niedziela, 29 stycznia, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyOficjalnie: Kajetan Kajetanowicz odpada z gry w Japonii

Oficjalnie: Kajetan Kajetanowicz odpada z gry w Japonii

Ciężko jest znaleźć odpowiednie słowa… Oficjalnie, Kajetan Kajetanowicz rozbił swoją Skodę na drugim odcinku specjalnym Rajdu Japonii. Dla duetu Orlen Team to najprawdopodobniej koniec marzeń o tytule rajdowego mistrza świata WRC2.

Nie tak miała wyglądać oficjalna relacja z Rajdu Japonii… Niestety, rywalizacja w ojczyźnie kwitnącej wiśni zebrała swoje żniwo, a do grona pechowców dołączyli Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak. Oficjalnie, Polacy rozbili swoją Skodę na drugim odcinku specjalnym i odpadli z piątkowej rywalizacji, praktycznie grzebiąc swoje szanse na mistrzowską koronę.

Wszystko zaczęło się od wielkiego dramatu Hyundaia oraz Daniego Sordo. Auto Hiszpana spłonął na szesnastym kilometrze drugiej próby tej imprezy. Wydawało się, że oes został wstrzymany, że przerwaliśmy rywalizację. Okazało się jednak, że na trasie znajdowało się już kilka załóg WRC2. Pierwszym sygnałem, że stało się coś niedobrego były odczyty GPS dostępne w oficjalnej relacji WRC+. Kajetan i Maciej znajdowali się wyraźnie poza drogą. Mogliśmy jednak zrzucić to na garb problemów na czele stawki. Chwilę później pierwsze informacje o kraksie załogi Orlen Teamu pojawiły się na fińskich profilach na Twitterze. A chwilę później lakoniczną, smutną dla nas wiadomość podano na oficjalnej stronie cyklu.

Aktualizacja 1:15

W sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie z miejsca wypadku. Naturalnie ciężko jest fachowo ocenić skalę zniszczeń, lecz samochód biało-czerwonego duetu nie wyglądał najlepiej… Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i zaczekać na oficjalny komunikat od Kajetana.

To nie będzie łatwa noc…

Oczywiście, pozostaje nam jeszcze wierzyć, choć ewentualny, końcowy triumf zależałby od naprawdę poważnych kraks i prawdziwych dramatów bezpośrednich rywali polskiej drużyny. OS2 został przerwany, a OS3 całkowicie anulowano. Załogi kierują się teraz na linię startu czwartej próby, „Shitara Town R1”. Z powodu ogromnego chaosu, na razie ciężko wskazać lidera. A stawiając sprawę śmiertelnie poważnie… polskich kibiców już mało to interesuje.

Aktualną klasyfikację Rajdu Japonii znajdziecie oczywiście na oficjalnej stronie cyklu WRC.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

WOŚP MotoOrkiestra Zgierz 2023 – foto

Motoorkiestra WOŚP Zgierz 2023 drift
MotoOrkiestra Zgierz wróciła na pętlę autobusową Staffa/Parzęczewska! W dniu 29 stycznia 2023 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra...

Marko wyczuwa niepokój w Mercedesie

Doradca Red Bulla Helmut Marko twierdzi, że odejście Jamesa Vowlesa z Mercedesa i objęcie przez niego stanowiska...

Kamery w kaskach u wszystkich kierowców w sezonie 2023 Formuły 1

Formuła 1 podpisała umowę na dostarczanie technologii kamer w kaskach kierowców z Racing Force Group. Przez cały...

Wielkie powroty do F1! Jak wygląda ranking TOP 10 i czy znalazło się miejsce dla Kubicy?

Robert Kubica
Na kanale F1 pojawił się film o kierowcach, którzy wracali do tego sportu z przysłowiowej „emerytury”. W...

Kalendarz 2023 – VTEC Cup Poland

VTEC Cup Poland
VTEC Cup Poland możecie zobaczyć u nas zarówno w papierowym wydaniu Rally and Race jak i regularnie...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here