Nowa Škoda Fabia RS Rally2 zadebiutuje w przyszłym tygodniu w Niemczech podczas Lausitz-Rallye. Za kierownicą nowej konstrukcji usiądzie Andreas Mikkelsen.

Andreas Mikkelsen wraz z pilotem Torsteinem Eriksenem wystartują 5 listopada w Rajdzie Łużyc, finale European Rally Trophy (ERT) w Niemczech. Samochód będzie jechał pod szyldem Toksport WRT. Będzie to pierwszy oficjalny start w rajdzie dla nowej Skody.

Zobacz też: Kibicuj reprezentacji Polski na Igrzyskach Sportów Motorowych

Fabia RS Rally2 to zupełnie nowa maszyna. Została gruntownie przetestowana przez Mikkelsena, Krisa Meeke, legendę Škody Jana Kopecký’ego i pretendenta do tytułu WRC2 Emila Lindholma.

fot. Facebook ŠKODA Motorsport

Pokazany publicznie w czerwcu samochód miał zadebiutować już podczas sierpniowego Rajdu Finlandii, ale problemy produkcyjne zmusiły Skodę do zmiany planów.

Zobacz też: Klaudia Podkalicka będzie odpowiadać za …. fotoradary

Zgodnie z przepisami ŠKODA FABIA RS Rally2 wyposażona jest w turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1,6 litra, sprzężony z pięciobiegową sekwencyjną skrzynią biegów i napędem na cztery koła bez elektronicznych systemów sterowania. 

Podczas gdy podwozie ŠKODY FABIA RS Rally2 bazuje na modelu serii FABIA, silnik wywodzi się z rodziny silników, z których ŠKODA korzysta w swoich samochodach drogowych edycji RS. Przy pojemności zredukowanej do dopuszczalnego 1,6 litra, czterocylindrowy silnik w specyfikacji rajdowej dostarcza około 289 KM.