Oficjalnie: Sebastien Ogier wystartuje w Rajdzie Polski

Ogier
fot. Toyota Gazoo Racing WRC - oficjalny profil Facebook

Sebastien Ogier zdradził, iż pojawi się w tym roku na mazurskich szutrach. Francuz weźmie udział w WRC Orlen 80. Rajdzie Polski!

Skąd możemy w ogóle mówić o potwierdzeniu występu Ogiera i Landaisa w Rajdzie Polski? Cóż, ośmiokrotny rajdowy mistrz świata sam się „wygadał”! Sebastien wspomniał o tym w trakcie sesji „Meet the crews”, poprzedzającej oficjalną, sportową rywalizację w Portugalii:

Polska? Cóż, w tej chwili oficjalnie wiadomo, że pojedziemy na Sardynię. Wygląda jednak na to, iż jestem odpowiednio przygotowany, aby startować w każdej imprezie. Myślę więc że są szanse na start w Polsce. No dobrze, będę tam. Ale później jadę na letnie wakacje”.

Zobacz też: „Francuski łącznik” – Hubert Kowalczyk o wyborze Renault Clio Rally3

Dla czterdziestolatka z Gap będzie to już szósty występ w Rajdzie Polski. Wcześniej wraz z Julienem Ingrassią Francuz meldował się nad Wisłą w sezonie 2009 (problemy z silnikiem), 2014 (zwycięstwo), 2015 (zwycięstwo), 2016 (szóste miejsce) oraz 2017 (trzecia pozycja).

Poza Ogierem i Landaisem, na Mazurach pojawią się także Katsuta/Johnston i Evans/Martin. Niewykluczone, iż do Mikołajek zawitają też urzędujący mistrzowie – Rovanpera i Halttunen.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 43. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.