Ogier nadal na czele, Lindholm ucieka Polakom

fot. Sebastien Ogier - oficjalny profil Facebook

Status quo w ścisłej czołówce Rajdu Hiszpanii – Sebastien Ogier nadal prowadzi w tabeli przedostatniej rundy Mistrzostw Świata. Nie lada niepokój wywołuje forma Emila Lindholma. Fin wciąż ucieka biało-czerwonym, gubiąc bezpośredni pościg…

Za nami tylko dwa odcinki specjalne porannej pętli. Rywalizacja została wyraźnie skrócona, organizatorzy zadecydowali o całkowitym odwołaniu próby „El Montmell 1” po kraksie Gusa Greensmitha. Sebastien Ogier pozostaje liderem imprezy – zachowaliśmy pełen status quo, w czołówce nie doszło też do żadnych spektakularnych przetasowań. Sporym zmartwieniem jest tempo Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka. Pretendenci do tytułu znacznie odstają od rozpędzonego Emila Lindholma, który powiększył przewagę nad Polakami… Co istotne, Fin awansował już o dwie lokaty i znacznie polepszył wirtualny dorobek punktowy.

fot. Miko Marczyk – oficjalny profil Facebook

Sobota bez emocji

To był dość senny początek dnia w grupie Rally1. Na OS9 widzieliśmy niemrawy przebłysk Hyundaia i oesowe zwycięstwo Thierrego Neuville’a. Strata Ogiera była jednak iluzoryczna. Na kolejnej próbie doświadczony Francuz nie pozostawił już żadnych złudzeń, zdołał nawet powiększyć swoją przewagę. Ostatni oes przed popołudniowym serwisem, „El Montmell 1” został odwołany. Gus Greensmith rozbił swojego Forda, a zablokowana trasa uniemożliwiła przejazdy kolejnych załóg. Niestety, kolejny raz M-Sport jest tylko tłem dla swoich rywali… Możemy zaryzykować stwierdzenie, iż mimo triumfu Loeba w Monako, sezon jest porażką.

Nie doszło też do zmiany wektorów w WRC2. Tak jak wczoraj, Kajetanowicz i Szczepaniak wyraźnie ustępują Emilowi Lindholmowi… Polacy przegrywają bezpośrednią walkę z Finem, który z odcinka na odcinek powiększa swoją przewagę. Załoga Orlen Teamu bez problemu utrzymuje 7. lokatę, ale reprezentant Toksportu zdołał przebić się na 4. pozycję, co może dać mu wyraźną przewagę punktową. Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk spadli na 11. miejsce, lecz są tuż za zderzakiem Gregoire’a Munstera. Daniel Chwist i Kamill Heller nadal piastują pozycje w trzeciej dziesiątce WRC2, strata do Teemu Suninena wynosi 10… minut.

Aktualną klasyfikację Rajdu Hiszpanii znajdziecie naturalnie na stronie czempionatu WRC.