piątek, 25 czerwca, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona główna Aktualności Nowak i Grzelka w R5. Zaczną sezon 2021 od Mistrzostw Słowacji

Nowak i Grzelka w R5. Zaczną sezon 2021 od Mistrzostw Słowacji

„To było kilka moich pierwszych razy na raz” tak o Swoich testach w Kamieniu Śląskim powiedział nam Marek Nowak. Kierowca testował na nawierzchni lodowo-szutrowej, na oponach z kolcami auto klasy R5.

W pierwszej połowie lutego spotkaliśmy się z Markiem na testach przed nadchodzącym sezonem 2021. Była to doskonała okazja do rozmowy, jak i obserwacji postępów jakie robił ten zawodnik z każdym kilometrem „nawiniętym” na koła swojej Fiesty R5. Jak sam nam powiedział Nowak, do tej pory największym jego błędem było to, że rozpoczynał każdy sezon dopiero od pierwszego rajdu w cyklu w jakim walczył o punkty. W tym roku tego błędu już nie popełni, dlatego pierwsze testowe kilometry zostały już zaliczone w Kamieniu Śląskim, gdzie cennych wskazówek udzielał mu Jakub Brzeziński, który w tej kwestii jest bardzo cenionym fachowcem.

Nigdy wcześniej nie jeździłem na śniegu i lodzie na kolcach no i pierwszy raz w tym samochodzie na szutrowym zawieszeniu, pierwszy raz w tym miejscu i pierwszy raz z „Colinem” a skoki były tak „grube' ze kilka razy poczułem je w kręgosłupie…”

Sezon 2021 dla Marka Nowaka i jego pilota Adama Grzelki rozpocznie się już pod koniec marca udziałem w pierwszej rundzie Mistrzostw Słowacji OMV Maxxmotion Rally Slovakia Ring. Będzie to ich pierwszy start u naszych południowych sąsiadów. Następnie w planach załogi jest pełny cykl RSMP za kierownicą Forda Fiesty R5, której obsługą nadal będzie zajmował się Witek Motorsport. Jeśli wynik w pierwszej eliminacji Słowackiego czempionatu będzie zadowalający to niewykluczony jest dalszy udział polskiej załogi w tym cyklu.

„W zeszłym roku przed Rajdem Rzeszowskim nie siedziałem w aucie siedem miesięcy. Później trudno jest pojechać szybko, wiec plan na ten rok jest taki żeby przed pierwszą runda RSMP pojeździć trochę, żeby początek sezonu w tym roku wyglądał lepiej. Na dzień dzisiejszy zostajemy w naszej Fieście, oczywiście chciałbym kiedyś wystartować jakimś nowszym R5. Raz jechałem C3R5 ale na Barbórce i dlatego ciężko to porównać, bo jak nie masz drzew i nie masz się czego bać to jedziesz zupełnie inaczej…”

Marek Nowak za kierownicą auta klasy R5 zaliczył jak do tej pory wszystkie trzy rundy RSMP 2020 oraz Barbórkę Warszawską 2019 oraz Modlin Rally Show 2020. Patrząc na jego ambitne plany możemy się spodziewać, że przed nim jeszcze wiele oesowych kilometrów i zbieranie cennych doświadczeń.

 

Kamil Kurowski
KOCHAMY RAJDY

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Oliver Solberg odpada z gry w Kenii!

Syn rajdowego mistrza świata na własnej skórze przekonał się o trudach Rajdu Safari. Młody Szwed kończy rywalizację...

Rajd Safari – Kedong zbiera swoje żniwo!

Już o poranku przekonaliśmy się, że nawet spiłowane zęby Rajdu Safari potrafią dotkliwie zranić. Po trzecim odcinku...

Alfa Romeo zmienia barwy na Styrię

Zespół Alfa Romeo Racing Orlen zaprezentował malowanie, w którym bolidy C41 ruszą do wyścigu na Red Bull...

Czołówka GSMP powalczy o punkty na Czarnej Górze

54 zawodników zgłosiło się do tegorocznej edycji wyścigu Stronie Śląskie – Czarna Góra, będącego 5 i 6...

77 Rajd Polski 2021 – Klip

Zapraszamy na klimatyczny klip z mazurskich szutrów 77 Rajdu Polski.

NAJPOCZYTNIEJSZE

Rajd Monte Carlo 2021: Szykana i tablica w miejscu wypadku Tanaka

Podczas tegorocznej edycji Rajdu Monte Carlo organizatorzy przewidzieli kilka ważnych zmian. Jedną z nich są specjalne środki ostrożności w miejscu ubiegłorocznej kraksy Tanaka. W tym...

Jakub Brzeziński wraca do ścigania i wsiada do Rally4!

„Colin”, czyli Jakub Brzeziński, po roku przerwy od regularnych startów wraca w wielkim stylu. Mistrz Polski w klasie 4WD opowiedział nam o swoich szczegółowych...

Kto i czym pojedzie w RSMP, czyli co już wiemy o roszadach wśród polskich kierowców

Sezon RSMP 2021 rusza za nieco ponad trzy miesiące, ale niektórzy kierowcy już przedstawili swoje częściowe plany na tegoroczny rok zmagań w krajowym czempionacie. Adrian...

Mariusz Pelikański wraca za kierownicę – pojedzie w Wałbrzychu autem wybranym przez… kibiców

Mariusz Pelikański, mistrz Peugeot Cup z sezonu 2003 wystartuję podczas jednej z amatorskich imprez organizowanych przez grupę Walim Rajdowy. Znanego „Pelikana” zobaczymy na Wałbrzyskim...