niedziela, 5 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiNikita Mazepin wraca do gry. Ruszył jego kluczowy projekt!

Nikita Mazepin wraca do gry. Ruszył jego kluczowy projekt!

Nikita Mazepin tuż po wylocie z F1 zapowiedział, że będzie wspomagać wszystkich sportowców zawieszonych w startach z powodów politycznych. Jego najważniejszy projekt „We Compete As One” oficjalnie wystartował.

Zaraz po tym jak Rosja zaatakowała Ukrainę, Nikita Mazepin pożegnał się ze swoim bolidem w zespole Haas. Kierownictwo amerykańskiej ekipy podjęło decyzję o natychmiastowym zerwaniu kontraktu i pozbycia się pieniędzy pochodzących od rosyjskiego oligarchy – Dmitrija Mazepina, prywatnie zaufanego człowieka Władimira Putina.

Przeczytaj koniecznie: Clarkson ostro krytykuje Mazepina

Zachodnie kraje umieściły rodzinę Mazepinów na liście podmiotów objętych sankcjami, ale nie zrobiło to wrażenia na Rosjanach. Były kierowca F1 jeszcze w marcu zapowiadał uruchomienie fundacji, której brzmienie jest łudząco podobne do jednego z haseł F1.

Fundacja „We Compete As One” będzie wspierać sportowców zawieszonych w startach m.in. ze względów politycznych. Zdaniem rosyjskiego kierowcy, sport powinien być wolny od polityki. Dlatego zadecydował, że będzie ofiarować wsparcie prześladowanym sportowcom. Na początek pomoc otrzymają uczestnicy zimowych igrzysk paraolimpijskich w Pekinie. Zostali wykluczeni z imprezy w Chinach na chwilę przed jej otwarciem, po tym jak Rosja zaatakowała Ukrainę.

Zobacz: Mazepin przekazuje kask do Rosyjskiego Muzeum Sportu

Fundacja będzie oferować specjalne stypendia dla zawieszonych sportowców, żeby nie stracili środków do życia. Oprócz tego będą mogli liczyć na wsparcie prawnicze i finansowe na wypadek konieczności sądowych walk o odwieszenie przed międzynarodowymi sądami. Oprócz tego fundacja zaproponuje programy edukacyjne, pomoc w znalezieniu godnej pracy i porady psychologiczne.

Nikita Mazepin
Nikita Mazepin 2022

Nikita Mazepin nie wyklucza powrotu do F1. W rozmowie z mediami stwierdził, że gdyby pojawiła się taka możliwość, to jest gotowy na podobne ściganie się w bolidzie. Dodał nawet, że zrobiłby to przy pierwszej, możliwej okazji. Póki co Mazepin zamierza sprawdzić się w nowym środowisku. Już niebawem wystąpi w imprezie SilkWay Rally – rajdzie terenowym rozgrywanym na terenie Rosji.

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Trzy kartingowe imprezy w Lonato. Dwa podia Polaków!

WSK Super Master Series
Polscy kierowcy rozpoczęli sezon kartingowy we Włoszech. Na torze South Garda Karting w Lonato odbyły się trzy...

Podium na dla Hołka i Kurzeji

W sobotę po południu zakończyła się pierwsza runda Pucharu Świata Cross Country. Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją...

Kalendarz FIA ERC 2023 – jeden debiut, jeden powrót

Tak jak w ubiegłym sezonie, kalendarz FIA ERC 2023 składa się z ośmiu rajdów. Doszło jednak do...

125Q czyli Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro

Fiat 125P quattro Audi A3 125Q
Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro. Brzmi jak ciekawa i realna wizja sleepera, albo jak...

Mazda RX-7 – silnik Wankla na wolnych obrotach! „brap brap brap” [wideo z napisami]

Mazda RX-7 silnik wankla
Mazda RX-7 kojarzy się wszystkim z silnikiem Wankla. Nawet jeśli w Twoim sercu nie ma miłości do...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here