niedziela, 29 stycznia, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaInformacje prasoweNordschleife przejdzie największą modernizację w historii

Nordschleife przejdzie największą modernizację w historii

To już oficjalna informacja, tor Nordschleife wkroczy w XXI wiek! Spółka zarządzająca „Zielonym Piekłem” zainwestowała około 11 milionów euro w rozwój infrastruktury bezpieczeństwa. Na całej długości toru pojawią się kamery i system sztucznej inteligencji.

Bez cienia wątpliwości, północna nitka Nurburgringu to jeden z najbardziej podniecających obiektów na świecie… Pokonując tor w sportowym tempie trudno o chwilę wytchnienia, a różnice wysokości, krawężniki i bariery znajdujące się tuż obok trasy zapewniają nie lada emocje. Nie bez kozery mówi się, iż Nordschleife jest też jednym z najniebezpieczniejszych torów na świecie. Ta kwestia ma się jednak zmienić, a proces modernizacji już wystartował!

Beneficjentami zmian będą wszyscy użytkownicy obiektu – zarówno amatorzy podczas sesji typu trackdays, jak i profesjonalni zawodnicy startujący w najważniejszych czempionatach. Według zarządu obiektu, przebudowa będzie długotrwała, i zakończy się za około dwa lata.

fot. Nurburgring – oficjalny profil Facebook

AI na pomoc sędziom i zawodnikom

Na czym polegać mają zmiany? Na pełnym odcinku 21 kilometrów Nordschleife pojawią się specjalne maszty z kamerami HD. Równocześnie stworzona zostanie sieć światłowodów i kabli zasilających infrastrukturę. Przy bandach pojawią się też tablice ledowe informujące o ewentualnych zagrożeniach i poleceniach sędziów, które znamy na przykład z Toru Poznań.

Zobacz też: Twórcy Grand Theft Auto wygrali 24 Hours of Nurburgring

Za cały projekt odpowiedzialna jest firma Fujitsu. Przez ostatnie dwa lata trwały intensywne testy urządzeń w sekcji „Döttinger Höhe” (między partią Galgenkopf i torem Grand Prix). Ciekawostką ma być wykorzystanie sztucznej inteligencji, która sama wykrywać ma m.in. wypadki, kolizje, zmiany pogody czy obecność zwierząt. Wykorzystanie AI pozwoli sędziom na podejmowanie znacznie szybszych decyzji i lepszą kontrolę nad przebiegiem wyścigu. Przez ostatnie dwa lata sztuczna inteligencja nauczyła się już rozróżniać samochody, ludzi, zwierzęta, kępki trawy i zabrudzenia asfaltu oraz zmiany pogody, w tym opady deszczu.

Pełen komunikat prasowy znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej toru Nurburgring.

Carlo Abarth
31 marca 1949 roku założyłem przedsiębiorstwo motoryzacyjne sygnowane własnym nazwiskiem. Stworzyłem dziesiątki świetnych, pełnych duszy samochodów... A dzisiaj piszę dla Rally and Race. Nie tylko o maszynach z emblematem skorpiona na masce.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

WOŚP MotoOrkiestra Zgierz 2023 – foto

Motoorkiestra WOŚP Zgierz 2023 drift
MotoOrkiestra Zgierz wróciła na pętlę autobusową Staffa/Parzęczewska! W dniu 29 stycznia 2023 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra...

Marko wyczuwa niepokój w Mercedesie

Doradca Red Bulla Helmut Marko twierdzi, że odejście Jamesa Vowlesa z Mercedesa i objęcie przez niego stanowiska...

Kamery w kaskach u wszystkich kierowców w sezonie 2023 Formuły 1

Formuła 1 podpisała umowę na dostarczanie technologii kamer w kaskach kierowców z Racing Force Group. Przez cały...

Wielkie powroty do F1! Jak wygląda ranking TOP 10 i czy znalazło się miejsce dla Kubicy?

Robert Kubica
Na kanale F1 pojawił się film o kierowcach, którzy wracali do tego sportu z przysłowiowej „emerytury”. W...

Kalendarz 2023 – VTEC Cup Poland

VTEC Cup Poland
VTEC Cup Poland możecie zobaczyć u nas zarówno w papierowym wydaniu Rally and Race jak i regularnie...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here