poniedziałek, 5 czerwca, 2023
Strona głównaWyścigiNikita Mazepin wylatuje, Kevin Magnussen powraca

Nikita Mazepin wylatuje, Kevin Magnussen powraca

W środę wieczorem zakończyła się saga związana z obsadzeniem pustego miejsca w jednym z bolidów Haas F1 Team. Nikita Mazepin kilka dni temu opuścił ekipę, a w jego miejsce, po rocznej przerwie, wchodzi Kevin Magnussen.

Kevin Magnuseen po raz drugi wchodzi do tej samej rzeki. Sympatyczny Duńczyk rozstał się z zespołem po sezonie 2020, gdy Gunther Steiner stwierdził, że wyniki są poniżej oczekiwań.

W ostatnim sezonie Kevin uczestniczył w wyścigach długodystansowych w ramach amerykańskiej serii IMSA. Miał też plany wystąpić w barwach Peugeota w serii WEC.

Zobacz: Hass rozstaje się z Mazepinem

Od kilku dni giełda nazwisk robiła się coraz dłuższa, ale Amerykanie ostatecznie postawili na sprawdzonego zawodnika. Ważnym czynnikiem była znajomość zespołu, a także wsparcie sponsorskie. Wraz z Kevinem do ekipy dołączy firma Jack&Jones.

„Byłem bardzo zaskoczony, ale także mocno podekscytowany telefonem z Haasa. Miałem trochę inne plany na starty w sezonie 2022, ale możliwość powrotu do F1 z zespołem, który znam bardzo dobrze, była bardzo atrakcyjna” – poinformował Magnussen.

„Chciałem podziękować Peugeotowi i Chip Ganassi Racing za szybkie zwolnienie mnie z kontraktów. Obie ekipy są świetne. Chcę też podziękować Gene Haasowi i Guntherowi Steinerowi za możliwość powrotu do F1. Wiem, jak bardzo konkurencyjnym zespołem jest Haas i jak bardzo chce wrócić do rywalizacji o czołowe lokaty” – dodał Duńczyk.

Dzięki szybkim decyzjom i sprawnemu działaniu, Kevin Magnussen już w ten weekend będzie mógł sprawdzić nowy bolid podczas testów w Bahrajnie. Oprócz niego na torze pojawią się: Mick Schumacher oraz Pietro Fittipaldi – jako kierowca rezerwowy.

Jędrzej Stonerhttps://rallyandrace.pl/author/bboner/
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Kajetanowicz i Szczepaniak stają na podium WRC2 w Rajdzie Sardynii

Świetny debiut w nowym samochodzie rajdowym zaliczyli Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, którzy rywalizowali w ostatnich dniach...

Damian Litwinowicz wygrywa 2 rundę ERX w Portugalii

Damian Litwinowicz zapisuje na swoje konto kolejną rundę Mistrzostw Europy Rallycross. Polak tryumfuje na Portugalskim torze Montalegre....

42 Rajd Podlaski 2023 | ACTION by MotoRecords.pl

Grzegorz Grzyb i Adam Binięda wygrywają 42. Rajd Podlaski
42. Rajd Podlaski wygrała załoga Grzegorz Grzyb i Adam Binięda. Zobaczcie jak rywalizacja podczas 3 rundy RSMP...

WRC Rajd Sardynii 2023! – „Jumps & max attack!!”

Rajd Sardynii 2023
Opada kurz po szutrach Rajdu Sardynii! Na włoskich odcinkach specjalnych najszybsi byli Thierry Neuville i Martijn Wydaeghe....

Wielki szlem Verstappena w Grand Prix Hiszpanii

Verstappen_Grand Prix Hiszpanii
Max Verstappen odniósł bezapelacyjne zwycięstwo w Grand Prix Hiszpanii na torze Barcelona-Catalunya. Holender po starcie z pole...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here