Nowe, motorsportowe zestawy Lego!

fot. lego.com

Duński gigant zaprezentował właśnie nowe zestawy z kolekcji Speed Champions. Marcowa premiera ucieszy fanów Formuły 1, zwłaszcza sympatyków… Mercedesa.

Lego już na stałe wpisało się w dziecięce wspomnienia ostatnich pokoleń. Większość z nas bawiła się klockami tego producenta w młodości, tworząc bardziej, lub mniej udane konstrukcje. Od ponad dekady koncern szczególnie troszczy się o fanów motorsportu. W sprzedaży dostępna jest niezwykle zaawansowana, dbająca o najmniejsze szczegóły seria Technic, pozwalająca na realistyczne odwzorowanie pracy poszczególnych podzespołów. Młodsi odbiorcy mogą skorzystać z bardziej przystępnych kompletów Speed Champions.  Kolekcja skierowana do maluchów już niebawem powiększy się o kolejne, ciekawe zestawy.

Duńczycy poinformowali, że 1 marca do sklepów trafi aż pięć nowych propozycji. Trzy z nich to pojedyncze modele – Ferrari 512M 1970 (znane z wyścigów długodystansowych), Lotus Evija (elektryczny hipersamochód) oraz Lamborghini Countach (flagowy model marki w latach osiemdziesiątych). Poza tym, na sklepowe półki trafi też zestaw Astona Martina – Vantage GT3 oraz Valkyrie AMR PRO. Prawdziwą gratką, zwłaszcza dla fanów Formuły 1, jest jednak duet stajni Mercedesa – modele AMG One i W12 E Performance!

Byle tylko nie nadepnąć!

Zestaw zespołu z Brackley zadebiutuje na naszym rynku dopiero 1 marca. Będzie to więc okazja na zakup spóźnionego, walentynkowego prezentu. W pudełku znajdziemy 564 elementy, instrukcję składania oraz kod QR do pobrania odpowiedniej aplikacji. Po kilkudziesięciu minutach zabawy będziemy mogli napawać się widokiem srebrnej repliki modelu AMG Project One (hipersamochód Mercedesa bazujący na technologii królowej motorsportu) i bolidu W12 w czarnym malowaniu z sezonu 2021, w którym Lewis Hamilton sięgnął po swoje setne zwycięstwo w Formule 1. Obie zabawki mają podobne wymiary – około 4 cm wysokości, 19 cm długości oraz 7 cm szerokości. Nie wiemy na razie, czy do sprzedaży trafi też bardziej zaawansowany odpowiednik z serii Technic. Patrząc na ogromne zainteresowanie ze strony fanów, podobny ruch jest w przyszłości bardzo prawdopodobny.

Cena pojedynczych modeli wynosi 89,99 zł. Za zestaw Astona i Mercedesa zapłacimy 179,99 zł. Szczegóły dotyczące kompletu #76909 dostępne są na oficjalnej stronie Lego.