środa, 22 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościNowi starzy mistrzowie – Freddie Slater i Andrea Antonelli mistrzami Europy AD2021

Nowi starzy mistrzowie – Freddie Slater i Andrea Antonelli mistrzami Europy AD2021

Kartingowymi mistrzami Starego Kontynentu zostali Brytyjczyk Freddie Slater, mistrz świata 2020 w OK Junior oraz obrońca trofeum Włoch Andrea Antonelli w OK. Finałową rundę mistrzostw rozegrano w hiszpańskiej Zuerze. W finałach tylko trójka z ósemki Polaków.

W zawodach w Zuerze wystartowali Jan Przyrowski, Maciej Gładysz, Gustaw Wiśniewski, Maksymilian Obst (OK Junior) oraz Tymoteusz Kucharczyk, Karol Pasiewicz, Kuba Rajski i Maksymilian Angelard (OK). W wyścigach finałowych trzeciej rundy zobaczyliśmy tylko trzech z nich. W finałach pojechali Maciej Gładysz, Jan Przyrowski i Tymoteusz Kucharczyk. Pozostali odpadli po kwalifikacjach.

Finał kategorii juniorskiej był niezwykle emocjonującym widowiskiem, bo po trzecim okrążeniu było jasne, że mistrzowski tytuł trafi do ubiegłorocznego mistrza świata w tej kategorii, Freddiego Slatera. Po wypadku na jednym z zakrętów odpadł z rywalizacji najgroźniejszy rywal Brytyjczyka, Matheus Ferreira z Brazylii.

W finale juniorów wystartowali Maciej Gładysz i Jan Przyrowski, którzy uplasowali się ostatecznie na 14. i 15. miejscu.

W wyścigu finałowym seniorskiej OK zobaczyliśmy tylko jednego Polaka. To Tymoteusz Kucharczyk, który zajął 21. pozycję. Wygrał z ponad pięciosekundową przewagą na mecie Andrea Antonelli, który zgarnął kolejny swój tytuł mistrza Europy.

Pozostali Polacy zakończyli swój udział w zawodach na heatach kwalifikacyjnych: Maksymilian Obst P50, Gustaw Wiśniewski P60, Karol Pasiewicz P47, Kuba Rajski P50, Maksymilian Angelard P56.

Klasyfikacja OK Junior
1. Freddie Slater GBR
2. Ean Eyckmans BEL
3. Maksim Orlov RUS
4. James Egozi USA
5. Rashid Al Dhaheri

14. Maciej Gładysz POL
15. Jan Przyrowski POL

Klasyfikacja OK
1. Andrea Antonelli ITA
2.Arvid Lindblad GBR
3. Tuukka Taponen FIN
4. Rafael Camara BRA
5. Matheus Morgatto BRA

21. Tymoteusz Kucharczyk POL

Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Lista zgłoszeń – 5 runda Driftingowe Mistrzostwa Polski w Słomczynie

Publikujemy listę zgłoszeń do 5 rundy DMP czyli Driftingowych Mistrzostw Polski, które odbędą się 25 i 26...

Wspieramy amatorskie ściganie!

Startujesz? Organizujesz? A może kibicujesz uczestnikom jakiejś amatorskiej imprezy? Daj nam znać! Chcemy wspierać amatorskie ściganie, dawać...

Porsche stawia na ekologię i biopaliwo

Porsche stawia na ekologię i ochronę środowiska. Przy współpracy z Siemensem powstaje fabryka produkująca eFuel - czystą...

Driftingowe Mistrzostwa Polski + CEZ ponownie w Słomczynie

Driftingowe Mistrzostwa Polski powracają na Autodrom Słomczyn. Kibice i zawodnicy musieli czekać dłużej niż planowali bo odwołano...

3 runda Interia DRIVE CUP – Tor Kielce

Najciekawsze przejazdy i sytuacje podczas 3 rundy Interia Drive Cup na Torze Kielce

NAJPOCZYTNIEJSZE