środa, 8 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiNowy szef Ferrari oficjalnie przedstawiony. Koniec plotek i domysłów

Nowy szef Ferrari oficjalnie przedstawiony. Koniec plotek i domysłów

Nowy szef Ferrari został oficjalnie przedstawiony zaraz po tym, jak Alfa Romeo ogłosiła jego odejście. Frederic Vasseur staje przed trudnym zadaniem, żeby przywrócić ekipę Scuderii na sam szczyt.

Nowy szef Ferrari oficjalnie zakomunikowany. Włoska stajnia od kilku tygodni przygotowywała się do tej zmiany, ale najpierw pojawił się komunikat o dymisji dotychczasowego szefa – Mattia Binotto. Od kilku tygodni lokalne media spekulowały, że nowym szefem zespołu będzie Francuz – Frederic Vasseur.

Zobacz: Mattia Binotto oficjalnie odchodzi z Ferrari. Co z następcą?

Włoski zespół prowadził długie rozmowy z Alfa Romeo w sprawie rozwiązania umowy Francuza. W końcu zakończyły się sukcesem. Najpierw szwajcarska ekipa poinformowała o odejściu Vasseura, a już kilkadziesiąt minut później pojawił się komunikat o nowym szefie i dyrektorze generalnym Ferrari.

Francuz nie będzie miał łatwego zadania. Ferrari chce wrócić na szczyt, a po raz ostatni wygrywało mistrzostwa w 2007 roku wśród kierowców oraz 2008 wśród konstruktorów. W kolejnych latach ekipa nie była w stanie osiągnąć podobnych wyników, co skutkowało ciągłymi roszadami na stanowisku szefa zespołu.

Przeczytaj koniecznie: Ross Brawn czy Frederic Vasseur? Kto wzniesie Ferrari na szczyt?

Od 2007 roku zespołem Ferrari kierowały takie nazwiska jak Jean Todt, Stefano Domenicali, Marco Mattiacci, Maurizio Arrivabene oraz Mattia Binotto. Ostatniemu udało się wytrzymać na tym stanowisku zaledwie cztery sezony.

Frederic Vasseur od ponad ćwierćwiecza pracuje w motorsporcie. Wcześniej przez wiele sezonów zajmował się kategoriami juniorskimi. Pod jego okiem w F2 mistrzostwa zdobywali Nico Rosberg czy Lewis Hamilton. Jego zespół ART Grand Prix jest uważany za jedno z najlepszych miejsc do rozwijania młodych talentów. Tymczasem w czasie jego kadencji w Alfa Romeo od 2007 roku zespół nie odniósł wielkich sukcesów.

Po raz kolejny Vasseur i Leclerc będą pracować razem. Monakijczyk wcześniej ścigał się dla ART Grand Prix w F2 i zdobył tytuł mistrzowski. To właśnie Francuz ściągnął młodego zawodnika do teamu Alfa Romeo.

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Certyfikacja klatek bezpieczeństwa – jakie koszty ponosi producent

W 2023 weszły w życie nowe zasady odnośnie klatek bezpieczeństwa na polskiej scenie motorsportu. Od 1 stycznia...

BMW ujawnia mistrzowski skład w DTM na sezon 2023

BMW wystartuje w DTM jako Schubert Motorsport
BMW wystartuje w nadchodzącym sezonie DTM jako ekipa Schubert Motorsport. W mistrzowskim składzie wystąpi Sheldon van der...

Stoffel Vandoorne dołącza do Peugeota. Kolejny etat w sezonie 2023

Stoffel Vandoorne dołącza do ekipy Peugeota
Stoffel Vandoorne, mistrz Formuły E dołącza do zespołu Peugeota w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA w sezonie 2023. Stoffel...

Costa Balboa i Scherer dołączą do polskiego zespołu w WEC 2023!

Inter Europol Competition ma przyjemność potwierdzić, że Fabio Scherer i Albert Costa Balboa dołączą do Jakuba Śmiechowskiego...

Kalendarz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Super Sprincie 2023

rajdy amatorskie wyścigi dla amatorów
Kalendarz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Super Sprincie 2023 został opublikowany na fanpage'u PZM Rzeszów 7 lutego....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here