O to właśnie chodzi!

363

Darvit VI Walimska Zimówka nie była „zimówką” tylko z nazwy. Zawodnicy trzykrotnie musieli pokonać trasę z Walimia na Przełęcz Walimską, która w wielu miejscach była naprawdę zdradliwa, a podczas ostatniej próby sowiogórską trasę pokryła gęsta mgła. Rajd odbył się w niedzielę 21 stycznia i otworzył sezon rajdowy na Dolnym Śląsku.

1 - fot P. Puchalski Rally Foto

W rajdzie na prawdziwych odcinkach specjalnych debiutowali uczestnicy programu „BS Rally Team dla młodych”. Za sterami Fiata CC zasiadł Arek Idzi pilotowany przez Dominikę Samburską. Zawodnicy prezentowali równe tempo unikając nieprzewidzianych przygód, co pozwoliło na osiągnięcie mety na piątym miejscu w klasie I (samochody o pojemności do 903 ccm) ze startą niespełna 7 sekund do podium.

przed_startem (1)

– Był to nasz potrójny debiut, bowiem wystartowaliśmy nowym dla nas autem, po raz pierwszy w ramach programu „dla młodych” oraz pierwszy raz w typowym rajdzie, a warunki nie rozpieszczały – przyznaje Arek Idzi. – Mimo tego jechało nam się bardzo dobrze. Na ostatnim przejeździe zaskoczyła nas bardzo gęsta mgła. Widoczność spadła praktycznie do zera, ale na szczęście obyło się bez przygód.

przed_startem (2)

Jak podkreślają organizatorzy projektu – Sławomir Szpot i Mariusz Brylski – nie wyniki są dla nich teraz priorytetem, a przede wszystkim systematyczne kończenie zawodów, praca nad techniką jazdy oraz sztuką opisu trasy. – To wszystko składa się wtedy w logiczną całość i daje zawodnikowi podstawy do osiągania sukcesów – przyznaje Sławomir Szpot. – Nie można powiedzieć, że wynik sam przyjdzie, ale będzie o niego zdecydowanie łatwiej.

przed_startem (3)

BS Rally Team dla młodych” to pierwszy w Polsce projekt na poziomie prywatnych rajdów, gdzie debiutująca załoga może liczyć na doświadczenie i wsparcie ze strony innych zawodników. Nie dotyczy to tylko koleżeńskich rad, ale zespół zapewnia także kompleksowe przygotowanie samochodu do startu, jego obsługę i organizację całego serwisu oraz ponosi całkowite koszty związane ze startem załogi biorącej udział projekcie.

Najważniejsza jest systematyka i osiągnie mety – podsumowuje Mariusz Brylski. – W Walimu udało się to. Z niecierpliwością czekamy na kolejny start młodego duetu. A ten już w marcu podczas drugiej rundy Rajdowego Samochodowego Pucharu Sudetów.

BS Rally Team

A tak walczyliśmy na trasie Walimskiej Zimówki:
https://www.youtube.com/watch?v=1Yn9R1dMLLQ&feature=youtu.be

Podpis zdjęcia:
1 – fot P. Puchalski Rally Foto –
Nie wyniki są dla nich teraz priorytetem, a przede wszystkim systematyczne kończenie zawodów, praca nad techniką jazdy oraz sztuką opisu trasy

 

Przed startem – fot.: BS Rally Team – Za sterami Fiata CC zasiadł Arek Idzi pilotowany przez Dominikę Samburską

 

przed_startem (4)

#fiatcc#idzi#samburska#kalendarz#start#rally#rajd#bsrallyteam#bsDlaMłodych

inf.pras.