poniedziałek, 17 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościOliver Solberg nie wystartuje w Rajdzie Sardynii!

Oliver Solberg nie wystartuje w Rajdzie Sardynii!

Syn rajdowego mistrza świata z 2003 roku musi jeszcze zaczekać na kolejny start w klasie WRC. Z powodu pozytywnego wyniku Covid-19 u jego ojca, Pettera Solberga, młody zawodnik pozostaje na kwarantannie i nie weźmie udziału w piątej rundzie mistrzostw świata.

Trzeba przyznać, że Oliver Solberg odziedziczył talent po ojcu a jego kariera zawodnicza nabiera tempa. Po zdobyciu tytułu wicemistrza Europy ERC w 2020 roku i jednoczesnym zwycięstwie w klasie ERC1-Junior młody zawodnik otrzymał swoją szansę w WRC. Chodź głównym celem na obecny sezon jest rywalizacja w WRC2, Solberg Jr. coraz śmielej puka do drzwi najwyższej klasy rajdowej. Na kolejny start musi jednak jeszcze zaczekać.

Zaraz po zakończeniu zmagań w Portugalii Petter Solberg otrzymał pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Mimo, że jego syn dwa razy poddał się testom i w obu przypadkach wynik był negatywny, akceptując tamtejsze prawo pozostanie na kwarantannie i nie pojawi się na starcie Rajdu Sardynii na początku czerwca.

fot. Oliver Solberg – oficjalny profil Facebook

Na powrót do WRC trzeba będzie zaczekać…

Ta decyzja może boleć podwójnie, bo po wstępnych testach WRC i fantastycznym debiucie w klasie Rally1 w Rajdzie Arktycznym, Solberg miał wrócić za kierownicę Hyundaia i20 Coupe WRC właśnie w Sardynii. 19 latek nie krył swojego rozczarowania:

Możecie sobie wyobrazić, jak bardzo jestem rozczarowany. Naprawdę, jestem tym zdruzgotany. Przez ostatni rok widzimy jednak co może się stać z powodu wirusa. Mój tato radzi sobie dobrze, ma jednak małą gorączkę. Wciąż o nim myślę”.

Teraz trudno jest się z tym pogodzić, ale mój czas w Hyundaiu WRC jeszcze nadejdzie. Rozumiem i akceptuję przepisy, które powstały w celu zatrzymania rozprzestrzeniania się wirusa. Najważniejsze jest bezpieczeństwo, więc rozumiemy tłumaczenie FIA, regulacje prawne i wytyczne władz”.

W obecnym sezonie Oliver Solberg zdobył 6 punktów w klasyfikacji WRC za siódme miejsce w Rajdzie Arktycznym. W klasie WRC2 zawodnik ma 10 punktów za piątą lokatę w Portugalii.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby spełnić marzenia i przenieść umiejętności z symulatora na tory i oesy. Kontakt: jakub.socha@rallyandrace.pl

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

DARVIT 9 Walimska Zimówka 22-23.01.2022

DARVIT 9 Walimska Zimówka
DARVIT 9 Walimska Zimówka - przygotowaliśmy dla Was najważniejsze informacje dotyczące imprezy, która odbędzie się na odcinkach...

SuperOES Tor Poznań – runda 6 – wyniki i on-board

SuperOES Tor Poznańa
SuperOES na Torze Poznań kończy sezon 2021 szóstą rundą, 15 stycznia 2022. W klasyfikacji generalnej znalazło się...

Hyundai, Ford i Toyota zaprezentowały hybrydowe auta WRC Rally1

Podczas oficjalnej prezentacji w Salzburgu w futurystycznym budynku należącym do Red Bulla - Hangar 7 auta hybrydowe...

3 rotorowy silnik wankla i 11.000rpm w Peugeocie 205

Terenowy Peugeot 205 Proto z centralnie zamontowanym 3 rotorowym silnikiem wankla 20B. Kręci się do 11.000 obrotów....

Ford Puma Rally1 Hybrid – testy przed Monte Carlo

Zimowe testy Forda Pumy Rally1 Hybrid przed Rajdem Monte Carlo 2022. A poniżej część druga z nocnym...

NAJPOCZYTNIEJSZE