środa, 8 grudnia, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościOgier przesiada się do długodystansówki – Hypercara Toyoty!

Ogier przesiada się do długodystansówki – Hypercara Toyoty!

Siedmiokrotny rajdowy mistrz świata, Sébastien Ogier, po dwudniowej sesji symulatorowej z zespołem Toyota Gazoo Racing jest gotowy na pierwsze testy hipersamochodu Toyota GR010 Hybrid na torze w Bahrajnie.

Mimo zdobycia siedmiu tytułów mistrza świata WRC, Sebastian nie ma zamiaru przechodzić na emeryturę i wciąż szuka nowych wyzwań i możliwości do realizowania swoich ambitnych celów. 37 letni Francuz chce spełnić swoje marzenia i wystartować w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Wzięcie udziału w dwudniowej sesji na symulatorze w Kolonii na początku tego miesiąca, to pierwszy przystanek na drodze do tego celu.

Zobacz też: Mandaty jednak niższe niż zapowiadano!

Ogier pojedzie GR010 HYBRID w corocznym teście debiutantów FIA World Endurance Championship (WEC) na torze Bahrain International Circuit, który odbędzie się 7 listopada. Będzie to dzień po ostatnim wyścigu sezonu 2021.

fot. toyotagazooracing.com

Podczas sesji Sébastien mógł dowiedzieć się więcej o tym jak zachowuje się 700-konny GR010 HYBRID z napędem na cztery koła i poznać się z  inżynierami, którzy będą z nim współpracować w Bahrajnie.

„Cieszę się, że po raz pierwszy pojadę hipersamochodem GR010 HYBRID na torze w oficjalnym teście nowicjuszy WEC w Bahrajnie. Sesja na symulatorze przebiegła pomyślnie; miło było pracować z zespołem i po raz pierwszy odkryć GR010 HYBRID Już teraz czułem, że Hypercar bardzo różni się od TS050 HYBRID, którym jeździłem na symulatorze w zeszłym roku. Jak wszyscy wiedzą, moim marzeniem jest ściganie się w przyszłości w wyścigach długodystansowych, a test w Bahrajnie jest ważny do nauki więcej o samochodzie i o moim własnym poziomie. To dla mnie duże wyzwanie i ciężko pracuję, aby być gotowym na Bahrajn, ale naprawdę nie mogę się tego doczekać.” – Sébastien Ogier

 

fot. toyotagazooracing.com

Razem z Ogierem, udział w listopadowych testach, udział weźmie 20-letni Charles Milesi.  Został on zaproszony do udziału przez WEC w uznaniu jego imponującego sezonu LMP2, który obejmował zwycięstwo w klasie Le Mans. Podobnie jak i Sebastian, ukończył on również sesję na symulatorze w Kolonii na początku tego miesiąca.

Test dla debiutantów w Bahrajnie odbędzie się w niedzielę 7 listopada, z dwugodzinną sesją poranną, i trzygodzinną sesją popołudniową.

Marcin Maksymiuk
Miłośnik i wielki fan imprez amatorskich, w szczególności KJS/SKJS, rajdów regionalnych i rallycrossu. Zaczynał w KJSach na prawym fotelu. Fotograf i reporter wydarzeń motorsportowych.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Fiat Panda 1 by M-Sport – 300KM

Fiat Panda 1 generacji przygotowany przez M-SPORT. Panda posiada silnik 1.6-litre Ford EcoBoost o mocy 300 KM...

Niespodzianka Rajdu Barbórka – Michał Ratajczyk

Przejazdy załogi Michał Ratajczyk i Jędrzej Szcześniak to zaskoczenie i nie mała sensacja bardzo dobrej formy podczas...

Moto-Mikołaj Rzeszów 2021 – video

Moto Mikołaj Rzeszów 2021
Moto-Mikołaj organizowany przez Automobilklub Rzeszowski odbył się w tym roku 5 grudnia. Impreza odbyła się w formie...

Andrea Adamo kończy współpracę z Hyundai Motorsport

Andrea Adamo
Andrea Adamo ze skutkiem natychmiastowym przestaje pełnić funkcję szefa sportowego Hyundaia. Poinformował o tym oficjalnie Hyundai Motorsport....

Toyota Yaris GR Sport, czyli wersja poprawiona już w Europie

Toyota zaprezentowała nowego Yarisa GR Sport. Nowe auto wzbogaca linię modelową GR Sport w Europie, ale niestety...

NAJPOCZYTNIEJSZE