niedziela, 29 stycznia, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościNiki Lauda ma swoją ulicę. Wyjątkowy hołd Mercedesa dla legendy

Niki Lauda ma swoją ulicę. Wyjątkowy hołd Mercedesa dla legendy

Niki Lauda został uhonorowany przez Mercedesa. Trzykrotny mistrz świata F1 i wieloletni dyrektor zespołu z Brackley ma swoją ulicę w pobliżu fabryki. Toto Wolff odsłonił pamiątkową tablicę.

Niki Lauda został pośmiertnie uhonorowany przez Mercedesa. Jego nazwisko pojawiło się na jednej z ulic w okolicy fabryki w Brackley, ale wcześniej patronem drogi był Adrian Reynard, do którego w przeszłości należał ten teren. Zespół startujący w F1 postanowił poszerzyć swoją placówkę i nabył pod wskazanym adresem nowe działki. Firma otrzymała zgodę od lokalnych władz na zmianę nazwy ulicy.

Zobacz: Rush – historia prawdziwa

Niki Lauda w trakcie swojej kariery trzykrotnie był mistrzem świata F1. Później przez wiele lat był jedną z kluczowych osób w padoku, a przez ostatnie lata swojego życia pomagał Mercedesowi, pełniąc funkcję dyrektora i konsultanta. To za jego czasów miała miejsce dominacja niemieckiej marki w F1. Legendarny kierowca F1 zmarł w maju 2019 roku. Do tej pory zespół nie obsadził na jego miejsce następcy.

Tymczasem w środę (30 grudnia) odsłonięto specjalna tablicę pamiątkową. W ceremonii wziął udział Toto Wolff, szef niemieckiego zespołu.

– To dla mnie zaszczyt. Wspaniale było zobaczyć, że tak wielu pracowników zespołu pojawiło się w tym miejscu, aby obejrzeć moment odsłonięcia tej tablicy. Chociaż nasz drogi przyjaciel i kolega nie chciałby, abyśmy robili zamieszanie z jego powodu, to byłby też strasznie dumny, że nazwaliśmy tę ulicę jego imieniem. Praca u jego boku była dla nas wszystkich przywilejem, a ja miałem to szczęście, że zostałem jednym z jego najlepszych przyjaciół. Ogromnie przyczynił się do naszego sukcesu. Był dla mnie świetnym sparingpartnerem i silnym dyrektorem, którego bardzo nam brakuje. Jego spuścizna żyje w tak wielu formach wśród nas, a teraz poprzez ulicę im. Nikiego Laudy będziemy ją przekazywać dalej – powiedział Toto Wolff.

Zobacz: Mercedes zaprezentował bolid W13

Kiedy zmarł Niki Lauda?

Niki Lauda zmarł 20 maja 2019 roku w wieku 70 lat. W ostatnich miesiącach życia mierzył się ze skutkami poważnego zapalenia płuc i grypy. Lekarze dokonali nawet przeszczepu płuc u byłego kierowcy F1. Jednak pomimo wielu wysiłków lekarzy, Austriak przegrał z chorobą.

Niki Lauda
Niki Lauda

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

WOŚP MotoOrkiestra Zgierz 2023 – foto

Motoorkiestra WOŚP Zgierz 2023 drift
MotoOrkiestra Zgierz wróciła na pętlę autobusową Staffa/Parzęczewska! W dniu 29 stycznia 2023 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra...

Marko wyczuwa niepokój w Mercedesie

Doradca Red Bulla Helmut Marko twierdzi, że odejście Jamesa Vowlesa z Mercedesa i objęcie przez niego stanowiska...

Kamery w kaskach u wszystkich kierowców w sezonie 2023 Formuły 1

Formuła 1 podpisała umowę na dostarczanie technologii kamer w kaskach kierowców z Racing Force Group. Przez cały...

Wielkie powroty do F1! Jak wygląda ranking TOP 10 i czy znalazło się miejsce dla Kubicy?

Robert Kubica
Na kanale F1 pojawił się film o kierowcach, którzy wracali do tego sportu z przysłowiowej „emerytury”. W...

Kalendarz 2023 – VTEC Cup Poland

VTEC Cup Poland
VTEC Cup Poland możecie zobaczyć u nas zarówno w papierowym wydaniu Rally and Race jak i regularnie...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here