Nowa seria długodystansowa dla aut TCR

157
Fot. ACI Sport

Samochody TCR stają się coraz popularniejsze w Polsce i są ku temu dobre powody. Do najważniejszych należy zaliczyć duży rynek wtórny oraz możliwość ścigania w wielu miejscach w Europie i na świecie.

W 2024 roku powstanie nowa seria TCR European Endurance, składająca się z czterech rund, w tym dwóch w Europie centralnej.

Organizacją zajmie się RIZA International, która zajmuje się już seriami TCR w Brazylii i Południowej Afryce. Format zawodów będzie przypominać ten z Mistrzostw Polski Endurance, z tą różnicą, że dwugodzinny wyścig zostanie podzielony na dwie 60-minutowe części, aby uniknąć tankowania w jego trakcie. Zjazdy do boksów będą jednak obowiązkowe, w celu zmiany kierowców i dwóch opon.

„Uważamy, że jest miejsce na serię wyścigów długodystansowych przeznaczonych tylko dla samochodów TCR. Ostatecznie, naszym celem jest przekształcenie jej w serię wyścigów dwugodzinnych, ale zdecydowaliśmy się na łagodny start w pierwszym sezonie i podzielenie wyścigów na dwie części po 60 minut, co pomoże utrzymać koszty pod kontrolą” – powiedział założyciel RIZA Maurício Slaviero.

Poza klasyfikacją generalną, będą prowadzone dodatkowe klasy dla samochodów DSG oraz pierwszej generacji.

Prowizoryczny kalendarz na sezon 2024 obejmuje dwie rundy w Europie centralnej: 27-28 kwietnia na torze Balaton Park Circuit na Węgrzech oraz 12-13 października w Brnie. Pozostałe dwie rundy zaplanowano na włoskich torach Vallelunga i Misano.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.