piątek, 1 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualnościNowy zwycięzca w Trofeo di serie

Nowy zwycięzca w Trofeo di serie

Mateusz Peczka odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w swoim zaledwie trzecim starcie w Trofeo di serie. Podczas piątkowego wyścigu lipcowej rundy na Torze Poznań pokonał zdobywcę pole position Juliana Śmiechowskiego oraz Michała Radołowicza.

Śmiechowski utrzymał prowadzenie po starcie, powstrzymując za sobą byłego mistrza serii Piotra Ławskiego. Ten wyprzedził zdobywcę pole position na trzecim okrążeniu, lecz Śmiechowski szybko się zrewanżował i powrócił na prowadzenie.

Wraz z upływem dystansu do pierwszej dwójki zaczęli dołączać kolejni kierowcy. Ostatecznie w walce pozostała czwórka zawodników, w tym Michał Radołowicz i startujący z czwartej pozycji Peczka.

Na 10. okrążeniu Peczka wyprzedził Ławskiego i wyszedł na drugą lokatę, a na kolejnym kółku wyprzedził Śmiechowskiego i objął prowadzenie na dwa okrążenia do mety. Tegoroczny debiutant nie oddał już prowadzenia i minął linię mety z przewagą 0,379 sekundy nad Śmiechowskim.

Radołowicz na ostatnim okrążeniu wyprzedził Ławskiego, który tym samym pierwszy raz w tym sezonie nie stanął na podium. Piąte miejsce zajął David Dziwok, przed Rafałem Paprotą i Franciszkiem Hałatnikiem. Franz Dziwok był ósmy, pokonując Damiana Batorowicza i Filipa Dziwoka.

Dzięki wygranej, Peczka awansował na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej po pięciu rundach. Na półmetku sezonu Śmiechowski zmniejszył stratę do prowadzącego Ławskiego do 34 punktów.

Drugi wyścig Trofeo di serie odbędzie się w sobotę.

Tomasz Kubiak
Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

NOWOŚCI

Łukasz Borowski: „Mam nadzieję, że zobaczymy się na Karowej!”

Borowski
Łukasz Borowski to stały bywalec superoesów i amatorskich imprez torowych, na których święcił już niejeden triumf. Przed...

Trwa badanie kontrolne przed 61. Rajdem Barbórka

Trwa badanie kontrolne przed 61. Rajdem Barbórka. Jesteśmy na miejscu! Badanie Kontrolne do 61. Rajdu Barbórka zlokalizowane jest...

Czy to koniec The Grand Tour? Nakręcono już ostatni odcinek?

Grand Tour
Wygląda na to, że słowa Clarksona wypowiedziane w 2019 roku okazały się prorocze... Według najnowszych doniesień, Amazon...

61. Rajd Barbórka – utrudnienia w ruchu, zamknięte ulice

Dosłownie godziny dzielą nas od startu 61. edycji Rajdu Barbórka. Włodarze Warszawy poinformowali o wszystkich utrudnieniach w...

61 Rajd Barbórka – harmonogram i relacje LIVE

Już w sobotę 2 grudnia wielki finał sezonu za sprawą 61 Rajdu Barbórka. W tegorocznej edycji zmierzy...

NAJPOCZYTNIEJSZE