Oficjalnie: Szilveszter Rallye 2023 odwołane

189
Szilveszter
fot. Szilveszter Rallye - oficjalny profil Facebook

Niestety, tegoroczna edycja kultowego Szilveszter Rallye została odwołana. Oficjalnym powodem jest pokłosie ostatniej pogody i trudne warunki na trasie i szlakach komunikacyjnych. Włodarze mają nadzieję, iż rajd powróci na Hungaroring w przyszłym roku.

W związku z trudną sytuacją pogodową, włodarze Szilveszter Rallye zdecydowali się na… całkowite odwołanie imprezy. Na stronie organizatora pojawiło się stosowne oświadczenie:

Komitet organizacyjny dokonał dziś przeglądu kwestii bezpieczeństwa i skonsultował się z właścicielami terenów, na których przebiegać ma rajd. W świetle zagrożeń wynikających z konieczności zmiany lokalizacji rajdu, komitet zmuszony był podjąć następującą decyzję:

Pogoda w ostatnich dniach sprawiła, iż warunki na parkingach, strefach kibica, na szlakach komunikacyjnych oraz punktach ratunkowych nie są dziś wystarczająco bezpieczne, żeby przeprowadzić imprezę. Przy podobnych warunkach nie przeprowadzono wcześniej żadnej imprezy. Nie ma możliwości ich poprawy, zaś w związku ze zbliżającymi się Świętami, nie ma szans na znalezienie innej lokalizacji. Nie można zapewnić odpowiednich standardów.

Nowy format zawodów wywołał spore poruszenie oraz wiele negatywnych opinii ze strony środowiska, co utwierdziło nas w przekonaniu, iż domem Szilveszter Rallye może być tylko Hungaroring. Dlatego tegoroczna edycja została odwołana, wierzymy, że wkrótce powróci.

Obiecujemy, iż opłacone już wpisowe zostanie jeszcze dziś zwrócone w stu procentach”.

Zeszłoroczną edycję Szilveszter Rallye wygrali gospodarze, Martin Laszlo i Gabor Zsiros w Skodzie Fabii Rally2 evo. Na 28. miejscu znalazł się Rafał Pochłopień z Bartkiem Wątrobą (Opel Astra), 33. byli Olchawski i Bosek (Audi Quattro S1). Sklasyfikowano aż 125 załóg.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 42. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.