niedziela, 5 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiOficjalnie: Daniel Ricciardo odchodzi z McLarena

Oficjalnie: Daniel Ricciardo odchodzi z McLarena

Wszyscy spekulowali o tym od tygodni, sami zainteresowani dementowali plotki. Tymczasem, już oficjalnie, Daniel Ricciardo żegna się ze stajnią McLarena wraz z końcem obecnego sezonu… Na razie nie znamy dalszych planów Australijczyka.

Dziś stało się to, co zapowiadano już tak naprawdę od miesięcy… Daniel Ricciardo miał z miejsca stać się największą gwiazdą McLarena, motorem napędowym zespołu i gwarantem wyczekiwanych od lat sukcesów… Niestety, Australijczyk wraz ze swoim śnieżnobiałym, idealnym uśmiechem zdołał jedynie wypełnić zadania związane ze sprzedażą akcesoriów i marketingowym rozwojem marki. A pod względem sportowym, jedno zwycięstwo na Monzy nie wystarczy do utrzymania miejsca w zespole. Oficjalnie, Daniel Ricciardo pożegna się z ekipą McLarena wraz z końcem sezonu 2021. Sam zainteresowany na razie nie zdradza żadnych szczegółów odnośnie swoich planów i ewentualnych możliwości na kolejne lata.

Daniel Ricciardo:

To był honor być częścią tej rodziny przez ostatnie 2 lata, ale po dyskusjach w ostatnich miesiącach z Zakiem i Andreasem zdecydowaliśmy się rozwiązać mój kontrakt wcześniej i rozstać się pod koniec tego sezonu. Moje plany na przyszłość będę ogłaszał niebawem, ale niezależnie od tego co przyniesie nowy rozdział, niczego nie żałuję i jestem dumny z pracy i wysiłku włożonego w rozwój McLarena, szczególnie z mojego zwycięstwa na torze Monza. Cieszyłem się pracą ze wszystkimi w McLarenie. Zarówno na torze, jak i w Woking. Teraz będę dawał z siebie wszystko w tych wyścigach. Nigdy nie byłem bardziej zmotywowany do rywalizacji i bycia częścią sportu, który kocham. Nie mogę doczekać się tego, co będzie później”.

Zak Brown:

Daniel wniósł wspaniały wkład do McLarena. Praca z nim była czystą przyjemnością. Chcę podziękować mu za cały wysiłek w ostatnich dwóch latach – zarówno na torze, jak i w fabryce. Nie jest to tajemnica, że liczyliśmy, że możemy osiągnąć więcej. Jednak jego widok na najwyższym stopniu podium był pięknym momentem. Życzymy mu wszystkiego najlepszego w przyszłości i cieszmy się na wspólną resztą obecnej kampanii”.

Jaki będzie kolejny krok w karierze „Miodożera”? Jak na razie wspomina się o tym, że Daniel mógłby powrócić do swojego byłego pracodawcy, zwłaszcza w świetle transferu Fernando Alonso do Aston Martina. Jak będzie w rzeczywistości? Musimy uzbroić się w cierpliwość.

Oficjalny komunikat brytyjskiego zespołu dostępny jest na oficjalnej stronie McLarena.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Trzy kartingowe imprezy w Lonato. Dwa podia Polaków!

WSK Super Master Series
Polscy kierowcy rozpoczęli sezon kartingowy we Włoszech. Na torze South Garda Karting w Lonato odbyły się trzy...

Podium na dla Hołka i Kurzeji

W sobotę po południu zakończyła się pierwsza runda Pucharu Świata Cross Country. Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją...

Kalendarz FIA ERC 2023 – jeden debiut, jeden powrót

Tak jak w ubiegłym sezonie, kalendarz FIA ERC 2023 składa się z ośmiu rajdów. Doszło jednak do...

125Q czyli Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro

Fiat 125P quattro Audi A3 125Q
Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro. Brzmi jak ciekawa i realna wizja sleepera, albo jak...

Mazda RX-7 – silnik Wankla na wolnych obrotach! „brap brap brap” [wideo z napisami]

Mazda RX-7 silnik wankla
Mazda RX-7 kojarzy się wszystkim z silnikiem Wankla. Nawet jeśli w Twoim sercu nie ma miłości do...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here