OFFmaniaRC – raj dla modelarzy

Trzy dni zabawy na pięciu off-roadowych trasach Jura Parku w Bałtowie, blisko 200 terenowych modeli RC w małej skali i ponad stu uśmiechniętych uczestników z całej Europy - to zapowiedź największej imprezy RC w Polsce!

191
Offmania 2020

Warszawska grupa RC Nennox już po raz trzeci zaprasza właścicieli trialowych modeli RC na event pod nazwą „#OFFmaniaRC”, bodaj największą tego typu imprezę w Europie. Wystarczy wspomnieć, że w poprzednim roku do Bałtowa zjechało się blisko pół tysiąca zdalnie sterowanych Jeepów, Land Roverów, Toyot i innych off-roadowych konstrukcji w małej skali. Dzisiaj, z uwagi na ogólnoświatową pandemię COVID-19, ta frekwencja będzie oczywiście niższa, ale i tak liczba zarejstrowanych uczestników już dziś przekroczyła setkę. A do imprezy pozostało jeszcze kilka dni.

OFFmaniaRC to impreza skierowana głównie do fanów terenowych modeli gotowych podjechać pod każdą górkę, pod każdy kamień i przepłynąć przez każdy… strumyk. Spotkać tu można przepięknie odwzorowane i wyposażone we wszystkie „przeprawowe” gadżety Land Rovery, Toyoty, Mercedesy czy Jeepy. Nie brakuje też pojazdów wojskowych oraz konstrukcji własnej myśli technologicznej właściciela-modelarza. Do grona off-roadowych pasjonatów coraz częściej dołączają także drifterzy czy rajdowcy. OFFmaniaRC to po prostu trzy dni wspaniałej przygody z motoryzacją w małej skali.

Tegoroczna edycja po raz kolejny zawita na tereny Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Uczestników Offmanii spotkać będziemy mogli na trasach Jura Parku – jednego z największych parków dinozaurów w Polsce. Kilka prób sprawnościowych zlokalizowanych zostanie także pomiędzy zamkami i pałacami w skali 1:25 – to niesamowita „Polska w miniaturze”. W programie OFFmaniiRC 2020 znajduje się jeszcze kilka ciekawych propozycji, ale tych organizatorzy nie chcieli zdradzić.

Impreza startuje już w najbliższy piątek, 25. września i potrwa do niedzieli. W pierwszym dniu na uczestników czekać będą zadania na torze RC, wspomniana niespodzianka oraz mini-zawody z kontrolowanej jazdy „bokiem do przodu”, czyli drift. Sobota to już ekstremalna jazda w terenie – od rana do późnych godzin popołudniowych trialowcy będą zmagać się z ciekawymi i malowniczymi trasami biegnącymi po Bałtowskim Kompleksie Turystycznym. Wieczorem wyprawa „nocna” – tutaj obowiązkowo będzie trzeba włączyć światła drogowe 🙂 Niedziela to już finał Offmanii, a więc rozdanie nagród i mini zawody WSW Challenge.

Wstęp dla kibiców jest w większości bezpłatny – spacer po Jura Parku nie wymaga uiszczenia opłaty. Niektóre zadania zlokalizowane są jednak na obszarach biletowanych i tam kilka złotych w kasie będziemy musieli zostawić. Ale naprawdę warto to przeżyć i zobaczyć.

Organizatorami wydarzenia OFFmaniaRC 2020 są RC Nennox, Bałtowski Kompleks Turystyczny i po raz pierwszy marka Proline Racing.

Więcej informacji o zawodach na stronach:

https://www.facebook.com/events/1430995757049068/
http://offmaniarc.rcnennox.com
http://wswchallenge.rcnnenox.com