Kierowcą Peugeota 208 Rally4 będzie Łukasz Lewandowski, aktualnie startujący z Piotrem Białowąsem, Peugeotem 208 w specyfikacji R2. W zeszły weekend Łukasz zadebiutował na trasach ERC podczas Rally Islas Canarias. Wtedy też obsługą 208 R2 zajęła się stajnia ToppCars, z której Skodę Fabię R5 wypożyczał Andreas Mikkelsen. Lewandowski od kilku sezonów regularnie startuje w konstrukcjach przednionapędowych, a przyszły sezon wiąże ze startami w Mistrzostwach Europy. O wszystkich szczegółach dotyczących startów 208 Rally4 poinformował nas sam Łukasz Lewandowski.

Łukasz Lewandowski – załoga chce powalczyć po za Polską

,, Auto należy do stajni EvoTech z Ustronia. Naszym planem było wystartować w tym roku takim autem w kilku rundach ERC, ale ze względu na pandemię koronawirusa i problemy logistyczne w Peugeot Sport termin dostawy tego auta znacznie się wydłużył i naszych planów nie udało się zrealizować. Jeśli wszystko pójdzie dobrze zamierzamy powtórzyć naszą próbę w 2021. Chcielibyśmy wystartować w min. 5 rundach ERC, ale zależy to od dalszego rozwoju sytuacji z pandemią oraz od finansów. Obserwując wyniki starszej konstrukcji 208 widać wyraźnie, że starty na poziomie ERC mają sens tylko autem Rally4 bo jest ono po prostu dużo szybsze i zdecydowana większość zawodników dysponuje takim właśnie sprzętem” – powiedział nam Łukasz Lewandowski.

Kiedy zobaczymy nowego Peugeota w RSMP? Najpewniej nie za szybko, choć auto mogło zadebiutować już na tegorocznym Rajdzie Świdnickim. Niestety, samochód został rozbity przez Macieja Lubiaka podczas testów. Tamten egzemplarz należał do czeskiej stajni.

Autor: Dominik Reda