środa, 28 września, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościNowy, bezlitosny fotoradar na polskich drogach

Nowy, bezlitosny fotoradar na polskich drogach

Już niebawem nowy fotoradar może się pojawić przy drogach. Oprócz wykrywania przekroczenia limitu prędkości potrafi zarejestrować jeszcze kilka innych wykroczeń, które mocno uderzą po kieszeni polskich kierowców.

GITD testuje aktualnie urządzenie o nazwie MESTA Fusion RN. Jest to nowoczesny fotoradar, który śledzi jednocześnie ruch do 32 pojazdów na ośmiu pasach ruchu. Dodatkowo na każdym z pasów można ustawić odmienne limity prędkości dla różnych typów pojazdów.

Zobacz: Służby testują fotoradary. Najlepsze trafią na drogi

Urządzenie potrafi rozpoznać naruszenie odstępu od poprzedzającego pojazdu, przekraczanie niedozwolonych linii oraz wyprzedzanie pojazdów z niewłaściwej strony. Dodatkowo urządzenie wykryje przejazd na czerwonym świetle, skręt w lewo z pasa do jazdy na wprost lub w prawo, a także niedozwolone zawracanie.

Urządzenie MESTA Fusion RN jest wyposażone w aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 lub 11 megapikseli. Fotoradar ma cztery metry wysokości, co znacznie utrudni zniszczenie przez wandali.

Przeczytaj koniecznie: Pojawił się nowy rodzaj fotoradarów mierzących… hałas

Taki kombajn może już niebawem stanąć przy polskich drogach. Wszystko w ramach projektu „Zwiększenie skuteczności i efektywności systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym”. GITD ma w planach zakup 358 nowych fotoradarów, a 100 sztuk pojawi się w zupełnie nowych lokalizacjach.

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

19 Rajd Włocławski – Choceń 2022 – KJS – zapowiedź

19 Rajd Włocławski - Choceń 2022, będący III Rundą MOB w KJS odbędzie się w niedzielę, 16 października. Zachęcamy do udziału i kierujemy na organizatora - Automobilklub Włocławski.
19 Rajd Włocławski - Choceń 2022, będący III Rundą MOB w KJS odbędzie się w niedzielę, 16...

Best of 6 runda MP Rallycross [wideo]

Najciekawsze sytuacje na Autodromie Słomczyn podczas minionej 6 rundy Mistrzostw Polski Rallycross i Pucharu Polski Autocross. Weekend...

Kajetanowicz po testach przed WRC Rajdem Nowej Zelandii [wideo]

Kajetan Kajetanowicz ma już za sobą szutrowe testy przed WRC Nowej Zelandii. Polska załoga zapoznała się już...

Toyota GT Series Polska – trzecia runda na torze w Kielcach

Dobiega końca drugi sezon Toyota GT Series Polska. W tym roku do zawodów zapisało się ponad 110...

Piotr Więcek przed szansą na tytuł Mistrza Europy w driftingu

W najbliższą sobotę oczy wszystkich kibiców driftingu zwrócone będą na łódzką Moto Arenę, gdzie odbędzie się ostatnia...

NAJPOCZYTNIEJSZE