odsłonięto specjalna tablicę pamiątkową. W ceremonii wziął udział Toto Wolff, szef niemieckiego zespołu.

– To dla mnie zaszczyt. Wspaniale było zobaczyć, że tak wielu pracowników zespołu pojawiło się w tym miejscu, aby obejrzeć moment odsłonięcia tej tablicy. Chociaż nasz drogi przyjaciel i kolega nie chciałby, abyśmy robili zamieszanie z jego powodu, to byłby też strasznie dumny, że nazwaliśmy tę ulicę jego imieniem. Praca u jego boku była dla nas wszystkich przywilejem, a ja miałem to szczęście, że zostałem jednym z jego najlepszych przyjaciół. Ogromnie przyczynił się do naszego sukcesu. Był dla mnie świetnym sparingpartnerem i silnym dyrektorem, którego bardzo nam brakuje. Jego spuścizna żyje w tak wielu formach wśród nas, a teraz poprzez ulicę im. Nikiego Laudy będziemy ją przekazywać dalej – powiedział Toto Wolff.

Zobacz: Mercedes zaprezentował bolid W13

Kiedy zmarł Niki Lauda?

Niki Lauda zmarł 20 maja 2019 roku w wieku 70 lat. W ostatnich miesiącach życia mierzył się ze skutkami poważnego zapalenia płuc i grypy. Lekarze dokonali nawet przeszczepu płuc u byłego kierowcy F1. Jednak pomimo wielu wysiłków lekarzy, Austriak przegrał z chorobą.

Niki Lauda
Niki Lauda
Jędrzej Stoner
Jędrzej Stonerhttps://rallyandrace.pl/author/bboner/
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

NOWOŚCI

Peugeot 208 Rallye do kupienia tylko w jednym salonie na świecie

Peugeot 205 Rallye był ogromnym sukcesem sprzedażowym, który zaskoczył samego producenta. Zaprezentowany w 1988 roku samochód miał...

Yaris Cup – całkowicie nowa klasa w polskim Rallycrossie

W sezonie 2024 zadebiutuje zupełnie nowa klasa w Mistrzostwach Polski Rallycross. Będzie to Yaris Cup. Pucharowa klasa...

Barbórka Bis z nowymi lokalizacjami

Tydzień po 61 Rajdzie Barbórka odbędzie się Rally Barbórka Bis dla kierowców amatorów. Wydarzenie będzie organizował Witold...

Rajdy kontra wyścigi – akcja roku FIA

W RALLY and RACE kochamy jednakowo rajdy i wyścigi. Zdarza się jednak, że trzeba wybrać jedno z...

61 Rajd Barbórka na żywo w TVN Turbo – harmonogram relacji

Tegoroczna edycja 61. Rajdu Barbórka ponownie będzie transmitowana na żywo. Jednak nie wszystkie odcinki. Będą trzy wejścia...

NAJPOCZYTNIEJSZE