środa, 6 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościOliver Solberg nie wystartuje w Rajdzie Sardynii!

Oliver Solberg nie wystartuje w Rajdzie Sardynii!

Syn rajdowego mistrza świata z 2003 roku musi jeszcze zaczekać na kolejny start w klasie WRC. Z powodu pozytywnego wyniku Covid-19 u jego ojca, Pettera Solberga, młody zawodnik pozostaje na kwarantannie i nie weźmie udziału w piątej rundzie mistrzostw świata.

Trzeba przyznać, że Oliver Solberg odziedziczył talent po ojcu a jego kariera zawodnicza nabiera tempa. Po zdobyciu tytułu wicemistrza Europy ERC w 2020 roku i jednoczesnym zwycięstwie w klasie ERC1-Junior młody zawodnik otrzymał swoją szansę w WRC. Chodź głównym celem na obecny sezon jest rywalizacja w WRC2, Solberg Jr. coraz śmielej puka do drzwi najwyższej klasy rajdowej. Na kolejny start musi jednak jeszcze zaczekać.

Zaraz po zakończeniu zmagań w Portugalii Petter Solberg otrzymał pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Mimo, że jego syn dwa razy poddał się testom i w obu przypadkach wynik był negatywny, akceptując tamtejsze prawo pozostanie na kwarantannie i nie pojawi się na starcie Rajdu Sardynii na początku czerwca.

fot. Oliver Solberg – oficjalny profil Facebook

Na powrót do WRC trzeba będzie zaczekać…

Ta decyzja może boleć podwójnie, bo po wstępnych testach WRC i fantastycznym debiucie w klasie Rally1 w Rajdzie Arktycznym, Solberg miał wrócić za kierownicę Hyundaia i20 Coupe WRC właśnie w Sardynii. 19 latek nie krył swojego rozczarowania:

Możecie sobie wyobrazić, jak bardzo jestem rozczarowany. Naprawdę, jestem tym zdruzgotany. Przez ostatni rok widzimy jednak co może się stać z powodu wirusa. Mój tato radzi sobie dobrze, ma jednak małą gorączkę. Wciąż o nim myślę”.

Teraz trudno jest się z tym pogodzić, ale mój czas w Hyundaiu WRC jeszcze nadejdzie. Rozumiem i akceptuję przepisy, które powstały w celu zatrzymania rozprzestrzeniania się wirusa. Najważniejsze jest bezpieczeństwo, więc rozumiemy tłumaczenie FIA, regulacje prawne i wytyczne władz”.

W obecnym sezonie Oliver Solberg zdobył 6 punktów w klasyfikacji WRC za siódme miejsce w Rajdzie Arktycznym. W klasie WRC2 zawodnik ma 10 punktów za piątą lokatę w Portugalii.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Bolidy F1 już w najbliższy weekend pojawią się w Polsce

W dniach 9-11 lipca odbędzie się event „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1". To prawdziwa gratka dla...

Pijana rowerzystka pod kołami auta [wideo]

Pijana rowerzystka Warszawa
Pijana rowerzystka wjechała wprost pod jadące auto. Może gdyby samochód przeszedł jak to ostatnio określiła policja "dziki...

Nowy tor na motorsportowej mapie Polski do końca 2024 r.

Jest plan i koncepcja inwestycji na zmodernizowanie, a w zasadzie na powstanie całkiem nowego obiektu motorsportowego w...

1. Rajd Świdwiński 03.07.2022 [wideo]

1. Rajd Świdwiński (03.07.2022)
Rajd Świdwiński 2022 to impreza w której udział wzięła nasza redakcyjna załoga, zdobywając puchary przy pomocy tego...

Mery Czepiel wraca na zwycięską ścieżkę w WSMP!

Weekend 24-26 czerwca był szczególną datą w motorsportowym kalendarzu nad Wisłą. W tych dniach na Tor Poznań zawitała...

NAJPOCZYTNIEJSZE