poniedziałek, 2 sierpnia, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona główna Aktualności Nowy sponsor tytularny oraz Radio Rajdowe, czyli nowości w RSMP

Nowy sponsor tytularny oraz Radio Rajdowe, czyli nowości w RSMP

Cykl Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski zyskał nowego partnera natomiast na czele promocji medialnej RSMP stanie znany wszystkim Łukasz Lewandowski.

ProfiAuto Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski, taką nazwę od dziś przybrały najważniejsze w Polsce zawody załóg rywalizujących w rajdach samochodowych. PZM zawarł także umowę z nowym promotorem, którym została firma IQ Marketing Poland, reprezentowana przez znanego z rajdowych tras Łukasza Lewandowskiego. Zadaniem promotora na najbliższy rok będzie rozwinięcie promocji cyklu poprzez pozyskanie nowych partnerów oraz działania skoncentrowane w Internecie i social mediach.

– Od wielu lat jestem czynnym zawodnikiem, a przy okazji spędziłem ponad dwie dekady zajmując się zawodowo marketingiem. Zdaję sobie sprawę, że podejmuję się trudnego zadania, ponieważ rajdy samochodowe nie są obecnie najpopularniejszą dyscypliną sportu. To przekłada się z pewnością na trudności w pozyskaniu sponsorów, a jak wiemy jakość i zasięg działań promocyjnych w dużym stopniu zależy od możliwości finansowych. Na całe szczęście rajdy mają wielu wiernych kibiców, a przez ostatnie tygodnie przekonałem się, że w naszym środowisku jest nadal wielu pasjonatów, którzy chętnie wspierają wszelkie inicjatywy. Jestem więc optymistą i myślę, że konsekwencja w działaniu i polityka małych kroków sprawi, że stopniowo rajdy będą docierać do coraz większej grupy odbiorców. Cieszę się, że podjęliśmy współpracę z marką ProfiAuto, bo to ważny krok w promocji RSMP – podkreśla Łukasz Lewandowski.

Nowy pomysł na promocję

Od niedawna kibice oraz fani tego sportu, mogli zauważyć większą aktywność w social mediach dzięki kilku seriom skupiających wokół siebie głównie wywiady z zawodnikami stanowiącymi czołówkę ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Interesujące materiały wideo mają być tylko częścią planu, który w głównej mierze będzie opierał się na zupełnie nowym projekcie, którym jest Radio Rajdowe. Stacja ta będzie odpowiedzialna za relację z każdej eliminacji, zaczynając już od 49. Rajdu Świdnickiego Krause.

ProfiAuto RSMP – jak ma wyglądać sezon 2021

Na trasach powinniśmy zobaczyć mocną stawkę samochodów w topowej kategorii Rally2 (dawne R5). Swoje starty zapowiedzieli już m.in. Grzegorz Grzyb, Łukasz Kotarba, Marek Nowak, Adrian Chwietczuk oraz powracający po przerwie Zbyszek Gabryś. Liczymy również na obecność załogi Orlen Teamu, czyli Kacpra Wróblewskiego z Kubą Wróblem, a także na Tomka Kasperczyka, Sylwestra Płachytkę, Jarka Kołtuna, Daniela Chwista i Maćka Lubiaka.

Wiemy już, że na trasach ProfiAuto RSMP zobaczymy także zupełnie nowe samochody kategorii Rally3 i Rally4. Dla Fiesty Rally3 będzie to pierwszy sezon rajdowy, ponieważ samochód zaledwie kilka tygodni temu zadebiutował podczas O.K Auto-Ralli. Niewykluczone, że za kierownicą jednego z nich zobaczymy ubiegłorocznego Mistrza Polski w kategorii aut z napędem na jedną oś – Radka Typę, który, jak sam zdradził, jest bardzo blisko ogłoszenia swoich startów w wyższej klasie niż w ubiegłym sezonie, podobnie zresztą, jak Łukasz Byśkiniewicz, który w wywiadzie dla RSMP TV zasugerował, że także rozważa tę kategorię.

Foto:Maciej Niechwiadowicz

Polska „ośka” również zapowiada się emocjonująco. Samochody Rally4 testowali m.in. Szymon Cieślak, Kamil Bolek, Jakub Brzeziński, Grzegorz Bonder, Jacek Polok, Balbina Gryczyńska i Michał Tochowicz.

W nadchodzącym sezonie zawodnicy będą rywalizowali o mistrzowskie laury zarówno na kultowych odcinkach asfaltowych, jak i widowiskowych szutrach. Dwie spośród siedmiu zaplanowanych rund odbędą się za granicą, na Litwie i Słowacji, a 77. Rajd Polski będzie jednocześnie rundą Mistrzostw Europy. Sezon rozpocznie Rajd Świdnicki Krause już w weekend 24-25 kwietnia.

Foto:Maciej Niechwiadowicz

Organizatorzy zdają sobie sprawę, że obecna sytuacja pandemiczna jest trudna i może pokrzyżować plany, a przede wszystkim może zmusić do organizacji imprez bez udziału kibiców. Między innymi z tego powodu już od pierwszej rundy kibice będą mogli posłuchać Radia Rajdowego, które na żywo skomentuje wszystko to, co dzieje się na rajdzie.

ŹródłoRSMP.PL
Dominik Reda
Rajdy samochodowe są jego całym życiem. Interesuje go wszystko co z nimi jest związane – ciekawostki, statystyki, historia. W Rally and Race Dominik będzie Wam przybliżał wszystko co związane jest z tą dyscypliną motorsportu.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Super OES Toru Łódź – 13.08.2021 – zapisy

Super OES Toru Łódź
Super OES Toru Łódź to impreza o której warto przypomnieć dziś, bo czasu zostało niewiele! 13 sierpnia...

Valvoline Rajd Małopolski 2021 Action & Crash by RRV

Valvoline Rajd Małopolski
Valvoline Rajd Małopolski 2021 Action & Crash by RRV - czyli kolejna dawka dzwonów i ratowań z...

Valvoline Rajd Małopolski 2021 – wyniki + action video

Valvoline Rajd Małopolski 2021
Valvoline Rajd Małopolski 2021 wygrany przez załogę Michał Rokita i Rafał Ślęczka! Załoga Renault Clio broniła się...

Maciej Manejkowski o nowym torze Rallycross Poznań

Rozpoczynamy serię materiałów od zawodników, aby zebrać opinię od kierowców z różnych klas na temat nowego toru...

Elektryczna Fabia wykluczona z rajdów!

Choć historia elektrycznej Fabii na rajdowych oesach dopiero się rozpoczęła, być może jesteśmy już świadkami pierwszych perturbacji....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Rajd Monte Carlo 2021: Szykana i tablica w miejscu wypadku Tanaka

Podczas tegorocznej edycji Rajdu Monte Carlo organizatorzy przewidzieli kilka ważnych zmian. Jedną z nich są specjalne środki ostrożności w miejscu ubiegłorocznej kraksy Tanaka. W tym...

Jakub Brzeziński wraca do ścigania i wsiada do Rally4!

„Colin”, czyli Jakub Brzeziński, po roku przerwy od regularnych startów wraca w wielkim stylu. Mistrz Polski w klasie 4WD opowiedział nam o swoich szczegółowych...

Kto i czym pojedzie w RSMP, czyli co już wiemy o roszadach wśród polskich kierowców

Sezon RSMP 2021 rusza za nieco ponad trzy miesiące, ale niektórzy kierowcy już przedstawili swoje częściowe plany na tegoroczny rok zmagań w krajowym czempionacie. Adrian...

Fabia R5 vs Gaz 51, czyli estońska przygoda Zapały

Mariusz Zapała w niecodzienny sposób zakończył udział w Samsonas Rally Rokiskis. Mimo jednego zdarzenia to właśnie druga sytuacja sprawiła o zapadnięciu decyzji o wycofaniu...