środa, 25 maja, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościNikodem Wierzbicki wicemistrzem Ford Fiesta Sprint Cup

Nikodem Wierzbicki wicemistrzem Ford Fiesta Sprint Cup

Nikodem Wierzbicki został wicemistrzem samochodowej serii Ford Fiesta Sprint Cup po bardzo dobrym weekendzie w holenderskim Assen. Polak zdobył pole position w czasówce i zanotował wysokie pozycje w dwóch wyścigach. To bez wątpienia sukces kierowcy z Poznania.

Rywalizacja w serii Ford Fiesta Sprint Cup rozgrywanej w krajach Beneluksu dobiegła końca. Znakomitym wynikiem po sześciu weekendach może pochwalić się Nikodem Wierzbicki. Wyścigowy mistrz Polski z 2019 roku uplasował się w klasyfikacji generalnej na drugiej pozycji, zdobywając jeszcze przed ostatnim weekendem na torze w holenderskim Assen tytuł mistrza juniorów Holandii. Finałowy weekend był kluczowy dla układu klasyfikacji generalnej.

Nikodem Wierzbicki znakomicie prezentował się w tegorocznej rywalizacji Fordów Fiesta. Holenderską klasyfikację Divisie1 wygrał w cuglach mając gigantyczną przewagę nad drugim w tabeli Giannim van de Craatsem. W klasyfikacji generalnej zajmował trzecie miejsce przed wyścigami w Assen. Finał poznanianin rozpoczął znakomicie od wygrania kwalifikacji.

Pierwsza pozycja w gronie 20 samochodów w Assen była znakomitym prognostykiem przed dwoma wyścigami o punkty. Jednak do pierwszego z nich Wierzbicki wystartował z dziewiątego miejsca w myśl zasady „odwróconego startu” pierwszej ósemki po czasówce. Wykorzystał to doskonale drugi z polskich kierowców startujący w serii Aleksander Olejniczak, który ruszył z piątej pozycji i zameldował się na mecie na pierwszym miejscu, notując przy tym najlepszy czas okrążenia. Wierzbicki również przesunął się o pięć pozycji do przodu, plasując się na mecie na czwartym miejscu.

W drugim wyścigu najszybszy okazał się Belg Polle Geusens, który finiszował przed swoim rodakiem Milanem de Laetem i Nikodemem Wierzbickim. Polski kierowca wyprzedził w wyścigu obu najgroźniejszych rywali z klasyfikacji generalnej. Zarówno jej lidera Laurensa de Wita z Holandii, który zajął dziewiątą pozycję, jak i Belga Nathana Vanspringela, z którym walczył o drugie miejsce w „generalce” Dutch Belgian Super Star FFSC BE. Trzecia pozycja zapewniła Nikodemowi Wierzbickiemu wicemistrzostwo serii i 13-punktową przewagę nad Belgiem na koniec rozgrywek. Aleksander Olejniczak uplasował się w drugim wyścigu na dziesiątym miejscu.

Weekend wyścigowy w Assen zakończył tegoroczną serię Ford Fiesta Sprint Cup. Klasyfikację generalną wygrał Dutch Belgian Super Star holenderski kierowca Laurens de Wit przed Nikodemem Wierzbickim i Belgiem Nathanem Vanspringelem. W holenderskich klasyfikacjach Divisie1 Nikodem Wierzbicki zajął zdecydowanie pierwszą pozycję, a w Divisie2 Aleksander Olejniczak uplasował się na drugim miejscu.

Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Prawy fotel Laskowskiego czeka na kibiców

Jeśli zawsze marzyłeś o przejażdżce samochodem rajdowym, chętnie angażujesz się w akcje charytatywne i wybierasz się na...

Maciej Manejkowski w nowej roli na torze i plany na przyszłość

Maciej Maney Manejkowski w tym roku odłożył kask na półkę i jak cały zespół Avalon zaangażował się...

Wystartował puchar Work Stuff Super S Cup

To już V edycja pucharu, w którym zawodnicy walczą o tytuł Mistrza Polski Super S Cup w...

KJS Rally Mazowsze 2022 – trwają zapisy

Trwają zapisy na Rally Mazowsze 2022, czyli Konkursową Jazdę Samochodem. Jest to jedna z nielicznych imprez tego...

Kanjo night Łódź

Kanjo Nights - Kanjo Night Łódź 2022
Kanjo nights to nie są zwykłe spoty. To nie spędowiska ogłaszane w Internecie, podczas których liczy się...

NAJPOCZYTNIEJSZE