piątek, 1 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualnościOficjalna prezentacja zespołu Macieja Dreszera

Oficjalna prezentacja zespołu Macieja Dreszera

W skrócie:

BMW Cup 11

  • Inauguracja cyklu wyścigów BMW M235i Racing Cup

 BMW Cup 10

  • Kobieta partnerką Maćka Dreszera w zespole Dreszer Motorsport

 BMW Cup 5

  • Utytułowany kierowca, zwycięzca z Le Mans, będzie pomagał Maćkowi

BMW Cup 4

Zolder, 20 marca 2015 – Na słynnym belgijskim torze odbyła się wczoraj oficjalna prezentacja samochodów, które będą rywalizować w tegorocznym BMW M235i Racing Cup. W spotkaniu wziął udział Maciej Dreszer, 19-latek z Tarnowa, ubiegłoroczny triumfator w pucharze GT86 Cup na torze Nürburgring. Maciek odebrał samochód BMW M235i Racing, którym będzie ścigał się w tym sezonie, miał też okazję by oficjalnie zaprezentować swój zespół Dreszer Motorsport.

BMW Cup 14

BMW M235i Racing Cup to zupełnie nowy cykl wyścigowy. Wszystkie zespoły które w nim startują będą się ścigać takimi samymi samochodami z trzylitrowym sześciocylindrowym silnikiem z turbo o mocy 333 koni mechanicznych napędzającym tylną oś.

BMW Cup 15

Na tegoroczny kalendarz startów składa się 7 wyścigów na słynnych torach w Belgii i Holandii: Spa, Zolder i Zandvoort. Dokładny terminarz wygląda następująco:

 

  • 04-05 kwietnia – Trophée des Fagnes – Spa-Francorchamps (180 minut)
  • 09-10 maja – New Race Festival – Zolder (125 minut)
  • 06-07 czerwca – Benelux Open Races – Zandvoort (180 minut)
  • 21-22 czerwca – Syntix Superprix – Zolder (125 minut)
  • 29-30 sierpnia – 24 Hours of Zolder – Zolder (24 godziny)
  • 10 października – 24H 2CV – Spa-Francorchamps (180 minut)
  • 7 listopada – Race Promotion Night – Zolder (400 minut)

 

Szczegóły dot. pucharu można znaleźć pod adresem http://www.bmwm235iracingcup.be/

BMW Cup 17

W pucharze BMW Maciej Dreszer stworzy zespół wspólnie ze Stéphane Kox, 22-letnią zawodniczką z Holandii. W poprzednich sezonach Kox ścigała się m.in. w seriach ADAC Formel Masters i Seat Leon Eurocup.

 

Zespół wspomagać będzie Peter Kox, utytułowany kierowca, ojciec Stéphane. 51-letni Holender jest jednym z najbardziej doświadczonych europejskich zawodników startujących w wyścigach endurance. W słynnym 24-godzinnym wyścigu Le Mans uczestniczył 13 razy, w 2003 roku wygrał tam w klasie GTS, trzykrotnie był trzeci. Ścigał się m.in. McLarenem F1 GTR, był kierowcą fabrycznym Astona Martina, Lamborghini i McLarena. W 2014 roku brał udział w pierwszym oficjalnym starcie nowego McLarena 650S GT3 podczas wyścigu Gulf 12 Hours. W ubiegłym roku startował też m.in. w serii Blancpain Sprint Series w której Lamborghini Gallardo GT3 dzielił z Markiem Hayekiem, prezesem firmy Blancpain, sponsora tej serii wyścigowej.

 

Trenerem Maćka pozostaje Kuba Golec, wielokrotny mistrz Polski w wyścigach, ale Peter Kox będzie służył Stéphane i Maćkowi radą i doświadczeniem. Pierwsze wspólne treningi ta trójka rozpocznie już w ten weekend, by przygotować się do zaplanowanego na początek kwietnia wyścigu na torze Spa otwierającego tegoroczny BMW M235i Racing Cup.

BMW Cup 22

19-letni Maciej Dreszer to jeden z najbardziej utalentowanych młodych kierowców wyścigowych w Europie. W 2014 roku Tarnowianin zwyciężył w cyklu zawodów długodystansowych GT86 Cup na niemieckim Nürburgringu, startując w barwach utytułowanego niemieckiego zespołu Doerr Motorsport, którego barwy reprezentował m.in. Kevin Estre, fabryczny kierowca McLarena. Maciej został także, indywidualnie, wicemistrzem cyklu wyścigów górskich FIA CEZ Hill Climb Trophy (grupa N+2000). W 2014 roku jako kierowca wyścigowy przeszedł do historii – został najmłodszym zawodnikiem w historii toru Nürburgring, najmłodszym który wygrał wyścig na tym torze oraz najmłodszym uczestnikiem 24-godzinnego wyścigu ADAC Zurich 24 Rennen na Nürburgringu.

Inf.pras.

NOWOŚCI

Łukasz Borowski: „Mam nadzieję, że zobaczymy się na Karowej!”

Borowski
Łukasz Borowski to stały bywalec superoesów i amatorskich imprez torowych, na których święcił już niejeden triumf. Przed...

Trwa badanie kontrolne przed 61. Rajdem Barbórka

Trwa badanie kontrolne przed 61. Rajdem Barbórka. Jesteśmy na miejscu! Badanie Kontrolne do 61. Rajdu Barbórka zlokalizowane jest...

Czy to koniec The Grand Tour? Nakręcono już ostatni odcinek?

Grand Tour
Wygląda na to, że słowa Clarksona wypowiedziane w 2019 roku okazały się prorocze... Według najnowszych doniesień, Amazon...

61. Rajd Barbórka – utrudnienia w ruchu, zamknięte ulice

Dosłownie godziny dzielą nas od startu 61. edycji Rajdu Barbórka. Włodarze Warszawy poinformowali o wszystkich utrudnieniach w...

61 Rajd Barbórka – harmonogram i relacje LIVE

Już w sobotę 2 grudnia wielki finał sezonu za sprawą 61 Rajdu Barbórka. W tegorocznej edycji zmierzy...

NAJPOCZYTNIEJSZE