sobota, 13 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościNyirad wraca do Mistrzostw Europy Rallycross

Nyirad wraca do Mistrzostw Europy Rallycross

Węgierski klasyk i jeden z najciekawszych obiektów w Europie wraca do Mistrzostw Europy Rallycross 2022. Ostatni raz Nyirad gościł zawodników ERX w 2013 roku. Co ciekawe w przyszłym roku mistrzostwa starego kontynentu częściowo będą samodzielnymi wydarzeniami.

Poznaliśmy już kalendarz WRX i ERX na sezon 2022. Miłą niespodzianką jest powrót obiektu Nyirad, który uchodzi wśród kierowców za jeden z najciekawszych i zarazem najbardziej wymagających torów. Węgry rozpoczną sezon ERX w maju 2022. Nyirad zlokalizowany jest na terenie starej kopalni z dużą różnicą wysokości. Każdy kto choć raz wystartuje na tym torze zakochuje się w nim. Jest on uznawany za „tor starej szkoły”. Obiekt ma wiele podjazdów, zjazdów małą hopę asfaltową i drugą szutrową oraz sporo szutrowych zakrętów. Do tego jest bardzo trudny technicznie i nie wybacza błędów bo lokalizacja w ciasnych nitkach nie dała możliwości stworzenia większych stref wypadowych. Posiada też Autcorssową specyfikację z pełną szutrową nawierzchnią.

fot. Michał Kondrowski | rallyart.pl

Ostatni raz zawody cyklu Mistrzostw Europy Rallycross odbyły się w Nyirad w 2013 roku. Później na obiekcie odbywały się zawody mistrzostw Węgier oraz zawody FIA CEZ czy rundy połączonych cykli kilku krajów ościennych.

Niestety do Nyirad nie zawitają kierowcy Mistrzostw Świata Rallycross 2022 co naszym zdaniem będzie stratą dla samych zawodników jak i dla serii. WRX ruszy później niż ERX. Tym sposobem mistrzostwa starego kontynentu klas ERX1 i ERX3, czyli dawnych SuperCars i Super1600, będą na początku sezonu samodzielnym wydarzeniem.

W kalendarzu przy węgierskim pozycji jest jeszcze adnotacja odnośnie homologacji więc organizator musi dokończyć formalności związane z homologacją obiektu.

fot. Michał Kondrowski | rallyart.pl

Kalendarz WRX i ERX 2022:

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Spece od gleby zabierają się za rajdowego klasyka – Gadanie kontrolne

Audi Quattro Stance works - gadanie kontrolne
Kojarzycie StanceWorks? Ekipa, która naprawdę wie co to znaczy dobrze zglebić auto rusza z nowym projektem! Jeśli...

Vlog Mikołaja Marczyka z Rajdu Finlandii WRC

Mikołaj Marczyk udostępnił w sieci swój kolejny vlog, tym razem aktualny mistrz Polski RSMP zabiera nas w...

Toyota GR86 staje w płomieniach… tuż po odebraniu z serwisu

Możesz pozwolić sobie na zakup małego, sportowego samochodu. Wybierasz więc uroczą i naprawdę mocną Toyotę GR86. Chcesz...

24. Grand Prix Sopot Gdynia GSMP 2021 – Action by MaxxSport [archiwum]

GSMP Sopot video
24. Grand Prix Sopot Gdynia GSMP 2021 - Action by MaxxSport to podsumowanie zeszłorocznej rywalizacji na trójmiejskiej...

Neuville cieszy się z powrotu na rodzime oesy

Sezon 2022 nie układa się po myśli kierowcy Hyundaia... Thierry Neuville cieszy się więc z powrotu na...

NAJPOCZYTNIEJSZE