piątek, 29 września, 2023
Strona głównaAktualnościOgólnopolskie Wirtualne Kryterium Asów – Rajd Barbórka Warszawska 2015 – podsumowanie.

Ogólnopolskie Wirtualne Kryterium Asów – Rajd Barbórka Warszawska 2015 – podsumowanie.

Tradycyjnie już (jak co roku) sezon WRSMP kończy wyczekiwany przez wszystkich Rajd Barbórka. Rajd ten jest zwieńczeniem wyczerpującego sezonu, a także okazją aby podziękować sponsorom, jak i również możliwością startu w innym, z reguły mocniejszym samochodem, niż miało to miejsce przez cały rok. Nie można zapominać oczywiście o kibicach, którzy gorąco nam kibicowali na oesach – ten rajd jest dla nich.

12632949_913484282103665_1698016539_o

Barbórka w tym roku składała się z 6 prób. Os 1 i 3 – Służewiec, 2 i 4 – PGE Narodowy oraz dwukrotnie przejeżdżana próba Bemowo. Kierowcom krótkiego ale jakże wymagającego rajdu przyszło rywalizować głównie „po mokrym”. Dla kibiców oczywiście to nie był problem, wręcz przeciwnie, do kibicowania zagrzewał ich każdy kolejny samochód przelatujący obok nich pełnym bokiem.

Zespół RALLY and RACE w rajdzie reprezentowali:

RC1.

Hoek – i wszystko jasne! Drugi zawodnik minionego sezonu w klasie RC3 na Rajd Barbórka (mamy nadzieję, że nie tylko!) przesiadł się do Forda Fiesty RS WRC. Piękna, szybka, czysta i efektowna jazda przyczynia się do wygrania 2 odcinków specjalnych a w konsekwencji… całego rajdu! Cóż za debiut w WRC! Kibice mogli się pasjonować zaciętą walką o zwycięstwo, jednak to Hoek o 1,23s okazuje się szybszy po 6 próbach. „WOW, wykręciłem bączka na hamowaniu na szutrze! Niewiarygodne, jaki czas wyszedł. Dzięki za rajd i cóż ze emocje. Ogólnie było strasznie ślisko i klimatycznie”– komentuje na mecie Hoek. Miejmy nadzieję, że to nie był jednostkowy występ Hoek’a w klasie RC1. Pokazał tutaj dobitnie, jaki drzemie w nim potencjał. Po prostu wielkie słowa uznania!

21 miejsce w klasyfikacji generalnej zajmuje SOWA Sławomir jadący Volkswagenem Polo R WRC 2015.

Niestety z rajdu muszą wycofać się po przygodach CZECHAK Krzysztof i RUDZKI Paweł.

RC2.

W tej klasie nasz zespół miał dwóch reprezentantów.

SKRZYPCZAK Oskar jadący najsłabszym samochodem w kategorii RC2, bo Subaru Imprezą N14 N4 zajmuje bardzo dobre – 11 miejsce w klasie, wyprzedzający tym samym dużo mocniejsze samochody klasy R5 czy R4.

Niestety rajd na 3 odcinku specjalnym kończy ZYCH Grzegorz jadący tym razem Peugeotem 207 S2000 Evo Plus. Jak się okazało, błąd w notatkach spowodował wypadnięcie z drogi załogi.

 

RC3.

ZYZAK Damian i jego Clio III R3 kończy rywalizację na 5 miejscu w klasie mocnych przednionapędówek. Damian na mecie przyznał, że jechało mu się bardzo dobrze, do momentu delikatnego uderzenia bokiem auta o bandę. Uszkodzeniu uległ wybierak skrzyni biegów i kierowca Clio do mety musiał korzystać tylko z drugiego biegu.

RC4.

11 miejsce w klasie zajmuje DOMANUS Mariusz podróżując Oplem Adamem R2.

RC5.

W najsłabiej dostępnej „ośce” – R1. Reprezentował nas kierowca USS Grzegorz. Do ostatniego oesu toczyła się emocjonująca walka w tej klasie, jednak Grzegorz przygrywa rywalizację o 2,43s.

WRC.

Znakomitą niespodziankę dla kibiców przygotował USS Maciek stając na starcie rajdu pięknym Peugeotem 206 WRC w specyfikacji z 2006r. Maciek pięknie bawił kibiców jadąc pełnymi slajdami niczym Gigi Galli! Maciej na mecie przyznał, że nie jechał dla wyniku, tylko dla kibiców i fun’u.

H/A.

W klasie historyków popis jazdy zaprezentował Marcin Marciniec jadąc wiekowym, ale jakże charakterystycznym samochodem z duszą – Subaru Legacy BC RS w specyfikacji A -grupowej. Marcin wygrywa trzeci odcinek specjalny w klasie, a na mecie rajdu melduje się jako 3 zawodnik, przegrywając zaledwie o 2,25sekundy. „No i nie udało się wyprzedzić Marka. Rajd bardzo fajny, dziękuje za cały sezon!” – skomentował na mecie Marcin.

H/4.

W walce brały udział również trzy FSO Polonezy. BIERNAT Tomasz zajmuje miejsce na drugim stopniu podium w klasie.

H/2.

Trzeba pamiętać również o samochodach, na których tak naprawdę każdy kierowca uczył się rajdowego rzemiosła, mianowicie Fiat 126p. Klasa była dość mocno obsadzona, bo 11 kierowców przygotowało Maluchy.

8 miejsce zajmuje ŻUBEREK Kuba a 11 SOMPOLSKI Mateusz – który niestety korzystał z SR.

Podsumowując. Rajd udany dla naszego RALLY and RACE TEAM. Mamy zwycięstwo w generalce! Patrzymy w przyszły sezon WRSMP bardzo pozytywnie i nie możemy się już doczekać pierwszej rundy. Widzimy się już niedługo!

inf.pras.

NOWOŚCI

Ostatni taniec – zapowiedź finału WORK STUFF Super S Cup 2023

Już w nadchodzący weekend 29-30 września nastąpi rozstrzygnięcie losów walki o tytuły w Wyścigowych Mistrzostwach Polski WORK...

Evans najszybszy na shakedownie w Chile

Wicemistrz klasyfikacji generalnej Rajdowych Mistrzostw Świata WRC Elfyn Evans uzyskał najlepszy czas czwartkowego odcinka testowego Rajdu Chile. Trasa...

Rajd Wisły – Jacek Jurecki wraca do Peugeota 208 R2

68. Rajd Wisły, finałowa runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2023 zgromadzi na starcie blisko 100 załóg (w...

NASCAR Cup Series intensyfikuje emocje związane z playoffami

Walka w fazie Playoff NASCAR Cup Series staje się coraz bardziej intensywna. Kolejne dwa wyścigi przyniosą rozstrzygnięcia...

Leonardo Górski Mistrzem Włoch!

W rozegranej ostatniej rundzie Mistrzostw Włoch na torze Franciacorta Leonardo Górski przypieczętował tytuł Mistrza Włoch. Rozgrywany w...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here