Nowy zwycięzca w E1GOKART Super S Cup

Fot. Tomasz Kubiak/ŚwiatWyścigów.pl

Sezon polskich wyścigów samochodowych został zainaugurowany w sobotni poranek na Torze Poznań. Przywilej rozegrania pierwszego wyścigu w 2024 roku przypadł E1GOKART Super S Cup, gdzie pierwsze zwycięstwo odniósł Adam Nojman.

Zdobywca pole position kontynuował swój pojedynek z Damianem Stachowiakiem, których w kwalifikacjach dzieliło tylko 0,008 sekundy. W sobotę walczyli nie na dystansie jednego okrążenia, a 25-minutowego wyścigu.

Stachowiak popisał się lepszym startem i zrównał się ze zdobywcą pole position na wjeździe do pierwszego zakrętu, a nawet minimalnie go wyprzedzał. Nojman utrzymał jednak zewnętrzną linię, która dawała mu wewnętrzną do kolejnego zakrętu, gdzie odzyskał prowadzenie i nie oddawał go do samego końca.

Nojman nie miał jednak ani chwili spokoju, bowiem Stachowiak nie odstępował go na więcej niż kilka długości samochodu i wyczekiwał błędu swojego rywala. Lider wyścigu wytrzymał jednak presję i odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w E1GOKART Super S Cup, przekraczając linię mety z przewagą 0,515 sekundy.

Stachowiak zajął drugie miejsce oraz zgarnął bonusowy punkt za najszybsze okrążenie wyścigu. Swoje pierwsze podium wywalczył ubiegłoroczny debiutant Paweł Namysłowski, za którym uplasował się Konrad Miler. Tomasz Urbański pozostał na polach startowych i przez cały wyścig musiał gonić stawkę, kończąc na piątej pozycji.

Po pierwszym wyścigu sezonu Nojman jest liderem klasyfikacji generalnej, z 8-punktową przewagą nad Stachowiakiem. Przed zawodnikami E1GOKART Super S Cup w sobotę jeszcze dwugodzinny wyścig długodystansowy Mistrzostw Polski Endurance.

Podobają ci się nasze newsy? Nie przegap żadnego: obserwuj RALLY and RACE na Google News.