środa, 17 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościOficjalny debiut Skody Fabii RS Rally2

Oficjalny debiut Skody Fabii RS Rally2

Doczekaliśmy się! Najnowsze dziecko motorsportowego oddziału Skody po raz pierwszy pojawiło się na odcinkach specjalnych. Fabia RS Rally2 zadebiutowała na trasie 49. Rally Bohemia, piątej rundy Rajdowych Mistrzostw Czech. Kontrolę nad sterami oddano w ręce urzędującego mistrza WRC2 – Andreasa Mikkelsena.

Inżynierowie z Mlada Boleslav długo kazali nam czekać na najnowszą generację swojego rajdowego gladiatora. Pierwsze, dość nieśmiałe zapowiedzi pojawiły się w zeszłe wakacje, podejrzanie blisko oficjalnego debiutu bezpośredniej konkurencji ze stajni Hyundaia – i20 Rally2. Obecna Fabia w specyfikacji podstawowej i udoskonalonej wariacji „evo” jest bez wątpienia najbardziej utytułowaną konstrukcją w ostatnich latach. O sukcesie czeskiego koncernu może również świadczyć fakt, że do dziś to najpopularniejszy samochód grupy R5/Rally2 poruszający się po europejskich oraz polskich odcinkach specjalnych. Nadszedł jednak czas na zmianę warty, i wraz z premierą nowego, cywilnego odpowiednika, Skoda postanowiła wprowadzić na rynek kolejną ewolucję maszyny. Czwartą generację pokazano dokładnie miesiąc temu, zaś chrzest bojowy zaplanowano na okoliczny, 49. Rally Bohemia.

fot. skoda-motorsport.com

Debiut wśród swoich

Dziewicze kilometry nowej konstrukcji pokonano podczas 49. Rally Bohemia, piątej rundy mistrzostw Czech. Dla Skody jest to iście… domowy rajd, odcinki specjalne wytyczono w bliskim sąsiedztwie miejscowej fabryki tego koncernu. Naturalnie, nowe dziecko oddziału Skoda Motorsport nie brało udziału w bezpośredniej rywalizacji. Andreas Mikkelsen, który zaprezentował światu tę maszynę dosłownie kilka tygodniu temu pokonał trasę imprezy w charakterze samochodu funkcyjnego. Pojazd przykuł jednak uwagę widzów i… fotografów. Większość filmów i relacji skupiło się właśnie na… przejazdach biało-limonkowej rajdówki.

Zwycięzcą 49. Rally Bohemia został prawdziwy weteran czeskich odcinków specjalnych i wielokrotny mistrz kraju, Jan Kopecky. Gospodarz pokonał o blisko pół minuty Austriaka, Simona Wagnera (nazwisko to może być znane naszym czytelnikom, Simon Wagner był kierowcą testowym pierwszej w pełni elektrycznej, rajdowej Fabii, modelu RE-X1 Kreisel).

Nie wiemy kiedy nowe monstrum z Mlada Boleslav weźmie udział w rywalizacji „na ostro”. Wszystkie informacje o debiucie Fabii RS Rally2 znajdziecie na stronie Skoda Motorsport.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Kartingowy evergreen. Czyli „ile trzeba mieć, żeby ryzykować w razie się straci”?

Łowca Patentów
Gadanie Kontrolne - Kartingowy Wtorek Formuła 1. Wielkie marzenie każdego młodego kartingowca. To „królowa motosportu” jest od wielu...

Udany weekend na podium dla Karola Kręta w Oschersleben

Kolejny udany weekend Karola Kręta w serii Porsche Sports Cup Deutschland. Młody zawodnik Akademii ORLEN Team stanął...

51 Rajd Barum z polakami

Rajdowe Mistrzostwa Europy w ostatni weekend sierpnia wkroczą na Czeskie odcinki specjalne za sprawą Rajdu Barum. Przed...

Rajdowe Kryterium Ustronia filmowe podsumowanie

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego wydarzenia na domowych ulicach Kajto czyli 6 Rajdowy Ustroń - Kryterium Ustronia...

CBet Rally Rokiškis 2022 – nagranie z feralnego wypadku

CBet Rally Rokiškis 2022 BMW dzwon
CBet Rally Rokiškis 2022 to nie jest impreza którą śledzi każdy fan rajdów w Polsce, ale zdjęcia...

NAJPOCZYTNIEJSZE