piątek, 21 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościNyirad wraca do Mistrzostw Europy Rallycross

Nyirad wraca do Mistrzostw Europy Rallycross

Węgierski klasyk i jeden z najciekawszych obiektów w Europie wraca do Mistrzostw Europy Rallycross 2022. Ostatni raz Nyirad gościł zawodników ERX w 2013 roku. Co ciekawe w przyszłym roku mistrzostwa starego kontynentu częściowo będą samodzielnymi wydarzeniami.

Poznaliśmy już kalendarz WRX i ERX na sezon 2022. Miłą niespodzianką jest powrót obiektu Nyirad, który uchodzi wśród kierowców za jeden z najciekawszych i zarazem najbardziej wymagających torów. Węgry rozpoczną sezon ERX w maju 2022. Nyirad zlokalizowany jest na terenie starej kopalni z dużą różnicą wysokości. Każdy kto choć raz wystartuje na tym torze zakochuje się w nim. Jest on uznawany za „tor starej szkoły”. Obiekt ma wiele podjazdów, zjazdów małą hopę asfaltową i drugą szutrową oraz sporo szutrowych zakrętów. Do tego jest bardzo trudny technicznie i nie wybacza błędów bo lokalizacja w ciasnych nitkach nie dała możliwości stworzenia większych stref wypadowych. Posiada też Autcorssową specyfikację z pełną szutrową nawierzchnią.

fot. Michał Kondrowski | rallyart.pl

Ostatni raz zawody cyklu Mistrzostw Europy Rallycross odbyły się w Nyirad w 2013 roku. Później na obiekcie odbywały się zawody mistrzostw Węgier oraz zawody FIA CEZ czy rundy połączonych cykli kilku krajów ościennych.

Niestety do Nyirad nie zawitają kierowcy Mistrzostw Świata Rallycross 2022 co naszym zdaniem będzie stratą dla samych zawodników jak i dla serii. WRX ruszy później niż ERX. Tym sposobem mistrzostwa starego kontynentu klas ERX1 i ERX3, czyli dawnych SuperCars i Super1600, będą na początku sezonu samodzielnym wydarzeniem.

W kalendarzu przy węgierskim pozycji jest jeszcze adnotacja odnośnie homologacji więc organizator musi dokończyć formalności związane z homologacją obiektu.

fot. Michał Kondrowski | rallyart.pl

Kalendarz WRX i ERX 2022:

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Ogier zdobywa czwartkowe zbocza Monte Carlo

Gospodarze najlepiej rozpoczęli wieczorne zmagania na oesach 90. Rajdu Monte-Carlo. Sebastien Ogier w Toyocie triumfował na obu...

GR Yaris Rally1 i Puma Rally1 w Parku Serwisowym

Toyota GR Yaris Rally1 i Ford Puma Rally1 Hybrid 2022 w Parku Serwisowym przed Rajdem Monte Carlo.

Konrad Dąbrowski na juniorskim podium Rajdu Dakar 2022

14 stycznia zakończyła się 44. edycja Rajdu Dakar, który po raz trzeci odbywał się w Arabii Saudyjskiej....

VI SuperOES Tor Poznań

Filmowe podsumowanie z przejazdów na VI SuperOESie Torze Poznań z 15 stycznia 2022 roku.

1. Rajd Ziemi Sanockiej KJS

Jeżeli chcecie wziąć udział w fajnej imprezie o randzie KJS, to mamy dla Was idealną propozycję -...

NAJPOCZYTNIEJSZE