wtorek, 28 listopada, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaNA TOPIEOficjalnie: Kajetan Kajetanowicz odpada z gry w Japonii

Oficjalnie: Kajetan Kajetanowicz odpada z gry w Japonii

Ciężko jest znaleźć odpowiednie słowa… Oficjalnie, Kajetan Kajetanowicz rozbił swoją Skodę na drugim odcinku specjalnym Rajdu Japonii. Dla duetu Orlen Team to najprawdopodobniej koniec marzeń o tytule rajdowego mistrza świata WRC2.

Nie tak miała wyglądać oficjalna relacja z Rajdu Japonii… Niestety, rywalizacja w ojczyźnie kwitnącej wiśni zebrała swoje żniwo, a do grona pechowców dołączyli Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak. Oficjalnie, Polacy rozbili swoją Skodę na drugim odcinku specjalnym i odpadli z piątkowej rywalizacji, praktycznie grzebiąc swoje szanse na mistrzowską koronę.

Wszystko zaczęło się od wielkiego dramatu Hyundaia oraz Daniego Sordo. Auto Hiszpana spłonął na szesnastym kilometrze drugiej próby tej imprezy. Wydawało się, że oes został wstrzymany, że przerwaliśmy rywalizację. Okazało się jednak, że na trasie znajdowało się już kilka załóg WRC2. Pierwszym sygnałem, że stało się coś niedobrego były odczyty GPS dostępne w oficjalnej relacji WRC+. Kajetan i Maciej znajdowali się wyraźnie poza drogą. Mogliśmy jednak zrzucić to na garb problemów na czele stawki. Chwilę później pierwsze informacje o kraksie załogi Orlen Teamu pojawiły się na fińskich profilach na Twitterze. A chwilę później lakoniczną, smutną dla nas wiadomość podano na oficjalnej stronie cyklu.

Aktualizacja 1:15

W sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie z miejsca wypadku. Naturalnie ciężko jest fachowo ocenić skalę zniszczeń, lecz samochód biało-czerwonego duetu nie wyglądał najlepiej… Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i zaczekać na oficjalny komunikat od Kajetana.

To nie będzie łatwa noc…

Oczywiście, pozostaje nam jeszcze wierzyć, choć ewentualny, końcowy triumf zależałby od naprawdę poważnych kraks i prawdziwych dramatów bezpośrednich rywali polskiej drużyny. OS2 został przerwany, a OS3 całkowicie anulowano. Załogi kierują się teraz na linię startu czwartej próby, „Shitara Town R1”. Z powodu ogromnego chaosu, na razie ciężko wskazać lidera. A stawiając sprawę śmiertelnie poważnie… polskich kibiców już mało to interesuje.

Aktualną klasyfikację Rajdu Japonii znajdziecie oczywiście na oficjalnej stronie cyklu WRC.

Jakub Socha
Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora.

NOWOŚCI

Peugeot 208 Rallye do kupienia tylko w jednym salonie na świecie

Peugeot 205 Rallye był ogromnym sukcesem sprzedażowym, który zaskoczył samego producenta. Zaprezentowany w 1988 roku samochód miał...

Yaris Cup – całkowicie nowa klasa w polskim Rallycrossie

W sezonie 2024 zadebiutuje zupełnie nowa klasa w Mistrzostwach Polski Rallycross. Będzie to Yaris Cup. Pucharowa klasa...

Barbórka Bis z nowymi lokalizacjami

Tydzień po 61 Rajdzie Barbórka odbędzie się Rally Barbórka Bis dla kierowców amatorów. Wydarzenie będzie organizował Witold...

Rajdy kontra wyścigi – akcja roku FIA

W RALLY and RACE kochamy jednakowo rajdy i wyścigi. Zdarza się jednak, że trzeba wybrać jedno z...

61 Rajd Barbórka na żywo w TVN Turbo – harmonogram relacji

Tegoroczna edycja 61. Rajdu Barbórka ponownie będzie transmitowana na żywo. Jednak nie wszystkie odcinki. Będą trzy wejścia...

NAJPOCZYTNIEJSZE